איך לבחור מה למכור באיביי?

אנשים שרוצים להיכנס לעולם המכירות ברשת שואלים את עצמם שתי שאלות מרכזיות. השאלה הראשונה היא: האם כדאי למכור באי-ביי? האם זה משהו שיכול להביא לרווח אמיתי? לאחר שהם מקבלים תשובה חיובית לשאלתם, עולה השאלה השניה והחשובה מכל: מה בדיוק כדאי למכור באי-ביי על מנת להרוויח?

כל מי שביצע חיפוש מוצרים ב-ebay בוודאי שם לב לכך שמגוון המוצרים שנמכרים באתר זה הוא כמעט אינסופי. ניתן למכור כמעט כל דבר, כל עוד הוא עומד במסגרת החוק והמוסר. מוכרים רבים מציעים למכירה פריטים שונים החל מפרטי אספנות נדירים ויקרים מאוד וכלה באביזרים הפשוטים ביותר שניתן לרכוש בכמה שקלים בלבד. לפניכם כמה נקודות מנחות שיכוונו אתכם אל עבר המוצרים שהכי כדאי לכם להשקיע בהם ולנסות למכור אותם בחנות ה- ebay שלכם.

אז איך בוחרים מה למכור באיביי?

תחביבים

אין זה מפתיע שבבחירת מוצרים למכירה באיביי תמיד מומלץ לבחור מוצר מתחום שהמוכר מבין בו ויש לו עניין בו. סוד ההצלחה הוא למעשה להפוך את התחביב לפרנסה. תשאלו את עצמכם, אילו תחביבים יש לכם ובמה אתם נהנים לעסוק? האם ישנו תחום או נושא שעליו יש לכם ידע רחב? האם אתם אוספים פריט אספנות כלשהו? על מה אתם אוהבים לקרוא ומה אתם אוהבים לעשות בזמנכם הפנוי? אם המוכר בוחר מוצר מתחום שיש בו גם ידע וגם עניין, לרוב הוא ישמח להשקיע זמן ומרץ על מנת ללמוד עוד על התחום, להכיר מוצרים נוספים, לפתח ולקדם מוצרים שונים ואפילו לייצר מוצרים מקוריים בכוחות עצמו. למעשה, למכור משהו שאתם אוהבים לקנות או להשתמש בו בעצמכם, זהו המתכון להצלחה במכירות באיביי.

מוצר מקורי

אם יש באפשרותכם למכור מוצר ייחודי שאין כמותו למוכרים האחרים, תוכלו ליהנות מיתרון משמעותי והיעדר תחרות. חשוב לזכור שגם מוצר שמיועד לקהל יעד ספציפי מאוד יכול להצליח ולהביא לרווחים נאים ביותר.

סקר שוק

לאחר שיש רעיון התחלתי למוצר פוטנציאלי, אל לכם למהר ולקפוץ למים. חשוב לבצע סקר שוק רחב ולבדוק האם יש אנשים שמספקים את אותו השירות ומוכרים את אותו המוצר. בדקו מהו טווח המחירים המומלצים עבור מוצר זה והאם מדובר במוצר ששווה להשקיע בו מלכתחילה? סקר שוק מאפשר לכם להכיר סוגים שונים של מוצרים, את המתחרים שלכם בשוק שמספקים מוצרים זהים או מוצרים דומים, את טווח המחירים עבור המוצרים ומידע נוסף שיוכל לעזור לכם בסופו של דבר להחליט האם וכיצד לשווק את המוצר שלכם ולתת לו יתרון מבחינת השוק הקיים או שמא כדאי לוותר עליו כליל ולהתמקד בכיוון שונה לחלוטין.

ספקים

אנשים רבים מבזבזים זמן יקר בחיפוש אחר המוצר המתאים וכאשר הם בוחרים את המוצר האחד שאותם הם רוצים למכור, הם מגלים שאינם יכולים למצוא ספקים זולים למוצר זה. על מנת לחסוך את הזמן והחיפושים ולהימנע מאכזבה מיותרת, אפשר ורצוי לבחור תחום רחב ולאתר את הספקים שאיתם אפשר לעבוד. רק לאחר שנמצא ספק טוב שממנו ניתן לרכוש סחורה איכותית ובמחיר מתאים, אפשר להתמקד ולבחור את המוצרים הספציפיים אותם תמכרו באיביי.

סבלנות

גם אם כבר בחרתם מוצר שאותו אתם רוצים למכור, בהחלט מומלץ להתחיל בקטן. רכשו כמות קטנה יחסית של המוצר מהספק ובדקו אם אתם אכן מצליחים למכור את הפריטים ב- ebay במחיר המשתלם לכם. אנשים רבים קופצים למים ורוכשים קונטיינר שלם של מוצרים למכירה, רק כדי לגלות שלמוצר הזה אין ביקוש רב וכדאי לזנוח אותו ואפילו לנסות למכור סוג שונה של מוצרים. המכירה ב- ebay דורשת פעמים רבות ניסוי וטעייה ולכן לסבלנות יש חשיבות רבה בדרך אל ההצלחה.

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *