איזה מוצרים כדאי למכור באמזון?

איך מוכרים באמזון? או יותר נכון איך יודעים מה למכור באמזון?
אחת השאלות הבסיסיות שמטרידות מוכרים חדשים בתחום המסחר האלקטרוני, ובמקרים רבים גם גורמת להם לעצור, לקפוא ולהימנע מלהתקדם אל עבר מכירות גדולות ורווחיות יותר, היא איך לדעת בוודאות מוחלטת מה כדאי למכור?

נוכל לשים לב שלעתים קרובות יש גם סוג מסוים של פחד ש”יושב” מאחרי המחשבה הזו והוא “מה יכול לקרות אם לא אצליח למכור”?
אז תנו לי לחלוק אתכם את העובדה הפשוטה שאין כאן ודאות מוחלטת, אלא יכולת לאמוד את התוצאות תוך שימוש בכלים מתאימים ובשיטה עקבית ומוכחת, שהיא השלב הראשון בלדעת איך מוכרים באמזון, שעם זה שאינו מנבא את התוצאות במידה מוחלטת, יכול בהחלט לשפר מאוד את סיכוייכם למכור מוצרים ברווחים הרצויים לכם.

באמזון מוצעים למכירה מיליוני פריטים, שחלקם נמכרים במהירות וברמה יומיומית, חלקם נמכרים לאט יותר, או רק בתקופות מסוימות של השנה, וחלקם לא נמכרים כלל.

כיצד נאמוד טוב יותר מהן אותן “ביצי זהב”, אשר מכירתן תמצב אותנו כמוכרים בסטנדרט גבוה עם רווחים גבוהים במיוחד, אותם מקדם אתר אמזון ומעדיף על פני מוכרים אחרים?

מילה אחת לפני שנתחיל:
אמזון מגביל מוכרים חדשים ולא מאפשר להם למכור בקטגוריות מסוימות עד שהם צוברים ניסיון, ועמידה בקריטריונים מסוימים שהאתר מציב. לפני שאתם בוחרים למכור מוצרים בקטגוריה מסוימת, מומלץ לבדוק שיש לכם אישור למכור בה. כלל התחומים שריכזתי עבורכם היום בסרטון זמינים לחלוטין למוכרים חדשים, ותוכלו כבר להתחיל לסחור בכל אחד מהם עם שלל המוצרים הנמכרים בו.

טיפ לכיוון כללי למציאת מוצרים למכירה – מוצרים טרנדיים

תחום מעולה לחפש בו מוצרים למכירה הוא תחום הטרנדים. על מנת למצוא מוצרים טרנדיים ואופנתיים, אשר קיים סביבם  “באזז” גדול, תוכלו לבחור קטגוריה כלשהי שמעניינת אתכם, כמו למשל צעצועים, ואז, לחפש דרך אמזון, את המוצרים הנמכרים ביותר בקטגוריה. כך תוכלו לקבל רעיונות למוצרים שאנשים מחפשים, ולמכור להם אותם.

באמצעות חיפוש של המוצרים הנמכרים ביותר בקטגוריות השונות, קיבלתי את הרעיונות לתחומי המכירה שמוצגים מטה.

ועכשיו, רשימה של 7 תחומים ספציפיים בהם ניתן לסחור באמזון גם כמוכרים מתחילים, בין אם ליצירת רווח של ממש, ובין אם להתנסות בתהליך המכירה:

1. צעצועים (מחוץ לתקופת חג המולד)

צעצועים הינו תחום המתחדש ומשתפר תמידית. מדובר בתחום רווחי ביותר. עליכם לקחת בחשבון שלקראת חג המולד, אמזון חוסם את הקטגוריה הזו למוכרים מתחילים, ומאפשר למוכרים בעלי אישור מיוחד בלבד למכור בה.

במידה ותמכרו צעצועים למשך תקופה מסוימת, יש סיכוי שבחג המולד הקרוב, אמזון יתן לכם אישור להמשיך ולמכור בקטגוריה. היתרון הגדול עם צעצועים הוא שניתן להשיג אותם בחנויות קרובות למקום מגוריכם, בכל הארץ. מומלץ להתרחק מחנויות מותגים ורשתות, ולחפש חנויות פרטיות שיכולות להעניק לכם הנחה על רכישה כמותית של מספר יחידות מאותו צעצוע. לדוגמה, רכשתי בארץ בחנות צעצועים המוכרת בסיטונאות דמות ספיידרמן בסכום של 40 ש”ח, כלומר 10.25$, ולאחר מכן, מכרתי אותה ב- 20.50$. הרווח הסופי שלי היה 5.49$.
זוהי שיטת מכירה שמאפשרת לי להצטרף לדף מכירה קיים באמזון ולמכור אותו ביחד עם מוכרים נוספים (לא הקמת מותג פרטי “פרייבט לייבל”)

2. מוצרים לתינוקות

כלל מוצרי התינוקות, ביניהם סינרים, צעצועים התפתחותיים ומנשאים, הינו תחום מצוין, גם ברחבי אמזון. זכרו, למוכרים מתחילים אין היתר למכור בגדי תינוקות, אבל מעבר לבגדים, הקטגוריה העצומה הזו תשמח לקבל אל חיקה מוכרים טובים עם מוצרים איכותיים. ישנם ספקים רבים גם ברחבי האינטרנט וגם בארץ אשר מתעסקים במוצרי תינוקות בלבד.

כאן למשל דוגמה של מושב בטיחות לתינוקות באמבטיה אותו חיפשתי בזאפ ומצאתי העתק מדויק שלו למכירה בארץ ללא לוגו החברה. בדיקה מעמיקה יותר על המוצר הממותג שבאמזון הראתה לי שהוא מיוצר בישראל. כך, למשל, עקפתי את המתווכים שבאמצע ויצרתי קשר לשיתוף פעולה ישירות עם היצרנים.

3. מוצרי אווירה וריח

בקטגוריית “בית ומטבח” של אמזון, המונה כ-40 מיליון פריטים שונים, ישנם בעשיריית המוצרים הנמכרים ביותר שלושה סוגים של מפיצי ריח לבית. הנתון הזה לבדו כבר מראה לנו את גודל התופעה. נראה שהסוג הנמכר ביותר הוא שמן ארומטי של חברות שונות, והמחירים יכולים להגיע גם ל- 30$ לבקבוק של 15 מ”ל.

גם מחוץ לאמזון, שוק השמנים הארומטיים והאתריים פורח- היקף הסחר בשמנים אתריים בעולם מוערך בכ- 7 מיליארד דולר בשנה. תוכלו לרכוש כמויות גדולות במחירים מוזלים בחנויות טבע ומוצרי אווירה שונות, וכמו כן להשיג אותן מיצרנים ישראליים או מספקים מחו”ל.

4. ציוד מחנאות

תיקים, משקפות, מזרנים מתנפחים, אוהלים ופנסים הם רק חלק מטירוף המחנאות האמריקאי. זהו תחום מאוד רחב עם אלפי רעיונות למציאת מוצרים מעולים למכירה. תוכלו להיעזר בחיפוש לפי ה- Best Sellers באמזון כדי לראות מה נמכר טוב במיוחד, ואפילו להציע למכירה מספר מוצרים ארוזים יחד, כך שהלקוחות יוכלו להרוויח מהקניה מכם אפילו יותר.

אם תיגשו לחנות ישראלית המוכרת ציוד למחנאות, תוכלו להסתכל על המוצרים הארוזים ולקבל מידע על היבואנים והיצרנים המקוריים של המוצרים, וליצור איתם  קשר בעצמכם.

אפשר, כמובן, לעשות את זה מבלי לקום מהמחשב, אם נכנסים לאתר של זאפ, ומחפשים את יצרני המוצרים הללו אונליין. למשל, הנה דוגמה לבקבוק שתיה, שמדורג מאוד גבוה ב- 4 תת-קטגוריות שונות בתחום הספורט, לצד הצעה מאמזון ללקוחות לרכוש מוצר נוסף- מתקן לחיבור בקבוק השתיה לאופניים. נוכל לקבל את ההצעה של אמזון כמוכרים- ולמכור את שני המוצרים יחד.

5. כלי מטבח

כלי המטבח הינו תחום ענק, ועושה רושם שהוא רק משתכלל ומתפתח עם המצאות וגאדג’טים חדשים שאמורים להקל על הטבח החובבן והמקצוען. תוכלו למכור סטים של כלי הגשה מיוחדים מפורצלן, זכוכית או קרמיקה שניתן למצוא בשקלים בודדים בחנויות סיטונאות, גאדג’טים שונים, שתמיד יש להם ביקוש אצל חובבי החידושים, או אפילו כלים המיועדים לשפים, כמו מכונות לייצור פסטה, מיקסרים מקצועיים וכדומה.

קחו בחשבון שהתעסקות עם מוצרים מול קהל מקצועי דורשת הבנה מעמיקה יותר של התחום, וגם הרכישה כסיטונאי של מוצרים אלה עולה לא מעט כסף. גם כאן, חנויות סיטונאות וזאפ יכולים להקל עליכם בחיפוש. דוגמה למוצר מעולה למטבח- סט כוסות וכפות מדידה מפלסטיק. הסט מכיל 19 חלקים, והוא יחסית קל משקל, כך שמבחינת משלוח, לא תצטרכו לשלם עבורו הרבה. סוגים שונים של כוסות וכפות מדידה מככבים תמידית בראש רבי המכר, ותוכלו גם אתם להשתלב בין המוכרים המציעים אותם למכירה.

6. חומרי יצירה

גם תחום חומרי היצירה פונה למספר קהלי יעד עצומים ושונים מאוד זה מזה– ילדים, חובבנים, ומקצוענים.

תחום היצירה חולש על מספר תתי- תחומים, ביניהם תפירה, ציור ומלאכות יד שונות. תוכלו למכור מתוך מגוון מוצרים עצום, הכולל סטים של צבעים לילדים, מכונות תפירה, דבקים מיוחדים, חתיכות בד או נייר צבעוניות, ועוד.

מומלץ לחפש חנויות פרטיות שאינן רשתות גדולות על מנת למצוא מחירים נוחים, ואולי אף לחפש ישירות יבואנים או יצרנים ישראליים, ובכך להגביר את יתרון הייחודיות שלכם באמזון.

אם תמצאו ספק או מוכר שיוכל לעשות לכם הנחה כמותית, תוכלו לייצר ממוצרים זולים רווח נחמד, וכמובן למלא את החשבון שלכם ברקורד מכירות מוצלחות, דבר שמועיל מאוד למכירותיכם העתידיות.

7. מוצרים לחדר האמבטיה

התחום האחרון אותו אני רוצה להציג בפניכם כאן הוא תחום המוצרים לחדר האמבטיה, אשר מאפשר למוכרים חדשים מגוון רחב של מוצרים למכירה, החל מוילונות אמבטיה ושטיחים, וכלה בווים לתליית מגבות או מתקנים לנייר טואלט. תוכלו למצוא יצרנים מקומיים ויבואנים רבים ודרכם להגיע למחירי סיטונאות נוחים.

בואו נסתכל לדוגמה ברשימת רבי המכר של המוצרים לחדר האמבטיה. שימו לב, ארבעה מוצרים מתוך התשעה הראשונים הם מאזני שקילה לבני אדם! זהו מוצר שנמכר בצורה מעולה! תוכלו למצוא מוצר יפה, קל משקל ואיכותי במחירים מצוינים אצל ספקים בארץ, ואפילו למכור ברווח יפה משקלים מיד שניה.

אני מזמינה אתכם לכתוב לי כאן בתחתית רעיונות למוצרים להעלאה למכירה באמזון ואשמח לתת לכם נקודות מבט שיעשירו את היכולת שלכם להבין כמה רצוי להתקדם איתם .

נקודות לבחינת המוצר – האם הוא מתאים למכירה באמזון?

 • האם המוצר קטן וקל-משקל (פחות מ- 450 גר’)?
  ככל שהמוצר קל וקטן יותר, כך עלויות המשלוח והאחסון במחסני אמזון פוחתות.
 • האם המוצר נמכר כל השנה?
  מוצרים עונתיים יכולים להיות מעולים, אבל בשלב התחלתי, מומלץ לאתר מוצרים שיוכלו להכניס לכם רווח לכל אורך השנה.
 • האם המוצר שביר במיוחד?
  אמנם לא חל איסור על מכירת מוצרים שבירים, אבל זהו בהחלט מכשול שנוכל להימנע ממנו. מוצרים שבירים מחייבים אותנו במאמצים מיוחדים לגבי האריזה, ונוכל להיתקל בבעיות ובהחזרים רבים, במידה והסחורה מגיעה שבורה אל הלקוח.
 • האם ישנם כמה סוחרי-ענק שכבר מוכרים את המוצר באמזון?
  כמוכרים, במיוחד כמוכרים מתחילים, מומלץ למכור מוצרים שמוכרים ענקיים מאמזון לא נוגעים בהם, רק כדי שתוכלו לקבל את ההזדמנות להתבלט בשוק.
 • האם על המוצר יש סימן רשום?
  אמנם באמזון אין רשימה של מותגים שאסור למכור באתר, אבל בכל אופן, מומלץ לא להתעסק עם מותגים, לפחות לא כאשר מדובר על מוצרים חדשים. חולצה של “הלו קיטי” או נעליים של “נייק” יכולות להוביל להסרה של דף המכירה שלכם, בין אם מדובר על זיוף, ובין אם החברה לא מעוניינת שתמכרו את מוצריה, ותדאג להוריד לכם דפי מכירה מהאוויר.
 • האם אנשים יחפשו את המוצר באמזון?
  מומלץ למכור מוצרים שנמצאים בטווח הדירוג של אמזון עד בערך מקום 25,000. זה אמנם נשמע הרבה, אבל זה דירוג מעולה.

 

כמו כן, תוכלו למצוא מוצרים מעולים למכירה גם באתרי מסחר סינים כגון אליבאבא, ואצל ספקים המוניים אחרים ברחבי העולם

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *