50% מן המוכרים באמזון הם מוכרי צד שלישי – גם אתם?

זה נתון מדהים. חצי מן המוכרים באמזון הם מוכרי צד שלישי.

מה זה אומר מוכרי צד שלישי? זה אומר שהבעלים של הסחורה המוצגת באתר הם לא אמזון עצמה, אך היא נמכרת דרך אמזון. בין אם אתם מוכרים ב-FBA, בין אם אתם מוכרים מהבית ובין אם אתם בכלל עושים דרופשיפינג – כל עוד אתם מוכרים באמזון, אתם מוכרי צד שלישי, ואתם נהנים מחתיכה לא קטנה מהעוגה הכלכלית הענקית שנקראת אמזון.

למה זה חשוב לנו לדעת את זה?

כי זהו סימן ברור שאמזון לא הופכת למונופול, ושלכולנו עדיין יש לאן להתפתח ואיך למכור. המסחר העולמי מעולם לא היה פתוח יותר ואפשרי יותר לכל אדם.

אם אתם עדיין לא מוכרים באמזון, או עדיין לא מוכרים באינטרנט בכלל, אולי כדאי שנדבר על היתרונות שבמסחר באמזון לעומת פלטפורמות המכירה האחרות, ועל אחת כמה וכמה – היתרונות על מכירה שלא באינטרנט.

ראשית, הגישה הנוחה יותר לכל העולם

ידעתם שהיום 60% מהסוחרים בבריטניה מייצאים לאירופה? האי הקטן הזה, בחלקה המערבי של היבשת, מוכר ברובו לכל אירופה. לא רק באמצעות אמזון, אבל גם לא מעט בזכותה.

לאמזון יש בימינו מחסנים פזורים ברחבי העולם – בבריטניה, ארה”ב, יפן, צרפת, הודו, מקסיקו ועוד מדינות רבות. באמצעות המחסנים הללו, אם רק תחליטו, אתם ממש יכולים למכור לאוכלוסיית העולם, ולא רק לאוכלוסיית ישראל.

למה למכור לכל העולם? מדינת ישראל, החמה והמשפחתית שלנו, היא אכן קטנה ומשפחתית. אבל, נסו לחשוב על זה בקטן רגע – המצאתם משהו חדש, או החלטתם להעניק שירות מסוים – אתם לא תמכרו אותו רק למשפחה שלכם, נכון?

אתם ודאי תרצו להקים בית עסק ולהציע את השירות שלכם לאנשים נוספים. עכשיו לכו עם זה רחוק – ככול שתגיעו ליותר אנשים, תמכרו יותר ותרוויחו יותר. וישראל היא שוק קטן, זה לא נכון כאנשי עסקים להסתכל רק על ישראל.

ואם לא די בכך, אם תמכרו גם אתם באמצעות אמזון, התרומה שלכם למשק הישראלית תהייה משמעותית כיוון שגם אתם תהפכו ליצואנים, גם אם הסחורה עצמה לא ישראלית, כיוון שתהוו מקור נוסף באמצעותו כסף זר נכנס למדינת ישראל.

אמזון, באמצעות המחסנים הרבים האלו, מאפשרת לכם לשלוח כמעט לכל העולם – אתם רק צריכים להחליט איך לסחור, מה שמוביל אותנו לסעיף הבא.

שנית, אפשרויות מסחר מגוונות

לרוב, לסוחרים באינטרנט יש שתי אפשרויות עיקריות למסחר. האחת היא באמצעות מלאי שהם מחזיקים בעצמם, אם בבית ואם במחסנים ברחבי העולם, והשנייה היא דרופשיפינג.

היתרון באמזון היא שתוכלו למכור כדרופשיפרים לכל דבר, כמו כולם. תוכלו למכור את הסחורה מהבית שלכם, שנמצאת ממש בהישג ידכם. או שתוכלו למכור ממחסנים ברחבי העולם. אבל פה ההבדל הגדול.

תוכלו למכור ממחסנים אקראיים אחרים, או שתוכלו להצטרף לרשת המחסנים של אמזון – FBA. מי שבוחר למכור דרך ה – FBA מקבל עדיפות באמזון, המשלוחים שלו מהירים יותר, ודיווחי המלאי שלו מצוינים.

יותר מכך, במקום לבחור במחסן אחד, או לעבוד עם מספר מחסנים, הפעם תעבדו רק עם אמזון והם כבר יעבירו את הסחורה שלכם ממחסן למחסן ברחבי המדינה.

שימו לב שעליכם להירשם לאמזון בכל אחת מן המדינות הרלוונטיות על מנת למכור שם באמת. אל תצפו שאמזון תעביר את הסחורה שלכם מארצות הברית לצרפת, תצטרכו להורות על העברה שכזו בעצמכם.

אבל כן תוכלו לדעת שהסחורה שלכם תעבור מסן פרנסיסקו, לטקסס באופן אוטומטי ובהתאם לצורך.

ושלישית, אפשרויות המשלוח המדהימות

ידעתם שבבריטניה כבר התחילו להשתמש ברחפנים למשלוחים? כן, זה לא חלום מ”חזרה לעתיד”, או פנטזיה שלא תתגשם. היא מתרחשת ממש ברגעים אלו.

הלקוחות מזמינים מוצר ובחלק מהמקרים, באופן כמעט אוטומטי לגמרי, המוצר מתחבר לרחפן ומגיע אליהם הביתה.

ואם לא הרחפן, כמעט כל משלוח של אמזון מגיע לקוניו תוך 48 שעות, במידה והסחורה אכן נמצאת במחסנים של אמזון.

אז זה כבר די ברור, לא?

אמזון מאפשרת לכם, המוכרים, לדאוג אך ורק להימצאותו של המלאי וליכולתו להימכר – היא כבר תדאג לכל הלוגיסטיקה שמסביב. בנוסף, מעצם היותה של אמזון רשת כל כך גדולה ומפורסמת, היא גם מושכת אליה לקוחות רבים יותר מאלו שיגיעו לחנות הפרטית שלכם – בין אם באינטרנט ובין אם ברחוב.

אם אתם רוצים להגדיל רווחים, וחולמים להצליח בגדול, הגיע הזמן שתיקחו חלק מחתיכת העוגה הזו שיש לאמזון להציע. כי 50% ממנה כבר נחטף על ידי מוכרים אחרים. מה אתכם?

עוד מתלבטים? ספרו לנו בתגובות.

על הכותב
צוות מרקורי
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *