[דרופשיפינג] אוצר של ספקים מחכה לכם במקומות קרובים ולא צפויים

כאשר אנחנו מעוניינים להתחיל לסחור באיביי, בין אם בדרופשיפינג ובין אם באמצעות מלאי פרטי, אנחנו רוצים להתחיל לעבוד עם ספקים חזקים, אמינים ורווחיים.

נכון להיום ישנם שלושה מקומות עיקריים בעולם בהם נכון לאתר ספקים. ממלכת הייצור היא כמובן סין, שם מייצרים הכל מכל ובזול. מייד אחריה, ובמיוחד תחת שלטונו של דונלד טראמפ, מגיעה ארה”ב, שהיא יצרנית ענק בפני עצמה ובה מתחרה סין ראש בראש בדרך להפיכתה למעצמה הכלכלית הגדולה בעולם.

מקור הספקים השלישי, שמתפתח לאיטו ואפילו קצת מתחיל לאיים על השחקניות הגדולות, הינה מזרח אירופה. מדינות מזרח אירופה שרק לפני כשלושה עשורים נחלצו מעול השליטה של ברית המועצות הבינו גם הן – הסוד הוא בייצור.

אז מה עדיף? אילו ספקים יותר טובים ואלו ספקים יותר יתאימו לנו בכל סוג של עבודה? הכנו לכם סקירה מלאה שיכולה לעזור לכם לקבל החלטות.

היתרונות והחסרונות של הספקים הסינים

לספקים הסינים היתרון המובהק מכולם – הם הזולים ביותר בעולם (לפחות נכון לעכשיו). בסין תוכלו לייצר כמעט כל מוצר, במחירים זולים שקשה בכלל להאמין שקיימים.

כמובן שכדי להוזיל עלויות ומחירי מוצרים, עדיף לנו לייצר את המוצרים בכמויות גדולות, והרווח על כל מוצר יהיה אפילו גדול יותר, אך אפשר גם לקנות מהם ביחידים ולשלוח לכל העולם.

החסרון העיקרי הוא שהם “רחוקים מכל הבלאגן”. הקונים הגדולים ביותר, וזהו לא סוד, הם האמריקאים והאירופאים. נכון, גם האוסטרלים קונים לא מעט, אבל הם עדיין לא ברמה שאליה הגיע תושבי ארצות הברית.

בעיית המרחק מובילה למשלוחים יקרים. אם תבחרו במשלוחים אוויריים, שהם מהירים יותר, זה יהיה עוד יותר יקר ועדיין ייקח יותר זמן מן הרצוי. מהבעיה הזו סובלים גם הדרופשיפרים שנאלצים לספק את המוצרים שלהם לפעמים רק כחודש לאחר שנקנו.

ועוד דבר אחרון על הסינים – אל תתבלבלו, שמה הרע של הסחורה הסינית, זו שייצרה כל כך הרבה מוצרים באיכות ירודה, כבר לא כל כך מצדיק את עצמו. עליכם לבדוק את המוצרים של כל ספק בעצמכם, אך אל תצאו מתוך נקודת הנחה שאם זה מיוצר בסין, זה זול ושביר. תסתכלו רגע מסביבכם, כמה מוצרים יש לכם בבית שמחזיקים כבר כמה שנים והם מיוצרים בסין?

היתרונות והחסרונות של מזרח אירופה

מזרח אירופה אמנם לא זולה כמו סין, אך היא עדיין מקום שזול לייצר בו. כמו כן, מזרח אירופה נמצאת באירופה (גם אותנו זה הפתיע 🙂 ) ולכן המשלוחים ממנה לחלקיה המערביים של היבשת וגם לארצות הברית יהיו זולים יותר מאלו שמגיעים מסין.

כמו כן, במדינות מזרח אירופאיות רבות קיים פיקוח וסטנדרט בו הם חייבים לעמוד, אך לא בכולן. הסטנדרט האירופאי, והשם של הייצור האיכותי האירופאי, תופס לרוב גם אצלם ולכן לקוחות נוטים לראות במוצרים שמיוצרים במזרח אירופה מוצרים איכותיים, גם אם במדינה לא קיים תו תקן משמעותי.

מהו החיסרון? שזוהי זירה חדשה יחסית, ולא הרבה סוחרים השתפשפו בה כמו שהשתפשפו בסין ובארצות הברית. כמו כן, קל יותר למצוא ספקים סיניים ואמריקאים מאשר מזרח אירופאים, אך גם אלו קיימים ואם אתם רוצים להיחשף לשוק הזה, אין סיבה שלא תצליחו למצוא ספק ראוי.

ומה בדבר האמריקאים?

האמריקאים נמצאים ממש “בלב הבלאגן”. לייצר במקום שממנו קונים מכם יכול להיות אידאלי. אמריקאים אוהבים לקנות מוצרים שיוצרו בארצות הברית, טראמפ אוהב את המפעלים המקומיים, ואולי דווקא עכשיו זו הזדמנות נהדרת למערכת יחסים עם ספק אמריקאי.

כמו כן, המשלוחים קצרים יחסית ויגיעו מהר אל הלקוחות שלכם בתוך ארצות הברית. ואם אתם מוכרים באמזון, תוכלו להשתמש מיד בשירות המשלוחים של UPS ולהפוך את כל נושא המשלוח לפשוט הרבה יותר.

החיסרון? איכות המוצרים מגיעה גם עם מחיר מתאים, וספקים אמריקאים יהיו לרוב יקרים יותר מעמיתיהם הסיניים או האירופאים.

פה עולה השאלה – מה יותר משתלם? מוצר זול ומשלוח יקר, או מוצר יקר ומשלוח זול? ואת החישוב הזה תצטרכו לעשות בעצמכם.

אז מה אנחנו ממליצים?

אי אפשר להכריע באופן גורף ביחס לכל סוגי הספקים, אך חשוב להבין ולחקור כדי להצליח להחליט איזה ספק מתאים לכם.

כאשר מדובר בדרופשיפינג, כנראה תקבלו שירות טוב יותר בארצות הברית ובאירופה, ופחות בסין. כמו כן, המוצרים יגיעו מהר יותר אל הלקוחות והסיכויים שתזכו על כך בפידבק חיובי גדלים. אך המחירים הגבוהים עלולים להשאיר אתכם עם רווחים נמוכים, ויהיה עליכם לעשות חישוב של כמות אל מול איכות אצל כל ספק וספק.

כאשר מדובר במלאי פרטי עולות כל השאלות שהעלינו קודם בנוגע למחיר המשלוח ומחיר המוצר, אך פה עולה דגש נוסף. החקיקה בארצות הברית היא חזקה וברורה, אך יתכן שתמנע את כניסתם של מוצרים מסין, או לפחות תגביל אותם בעתיד הקרוב.

עם זאת, החקיקה ומערכת המשפט בסין ובמזרח אירופה לא תמיד ברורות לנו ולא תמיד מתנהלות בדרך בה אנחנו רגילים, ואז הספק יכול להפר את ההסכם בינינו ואנחנו לא נדע להתמודד עם המצב החדש. לכן באם בחרתם בסין או במזרח אירופה, כדאי שתכירו גם עורך דין שמבין ובקי באיזורים הללו.

בכל אחד מהמקרים קחו בחשבון שיכול להיות שתרצו להתרחב בהמשך גם לזירות נוספות. במקרה זה חשבו לאן תתרחבו ואיזה איזור קרוב וזמין יותר עבורכם. ההמלצה שלנו? בחרו בספק שמשאיר אתכם עם הרווח הגדול ביותר, בעדיפות לספקים אמריקאים אך לא בלבד.

 

עוד לא התחלתם למכור באיביי? רוצים שיהיה לכם עסק רווחי ויציב?

אני מזמינה אותך להתחיל את הדרך עם קורס חינמי מעולה שהכנו – 3 שיעורים שנותנים לך את הכלים הראשונים להתחיל למכור באיביי

 

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *