מהן הסיבות הטובות לכך שכשמתחילים לסחור, עדיף לעשות זאת בשוק האמריקאי?

זה כבר הפך להיות מובן מאליו שמי שרוצה להרוויח, צריך להתחיל בארצות הברית. כבר מזמן, אפילו בסרטים ישראלים רבים, כמו “אבא גנוב”, “צ’ארלי וחצי” ודומיהם אנחנו רואים איך ישראלים רבים בוחרים לעזוב לארצות הברית כדי לייצר לעצמם חופש כלכלי.

גם היום, בשוק המסחר האלקטרוני, אנחנו כל הזמן שומעים כי המקום הנכון להתחיל בו הוא ארצות הברית. לא סין, לא אירופה, לא יפן ולא ישראל, כי אם אמריקה.

למה? מה כל כך מיוחד באמריקה שהיא מייצרת כל כך הרבה רווחים? מה הפך אותה לכלכלה כזו חזקה שכולנו פשוט מנסים לנגוס ממנה חתיכה? אז הנה הן, הסיבות, לפניכם.

בואו נתחיל מן הסיבות הפשוטות – תרבות הצריכה

לאמריקאים יש תרבות צריכה שקשה למצוא במקומות אחרים. הם מאוד אוהבים לצרוך ומחפשים באופן קבוע איך להתחדש ואיך להעלות את רמת חייהם.

פעמים רבות האמריקאים קונים דברים שאינם צריכים, ולו רק כדי שיראו שיש להם אותם. או לדוגמה, הם בוחרים לקנות מוצרים יקרים יותר ממה שהם צריכים להיות, ולו רק כדי להראות שהוציאו הרבה על מוצר איכותי שברשותם.

כמו כן, תרבות הצריכה הזו מקבלת עידוד רב הן מרשויות המיסים בארצות הברית, הן מן הממשל, והן מן החברות המסחריות הגדולות. איך בדיוק התרבות הזו מקבלת עידוד רב כל כך?

בין חגים לבין מיסים

הממשל האמריקאי כבר הבין מזמן שהדרך הנכונה ביותר להביא את המשק הכלכלי לשיא, היא על ידי הגדלת הצריכה. ככל שהאזרח בקצה צורך יותר, רמת החיים שלו עולה (לפחות על פי המודלים הכלכליים) ולמעשה כלל איכות החיים בארצות הברית עולה.

כאשר הפרט צורך את המרב שהוא יכול לצרוך, הוא גם מאפשר לבעלי המפעלים והעסקים המסחריים להרוויח יותר ולצרוך בעצמם.

כך למשל, כאשר האזרח הפשוט מדווח על המיסים שלו, מערכת המיסים האמריקאית מתחשבת בהוצאות שלו וגובה ממנו אך ורק בהתאם להכנסה שנשארה לו אחרי כלל ההוצאות (בערך, מערכת המס מאוד מסובכת בארה”ב, אבל זה אכן עיקרה). מתי מגיע דיווח המס הזה? נכון, בינואר, ממש אחרי גל החגים הגדול.

וכאן נכנסים החגים לפעולה. חגים רבים בארצות הברית נועדו, והומצאו על ידי הרשתות המסחריות, רק כדי שאנשים יקנו עוד ועוד. החגים “בלק פריידיי”, “סייבר מאנדיי” ו-“שבת לעסקים קטנים”, הם באופן גלוי המצאה מסחרית של הרשתות הגדולות.

חגים כמו ה”וולנטיינ’ס דיי”, חג המולד, הומצאו מסיבות מסוימות, וכיום שיאי המכירה השנתיים נעשים בהם.

אבל לתרבות הצריכה הזו יש גם בסיס היסטורי, שנספר לכם גם עליו?

בואו ונחזור אחורה במסע בזמן אל ימי ההתיישבות באמריקה

מדובר בשיעור היסטוריה קצר, בימים בהם לא הייתה אמזון ולא איביי, לא אינטרנט, לא מחשבים, והאניות הגדולות עוד נעו אז באמצעות מפרשים ומשוטים. אלו הימים שלאחר גילוי אמריקה, במאה ה-16 וה-17, בה בריטניה מחליטה ליישב את צפון אמריקה.

בבריטניה (וגם בהולנד) היה סכסוך דתי בין הפרוטסטנטים לבין הקתולים. אפשר אפילו לומר שהיה זה סכסוך דמים. והפרוטסטנטים היו אלו שהחליטו לעזוב (כי הרי לא בהם תמכה המלכה). אבל למה יש לזה משמעות?

כי לתרבות הפוריטנית היה ברור דבר אחד – מי שמצליח בחיים הוא שמגיע לגן עדן. ההחלטה מי שיגיע לגן עדן עוד נקבעה לפני שהאדם בכלל נולד, אך העובדה שאדם הצליח בחיים מצביעה על כך שמקומו בגאולה מובטח. ובהצלחה, אנחנו מתכוונים להצלחה כלכלית, להון ולממון.

אתם מבינים מה זה אומר? שעוד לפני שהומצא המונח קפיטליזם, היו מי שהניחו את היסודות למונח הזה, ויצרו את הצורך בהון וממון, ואלו הם גם המתיישבים הראשונים בארצות הברית של ימינו.

יהיו שיטענו כי הפוריטנים הם ראשוני הקפיטליסטים, שבזכותם ארצות הברית הפכה למעצמה הכלכלית שהיא היום, ושההצלחה הכלכלית היא כל כך חשובה להם. ויהיו שיטענו כי הם האחראים לכך שהעוצמה הכלכלית נמדדת בזכות יכולות הצריכה, מה שבא לידי ביטוי בתרבות הצריכה האמריקאית.

אז מי יודע, אולי באמת בזכות הפוריטנים ארצות הברית היא כזו מעצמה כלכלית?

רוצים לדעת גם איך אתם יכולים להשתלב בשוק האמריקאי? אנחנו ממליצים לעשות באמצעות איביי או אמזון, וההתחלה הטובה ביותר היא כאן >>

קבלו (במתנה) סדרת סרטונים + 5 מדריכים שיגלו לכם כיצד להקים מותג פרטי משלכם באמזון (Private Label)  ולהפוך אותו לעסק משגשג

מה בסדרה:

[+] כיצד תהפכו לסוחרים מצליחים באמזון (גם אם אין לכם ידע וניסיון באמזון)

[+] מה הלקוחות שלכם באמת רוצים ומוכנים לשלם עליו

[+] קישורים והדרכות מפורטות לכל שלב

[+] דוגמאות בשיטת “העתק הדבק” שתוכלו לבצע כבר היום

[+] הכלים בהם משתמשים הסוחרים המצליחים ביותר באמזון

[+] צ’ק ליסט “עשה ואל תעשה”

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *