איך תבנו חנות בשופיפיי בקלות (ולמה זה כדאי)?

במסחר המקוון של היום יש שתי גישות שונות:

הראשונה – להתבסס על פלטפורמת מסחר (מרקטפלייס) כמו Ebay ו- Amazon שהינם כמו קניוני ענק וקהל הלקוחות כבר נמצא בהם, כאשר במקרה הזה אנו כפופים לחוקי הפלטפורמה.

השנייה – לפתוח חנות מקוונת פרטית עם מיתוג מלא שלכם ומערכת סליקה עצמאית (branded websites) כמו למשל שופיפיי, וויקס, woocommerce.

רבים בוחרים בשתי הגישות במקביל: כלומר, פותחים חשבון סוחר ב-Amazon או ebay (או גם וגם) ובמקביל גם חנות משלהם. לאחר מכן הם יכולים למכור מוצרים זהים בכל הפלטפורמות, עם יכולת גמישות גבוהה בתמחור המוצרים בזירות המכירה השונות ואפשרות לבחון היכן משתלם יותר למכור כל מוצר או באיזו נקודת מחיר אחוז המכירות הוא הגבוה ביותר.

מי שפותח חנות משלו יכול לבחור בין הקמת אתר ייעודי דרך חברת בניית אתרים או לפתוח חנות בפלטפורמה ייעודית כמו למשל שופיפיי.

היתרון המרכזי בהקמת אתר ממותג אישית הוא שזה אתר שלכם, אתם יכולים למכור בו מה שתרצו, ללא מגבלות שיש לעיתים בפלטפורמות המסחר. בנוסף העמלות הנמוכות הופכות פעמים רבות את המכירה באתר משלכם לרווחית הרבה יותר.

מלבד היתרונות שציינו כאן, יש גם עניין של פיזור סיכונים: אחרי הכול, בזירות המסחר השונות יש לנו חשבון, אבל הוא לא באמת שייך לנו ואנחנו יכולים לקבל התראה על סגירה או הטלת סנקציות בלי שאנחנו תמיד מבינים מה הסיבה לכך. זה לא קורה באחוזים מאוד גבוהים, אבל כשזה קורה זה ממש לא נעים.

לבסוף, אם יודעים לעשות SEO (קידום אתרים) או קידום ממומן (PPC) בגוגל, ניתן להגיע לקהל יעד נוסף שאולי בכלל לא נמצא בזירות המסחר. זהו בדרך כלל קהל יעד מאוד ממוקד ולכן לפעמים קל יותר למכור מוצרים נישתיים יותר ולשלב אותם במוצרים משלימים כמו למשל מוצרי ידע (כגון מדריכים דיגיטליים). ואפילו לתת שירותים משלימים (למשל, העברת חומר מסמארטפון ישן לחדש) שאי אפשר לתת בזירה שמוכרת רק מוצרים.

נשמע נהדר, אז איך עושים את זה?

כנסו ל-Shopify.com ולחצו על Start Free Trial למעלה. כך תוכלו לקבל 14 ימי ניסיון חינם ולבנות את החנות שלכם בלי לשלם דבר…

בשלב הבא יופיע לכם טופס עם פרטים בסיסיים. הוא אמור להיראות כך:

start 14-days trial shopify

בשלב הבא תצטרכו למלא שאלון קצר:

 • האם אתם כבר מוכרים Online?
 • כמה אתם מרוויחים היום ממכירות און ליין?
 • באיזו קטגוריה (תעשיה) אתם רוצים למכור?
 • כתובת, אתר אינטרנט קיים, טלפון, והאם אתם רשומים כעסק?

תוכלו גם לבחור האם אתם בונים חנות עבור לקוח או עבור עצמכם.

הערה: ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם יועץ מסחר/מכירות, וככלל לפתוח עסק רק כאשר התחלתם לרכוש מוצרים על מנת למכור אותם. זה יהיה הזמן הנכון לתחילת הפעילות הרשמית.

שימו לב שהטופס עשוי להשתנות קצת על פי הבחירות שתבצעו, וכמו שאתם יכולים לראות, הוא כבר מתאים את הסכומים שתמכרו בהם לשקלים.

shopify tell us about yourself

מבט אל החנות שלכם

אם הכול התבצע כמו שצריך עד כאן, ניתן יהיה לראות את מסך הפתיחה של החנות שלכם. מכיוון שאנחנו בונים כרגע על מכירות און ליין, חשוב לוודא שליד Sale Channels בצד שמאל למטה מופיע “Online Store”. זהו גם המקום בו נתחיל לעצב את החנות שלנו.

.

Sale Channels shopify

הערה: בכל שלב תוכלו לראות איך החנות נראית למבקר באמצעות לחיצה על האייקון של העין הפקוחה שמופיע לצד הסימון של Online Store.

עיצוב ראשוני עם תבנית (Theme)

העיצוב הראשוני עם תבנית מתבצע דרך האופציה של Theme לאחר שלחצתם על כפתור הפלוס, אותו תוכלו לראות מעל ההדגשה בתמונה למעלה.
אם נגלול מטה לספריית התבניות נוכל לבחור בין מספר תבניות בסיסיות הניתנות בחינם. בנוסף תוכלו תמיד גם לגשת לתבניות מורכבות יותר בעלות מעט גבוהה יותר. מומלץ להתחיל דווקא בתבנית איכותית בתשלום אשר תאפשר חנות פונקציונלית ותצוגה מרהיבה יותר.

לצורך הדוגמה נבחר בתבנית העליונה בצד שמאל המתאימה לחנות בגדים גנרית:

shopify themes

בשלב זה תוכלו לראות שלכל תבנית יש כמה סוגי סגנונות שונים, לאחר בחירת הסגנון לחצו על Add to Library. אחרי שחזרתם למסך ה-Themes אל תשכחו ללחוץ על Actions ואז על Publish לתבנית החדשה, אחרת תבנית ברירת המחדל לא תשתנה! כדאי גם לתת לתבנית שם אחר על ידי לחיצה על Rename (במקרה הזה שינינו את השם ל-Beauty Store).

theme library shopify

אחרי שסיימנו עם כל זה אנחנו יכולים להתחיל לעצב את החנות באמצעות התאמה אישית של התבנית שבחרנו דרך לחיצה כפתור Customize.

איך עורכים את מראה החנות?

עכשיו, כשאנחנו נמצאים במצב של עריכת החנות, נבין איך הוא עובד: בניגוד למערכות אחרות כמו Wix, כאן אנחנו עורכים את החלקים השונים של החנות דרך התפריט הצדדי שמתקשר לחלקים השונים של התבנית.
כך למשל, אם נרצה לשנות את החלק העליון, נפתח את ה-Header ונוסיף שם טקסט או תמונה.

shopify editing page

שימו לב: לצורך הפשטות בחרנו בתבנית שלא מתאימה לחנויות בעברית (לא תומכת ב-RTL) וזוהי הסיבה שכתבנו את הפיסוק הפוך. אם אתם מתכוונים להקים חנות בעברית, תוכלו לרכוש תבנית ייעודית ממספר אתרים ישראלים שמציעים תבניות כאלה בדיוק או לתרגם תבנית RTL.

העלאת המוצר הראשון שלכם

העלאת המוצר הראשון מתבצעת דרך מסך הרשימות (בדף הבית,home ) או באופן ישיר דרך תת התפריט Products.

יש לציין שאתם יכולים לחבר אפליקציות שונות דרך תפריט Apps, אך האיכותיות יותר עולות כסף ויש להזין פרטי תשלום, כך שלא ניגע בהן כרגע.

כמו שאתם יכולים לראות, תפריט הזנת המוצרים הוא פשוט למדי, אבל בכל זאת ניתן מספר דגשים:

 • ברירת המחדל היא להכניס את המוצר לטיוטה ולכן אם אתם רוצים שהוא יתווסף באופן מיידי, שנו את הסטטוס שלו ל-Active.
 • במידה ואתם רוצים ליצור מבצע (Sale), רשמו את המחיר המקורי בשדה של “Compare at Price” ואת המחיר המוזל תחת “Price”.
 • אתם לא חייבים להזין את ה-SKU (מספר סידורי של הפריט) ואפילו לא לעקוב אחרי הכמויות. זה יכול להיות טוב במקרים בהם אתם מייצרים פריטים לפי הזמנה וכו. במקרה הזה שימו לב ששתי האופציות האלו מסומנות:

shopify inventory

כשנלחץ על Save ואז נצפה בחנות (דרך סימן העין), נוכל לראות את המוצר שלנו תחת הקטלוג (GalzerDemo הוא שם החנות)

black shirt shopify

מה הלאה?

מזל טוב, יצרתם את החנות הראשונה שלכם! אבל יש עוד הרבה דברים שכדאי שתלמדו ותיישמו. הנה רק כמה מהם:

בחירת התוכנית – אם שמתם לב, לחנות שלכם יש הערה על כך שהיא נעולה עם סיסמה. כדי להסיר את הסיסמה ולפתוח אותה לכולם, אתם צריכים לבחור תוכנית גם אם אתם עדיין נמצאים במסגרת תקופת הניסיון.

לחצו על Select a Plan במסך הבית למעלה כדי לראות את התוכניות השונות:

shopify store subscriptions

התוכנית הזולה ביותר מתחילה מ-29$ לחודש (נכון ל-2021). בתוכנית זו עמלה ההעברה היא 2%, ואפשר לחבר עד שני משתמשים לחשבון שלכם.

באיזו תוכנית לבחור?

בהתחלה אנחנו ממליצים לבחור בתוכנית הכי זולה. העמלה בה אומנם גבוהה יותר, אבל אתם לא יודעים בדיוק כמה מוצרים תצליחו למכור בחודש הראשון ובאילו שולי רווח. מלבד זאת, יש לכם עדיין את תקופת הניסיון בה אתם לא משלמים כלל והחיוב יתחיל רק כשהיא נגמרת.

בעתיד תוכלו לעבור לכל אחת מהתוכניות האחרות בלי לאבד שום דבר בחנות.

בחירת דומיין לחנות

כפי שאולי שמתם לב, ברירת המחדל של כתובת החנות שלכם היא משהו כמו glazerdemo.myshopify.com .

אתם כמובן יכולים לתת את הכתובת הזו לכל דורש או לרשום את החנות תחת הדומיין שלכם (לדוגמה – glazershop.co.il).

לרישום דומיין שלכם יש כמה יתרונות משמעותיים:

 • זכירות – הרבה יותר קל לזכור כתובת דומיין קצרה. לפעמיים המשתמש לא זוכר את הכתובת ולכן הוא מתחיל להקליד אותה בדפדפן במקום לחפש בהיסטורי או בגוגל, כך שעדיין יש לכך משמעות.
 • מיתוג – דומיין היום עולה בערך 80 ₪ ולכן בחירה בדומיין משל עצמכם מראה שאתם משקיעים בחנות ונותנים כבוד למותג שלכם. אם הלקוח יחשוב שהחנות שלכם “חפיפניקית”, הוא גם עשוי לחשוב שלא תשקיעו מבחינת שירות, המחירים שלכם יהיו גבוהים וכו’.
 • גוגל – בלי להיכנס יותר מדי לעקרונות של קידום אתרים ונושאים כמו שרתי אירוח, חשוב לדעת שדומיין נפרד נחשב בעיני גוגל בדרך כלל לדף חלק. לעומת זאת, אם אתם עדיין נמצאים תחת הדומיין של Shopify (מה שנקרא Subdomain), עשויות להיות לכך השלכות מסוימות מכיוון שגוגל רואה אתכם כדומיין משנה (subdomain) של שופיפיי.

שיפור מתמיד של החנות

מעבר להכל, חשוב תמיד לזכור שהחנות שלכם היא לא עניין סטטי ותמיד מה יש לשפר ולעדכן.

מעקב אחרי תכונות חדשות דרך הבלוג של Shopify והבלוג שלנו

השתדלו להתעדכן בכל מה שחדש ותכונות חדשות שנכנסות אל תוך המערכת. תוכלו למצוא אצלנו בלוג פעיל עם מדריכים מעולים, אבל כדאי לבדוק מדי פעם גם את הבלוג הרשמי של Shopify.

עיצוב מקצועי: לא צריך להיות מעצב גרפי

בין אם תבנית ברירת המחדל מספיקה לכם כרגע ובין אם אתם רוצים לשדרג אותה, כדאי שתכירו את האפשרויות שכל תבנית מגיעה איתה. לדוגמה, בתבנית אחת יכול להיות תפריט צד אחד ובשנייה “סלוט” לתפריט נוסף, כך שהפונקציונליות של החנות משתנה. כמובן שתמיד תוכלו להעלות תבנית שנוצרה במיוחד עבורכם, אך זהו לרוב הפתרון היקר ביותר (למרות שמבחינת מיתוג יש לו יתרון גדול).

פרסום דרך מגוון של ערוצים באינטרנט

גם חנות מעולה לא תביא לכם לקוחות אם לא תקדמו אותה באינטרנט. יש היום מספר ערוצים שונים דרכם אפשר למשוך גולשים ולהביא אותם לחנות שלכם.

לדוגמא:

 • פרסום ממומן בגוגל על פי מילות מפתח
 • אופטימיזציה למוצרים ולאתר מבחינת גוגל
 • בניית קהילה דרך עמוד פייסבוק או קבוצה שלוקחים עליה חסות (קבוצה מקושר) וקישור למוצרים נבחרים
 • פרסום ממומן בפייסבוק על פי חתכים של קהלי יעד שיהיו מעוניינים במוצרים שלנו
 • הקמת חנות מקשרת בפלטפורמה כמו אינסטגרם ותיוג מוצרים שיקשרו בחזרה לחנות מתוך הפוסטים

קבלו קורס בחינם!

רוצים לעשות את הצעדים הראשונים שלכם במסחר בשופיפיי אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל? הכנו לכם קורס חינמי לחלוטין שיכניס אתכם ישר לעניינים:

נשמח לראות אתכם באחד הקורסים המקצועיים שלנו בהם תוכלו ללמוד איך להביא את פוטנציאל המכירות שלכם אל הקצה ולהגדיל את ההכנסות שלכם באופן משמעותי.

ניסן מזרחי
על הכותב
ניסן מזרחי

מומחה, מרצה ויועץ בשופיפיי ויועץ לימודים באיקומרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *