איך למכור באיביי עם מנוע החיפוש החדש – CASSINI

במהלך 2013 השיקה חברת איביי את מנוע החיפוש  –  ‘CASSINI’
מנוע חיפוש הנועד לספק לצרכנים חווית קנייה ממוקדת יותר, חווייתית יותר ומותאמת יותר לצרכיו ולהעדפותיו של הקונה, כאשר מטרתו הסופית היא להראות לקונה מוצרים אותם הוא רוצה, עוד אפילו לפני שהוא יודע בעצמו שהוא רוצה אותם.

מכאן, החוקים משתנים גם עבורנו, המוכרים! אם בעבר חשבנו שמספיק לדחוס כמה שיותר מילות חיפוש אקראיות בכותרת המוצר וכך הקונה ימצא את המוצר שלנו בקלות, היום מנוע החיפוש החדש מוזן ע”י מאגר עצום של נתונים שנאספו באיביי עם השנים שכוללים את מגמות השוק, העדפות הקונים, ביצועי המוכרים וכד’ ומשתמש בהם.

מהן עשרת הדרכים להגדלת נראות דפי המכירה עם קאסיני

1. התאמת מילות מפתח ב-3 שדות:
א. בכותרת
ב. ב- ITEM SPECIFICS
ג. ב- 100 המילים הראשונות בתיאור דף המוצר.

ככל שמילות המפתח יופיעו יותר בשדות אלה, כך הדירוג בתוצאות החיפוש יהיה יותר גבוה ונקבל יותר צפיות למוצר.

2. לא מומלץ יותר לדחוס כמה שיותר מילות מפתח בכותרת ללא סדר הגיוני:
המנוע מתעדף מילות חיפוש רלוונטיות לקונה ובדקדוק נכון. השתמשו אך ורק במילות מפתח רלוונטיות עבור המוצר ועדיף בסדר שהקונה היה מחפש אותם.

3. המנוע החדש אוהב חשבונות “בריאים”:
חשבונות הכוללים מספר פידבקים גבוה, אחוז פידבק חיובי גבוה,TOP RATED SELLER  , שירות לקוחות טוב, DSR גבוה, היסטוריית מחלוקות תקינה ומענה מהיר ללקוחות ולתיקים שנפתחו

4. דפי מכירה הכתובים בצורה ברורה:
טקסט מתומצת, ללא שגיאות, דקדוק או איות, טקסט ללא תיאורים ארוכים מידי שהקונה לא טורח לקרוא, גופן אחיד וגדול (עדיף שחור), יישור לשמאל (מותאם יותר לבעלי מכשירים ניידים) – בקיצור, קצר ולעניין.

5. יחס גבוה של צפיות לעומת מכירות:
צפיות רבות למוצר ללא מכירות יכולות להוריד את דירוגו ומיקומו בתוצאות החיפוש ולעומת זאת, מספר נמוך יותר של צפיות ממוקדות יותר יכול לתרום רבות למכירה.
המטרה לתת לקונה למצוא את המוצרים באופן אורגני יותר ולא לפזר קישורים מיותרים בפייסבוק, טוויטר וכד’, העלולים להביא לצפיות רבות ללא מכירות.

6. תנועה:
קאסיני מאד אוהב תנועה בחשבון. ככל שתעלו יותר מוצרים למכירה ותגרמו ליותר תנועה בחשבון כך המכירות שלכם ידורגו יותר גבוה בתוצאות החיפוש.

7. זמני טיפול ומשלוח:
ככל שתגדירו זמני טיפול ומשלוח מהירים יותר כך תקודמו יותר במנוע החיפוש.

8. משלוח חינם:
קונים אוהבים חינם… אם תגדירו משלוח חינם, קאסיני יצ’פרו אתכם במיקום במנוע החיפוש בגדול.

9. פוליסת החזרות נדיבה:
קאסיני אוהבים פוליסת החזרות נדיבה. זה אומר שתמיד מומלץ לתת אפשרות החזרה של 60 יום ועוד אפילו יותר מומלץ להגדיר שעלות ההחזרה היא על חשבון המוכר ולא הקונה.

10. הנחה ע”פ כמויות:
ניתן להגדיר באיביי שעל כל קנייה של יחידה נוספת הקונה מקבל אחוז מסוים של הנחה. כך אנחנו מרוויחים 2 ציפורים במכה אחת – אמצעי זה גם יוביל אותנו למכירת מספר יחידות ברכישה אחת וכך גם נרוויח קידום של מנוע החיפוש קאסיני.

רוצים לעשות את הצעדים הראשונים שלכם במסחר באיביי אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל? הכנו לכם קורס חינמי לחלוטין שיכניס אתכם ישר לעניינים:

Groullp 5

על הכותב

אלעד שקד

מומחה, מרצה ויועץ באיביי ויועץ לימודים באיקומרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *