דרופשיפינג באיביי – איך למצוא ספקים אמיתיים שיעבדו עם מוכרים בסדרי גודל קטנים?

אני מקבלת כל כך הרבה שאלות על בנושא דרופשיפינג, שמראות לי שהקוראים יכולים להתבלבל בקלות ולעשות טעויות שיעלו לא מעט כסף. אני מתנצלת אם חלק מהחומרים כאן הם חומרים בסיסיים, אך רציתי לעשות סדר בדברים עבור אלה שנושא הדרופשיפינג חדש עבורם.

דרופשיפינג זה מכירה של מוצר שאינו בבעלותך.
זה אולי נשמע לא חוקי, אבל זה כן!

אז איך זה בעצם עובד?

 דרופשיפרים הן חברות שמציעות סחורה למכירה ושיסכימו לשלוח את המוצרים ישירות ללקוחותיהם ברגע שתשלמו עליהם. הנה הצורה בה הדרופשיפינג עובד:
 • אתה מוצא חברה שמסכימה לעשות דרופשיפינג. אתה מעלה את המוצרים שלהם למכירה באיביי או באחד מהאתרים שלך מבלי לרכוש את הסחורה קודם.
 • כאשר המוצר נמכר, אתה אוסף את הכסף ואת דמי המשלוח מהלקוח
 • כעת אתה שולח סכום כסף לדרופשיפר שלך עבור המוצר + המשלוח
 • הדרופשיפר שולח את המוצר ללקוח
 • הרווח שלך הוא הפער שבין מה שקיבלת מהלקוח שלך לבין מה ששילמת לדרופשיפר

יתרונות השימוש בדרופשיפינג:

 • אין השקעה כספית – כאשר מוכרים בשיטת דרופשיפינג לא משלמים על המוצר עד שהוא נמכר. זה מונע השקעה כספית במוצרים
 • מקטין סיכונים – אם משהו לא מוכר, הסיכון היחיד שלך הוא עלות העלאת המוצר לאיביי
 • עומק מוצרים ומגוון – כאשר קונים מוצרים בכדי למכור אותם לאחר מכן, יש מוגבלות מסויימת במספר הסוגים של המוצרים שניתן לרכוש. כאשר עושים דרופשיפינג ניתן להעלות כמות בלתי מוגבלת של מוצרים למכירה.

חסרונות השימוש  בדרופשיפינג:

 • חוסר שליטה – כאשר עובדים עם דרופשיפרים אתה נתון לחסדו של המשלח. הם שולטים באריזה ובמשלוח. אם הם אורזים את המוצר לא טוב או אם לוקח להם זמן רב מידי לשלוח, הלקוח יכול להאשים אותך, לא את הדרופשיפר. שירות גרוע מדרופשיפר יכול להשפיע בצורה שלילית ביותר על שירות הלקוחות שאתה נותן ולכן על הדירוג שלך באיביי.
 • חוסר שליטה במלאי – אם הדרופשיפר שוכח לעדכן מראש על כך שכמות המלאים שלו קטנה, יתכן ותמצא עצמך מוכר מוצר שאינו במלאי. זה שם אותך במיקום לא טוב מבחינת איביי. אם זה קורה לעיתים קרובות מידי, יתכן ותמצא את חשבונך מושעה או שיסגר.

ישנם שני סוגים של דרופשיפרים שחשוב להבין את ההבדל ביניהם:

 1. מידל מן – ספקי ביניים
 2. יצרנים, יבואנים או מפיצים ראשיים

דרופשיפרים שהם מידל מן – אלה החברות שתראו עצמם מפרסמות בגוגל שיש להן המון סחורה ומותגים, שאפשר לכאורה למכור און ליין. רק הקלידו את המילה דרופשיפר בגוגל ותקבלו מיליון תוצאות ש-99.9% מהן הן בזבוז של זמן.

המידל מן מציעים מוצרים למכירה על ידי שימוש בסטוקים של חברות סיטונאיות. זוהי הסיבה שכמעט אף פעם אין להם מוצרים זמינים.

אם תרשמו לאחת מהחברות האלה, תמצאו לעיתים קרובות סחורות שכבר נמכרות באיביי עבור אותו המחיר שמוצע לך. למרות שמידי פעם יש הצלחות, אלה הן הצלחות נדירות וקשה למצוא אותן.

מרבית ספקי הביניים מרוויחים את הכסף שלהם מדמי ההרשמה. כאשר מזמינים משהו מהם, הם מזמינים אותו מהספק האמיתי ומוסיפים לכך עלות נוספת. זוהי הסיבה לכך שקשה מאוד להרוויח דרכם כסף  – הם לוקחים את מרבית הרווח.

יצרנים, יבואנים ומפיצים ראשיים – יש אלפי יצרנים אמיתיים שיעשו דרופשיפינג עבורך. חלקם יעשו זאת באופן ישיר בעוד שאחרים יעשו שימוש במפיץ ראשי.

כאשר עובדים באופן ישיר מול יצרן של מוצר, או מול מפיץ ראשי, מזמינים ישירות מהמחסן המרכזי ולכן מקבלים את המחיר הנמוך ביותר האפשרי. זוהי הדרך להרוויח כמה שיותר באיביי.

כמובן שעלות המשלוח תהיה גבוהה באחוז מסויים מאשר אם הייתם מזמינים את המוצר ישירות אליכם ובכמות, אך עדיין המחירים נמוכים מספיק בכדי לעשות רווח.

האתר עליו אני ממליצה בצורה החמה ביותר לשימוש הוא האתר worldwidebrands, שאמנם דמי ההרשמה שלו מעט יקרים, אך הם לכל החיים. יש להם אלפי מקורות שנבדקו והובטחה אמינותם והם מותאמים לעבודה עם מוכרי איביי.

יש לשים לב שאינכם עובדים עם דרופשיפרים שאינם מאושרים על ידי איביי, ובכלל ספקים המוניים כגון אמזון.

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *