אמת או שקר: כמה אפשר להרוויח כיום באיביי?

מבחינה כלכלית אין הבדל משמעותי בין חנות פיזית לחנות באיביי. לכן, התשובה היא: תלוי. ההכנסה מחנות באיביי תשתנה בהתאם למשתנים רבים כמו למשל, האם החנות היא עבור עסק קיים או יזם, השקעת הזמן והאנרגיה בחנות, שווי המוצרים, רמת התחרות, קהל היעד, קטגוריית המוצר, שיטת העבודה, סוג הספקים וכדומה.
לדוגמה, שוק התכשיטים באיביי הוא גדול, מגוון ותחרותי. לכן, חנות תכשיטים תוצג לצד חנויות דומות רבות וייתכן שבעל החנות יספוג את מחיר התחרות. כמו כן ייתכן ובעל החנות יצטרך להשקיע בשיווק יותר ממה שתכנן על מנת לבלוט בתחום. דוגמה אחרת היא חנות ציוד לחיות מחמד. תחום זה כולל בתוכו נישות רבות ותחרות נמוכה יחסית, מה שיאפשר רווחים גדולים יותר והשקעה מצומצמת יחסית בשיווק.

מה המספרים?

בעוד ניהול חנות באיביי יכולה להוות השלמת הכנסה המספקת כ- 500-1,000 דולר בחודש, חנות מצליחה יכולה לעמוד בפני עצמה ולגרוף הכנסות של 5,000 דולר, בעוד ישנם מנהלים המרוויחים 10,000 דולר ויותר.
בסופו של דבר חשוב לזכור שחנות באיביי היא עסק לכל דבר ולכן ההכנסה המופקת ממנה תלויה בעיקר בזמן המושקע בה- אין פה קסמים (כפי שלמרבה הצער קורסים רבים מבטיחים). הקסם היחיד הוא השקעה: ככל שתשקיעו בפיתוח החנות שלכם, כך יגדל פוטנציאל ההכנסה.

ולמרות הדמיון, יש לחנות באיביי כמה יתרונות משמעותיים לעומת חנות פיזית.

יתרונות איביי לעומת חנות פיזית:

 1. יכולת להרוויח ללא השקעה כספית וללא כל סיכון- באיביי ניתן לעבוד בצורת “דרופשיפינג”, שיטת מסחר פופולרית לניהול שרשרת האספקה ​​שבה הסחורה אינה נשמרתבמלאי. הזמנת הלקוח ופרטיו עוברים אל היצרן, המפיץ או הסיטונאי לאריזה ומשלוח אל הלקוח הסופי, וכך נחסך מכם אחסון ומשלוח כפול.
 2. זמינות מכירה 24/7- המוצרים באתר זמינים למכירה גם כשאתם עסוקים באכילה, צפייה בטלוויזיה או שינה, ואין תענוג גדול יותר מלהתעורר בבוקר ולגלות את כמות ההזמנות שקרו במהלך הלילה.
 3. כחצי מיליארד קונים פוטנציאלים מכל העולם- מספר הקונים באיביי גדל בקצב מסחרר. קצב הגדילה של הצרכנים תמיד מהיר יותר משמעותית מקצב הגדילה של המוכרים. לכן, השוק תמיד צריך עוד מוכרים.
  כמו כן, כדאי לזכור שאיביי מממשת רק 25% מפוטנציאל הרווח, שכן 75% מצרכני העולם ממשיכים לקנות בחנויות פיזיות. כלומר, עדיין יש מקום רב לצמיחה והרחבה של השוק. הכיוון ברור- נתונים מאיביי ישראל מגלים שרק בשנה האחרונה ישנה התרחשה קפיצה של 30% במכירות באתר.עוד לפני שהמגפה העולמית התפרצה, מצבם של רוב הקניונים בארה”ב ובאירופה היה עגום (לעומת ישראל הלוהטת, הידועה בתרבות טיולי הקניון שלה). באותם מקומות, הקורונה רק החריפה את מצב, ובעוד איביי היוותה פלטפורמת קניות מבלי לצאת מהבית, חנויות פיזיות רבות פשטו את הרגל.
 1. גמישות- באיביי אין שעות פתיחה וסגירה, אפשר לעבוד בשעות נוחות- מוקדם בבוקר או באמצע הלילה, בלי בוס קשוח או לקוחות לוחצים, מהבית, מבית קפה, מכל מקום בכל זמן.
 2. כלי ניהול (eBay Seller Hub)- כבעלי חנות, איביי מעניק לכם כלים לניהול אפקטיבי, למשל חשיפת נתונים של תנועת לקוחות בחנות, וניתוח הכנסות, עמלות ומחקרי שוק.
  בנוסף,eBay Seller hub הוא המקום לקבל סיוע בהעלאת מוצרים ושיווקם, כמו גם גישה לכלי שיווק וקידום והדרכה על העלאת רשומות באופן תחרותי. כל אלו, מסייעים בהגדלת המכירות והרחבת החנות לקהל נוסף.
 3. אפשרויות שיווק וקידום רבות- כלי עוצמתי מבית איביי נקרא “כלי ניהול הקידומים” (Promotions manager). כלי זה מאפשר להגביר את חשיפת הפריטים שלנו בפני הקונים באופן אוטומטי ולהגדיל את המכירות.
  דוגמאות לקידומים אפשריים:
  Buy one, Get one for 50% off קנה פריט אחד, קבל את השני ב50% הנחה. Save up to 30% on all laptops חסכו עד 30% עבור כל דגמי המחשבים הניידים.Free Shipping on orders over 99$ משלוח חינם על הזמנות מעל 99$.

  Extra 10% off for repeat customers הטבה של 10% הנחה נוספים עבור קונים חוזרים.Buy 2 items, take 5% of each Item – קנה 2 וקבל 5% הנחה על כל יחידה
  כמו כן, ניתן לבצע קידומים חיצוניים באמצעות גוגל, פייסבוק, אינסטגרם ופלטפורמות דיגיטל שונות.

במאמר זה סקרנו את השאלה כמה אפשר להרוויח באיביי. נראה שאין תשובה חד משמעית, אך בהחלט אפשר להעריך בצורה גסה את הרווחים העתידיים של העסק ולהוביל את מסחר העתיד, כשנראה שלאיביי יש כמה יתרונות מנצחים לעומת חנויות פיזיות. לפרטים נוספים על תוכניות הלימוד שלנו גללו כאן מטה:

Groullp 5

על הכותב

אלעד שקד

מומחה, מרצה ויועץ באיביי ויועץ לימודים באיקומרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *