חשבתם פעם להיות אתם לספקי דרופשיפינג?

כשאנחנו מוכרים בשיטת הדרופשיפינג באיביי, באמזון, בשופיפיי, בכל מקום שנבחר, אנחנו תמיד מנסים להגדיל את כמות המכירות, ואת אחוז הרווח לכל מכירה זה לא קל כשישנה תחרות רבה בשוק, ובמקרים מסוימים יכול גם להיות בלתי אפשרי.

תחשבו לרגע שהייתם יכולים למכור את המוצרים שלכם ביותר מרשומה אחת? הכוונה היא שבתוצאות החיפוש היו רואים אתכם מספר פעמים, ולא רק פעם אחת. זה יכול היה להיות נהדר, נכון?

כמובן שישנן שיטות לעשות זאת – למשל להעלות את המוצרים כל פעם בצורה קצת אחרת: פעם אחת בקומבינציה עם מוצר אחר, פעם אחרת במבצע של 1+1 וכדומה. כמו כן, אם יש לכם מספר חשבונות שאינם מקושרים, אתם תופסים נפח גדול יותר בשוק. אך השיטות האלו לא תמיד יעבדו, ולפעמים איביי ינסו למנוע אותם.

אתם יודעים מי כן מצליח להציג את המוצרים שלו בעשרות רשומות שונות, ולהרוויח בכל אחת מהקניות בהן? לא אחר מאשר ספקי הדרופשיפינג. אבל מה אם היינו יכולים להפוך בעצמנו לספקי דרופשיפינג?

מה מאפיין ספקי דרופשיפינג בדרך כלל?

ספקי דרופשיפינג מחזיקים, ברוב הפעמים, מוצרים משלהם ומלאי מוצרים גדול. כמו כן, המוצרים שלהם יהיו זולים מאלו הנמכרים באיביי וגם יהיו קלים לתיאור על מנת לאפשר למוכרים להעלות אותם בקלות.

ספקי דרופשיפינג מובילים גם מספקים ללקוחות שלהם (המוכרים באיביי) תוכנות אוטומציה או לפחות כלים לאוטומציה (עבודה עם שרת קבצים מסוים לדוגמה).

ספקי דרופשיפינג יכולים להיות מכל העולם, ולהציע כל שירות משלוחים אפשרי. האתגר המרכזי שלהם הוא למצוא את הלקוחות, את המוכרים באיביי, ולהביא לכך שהמוצרים שלהם ימכרו באיביי.

מה היתרון בהיותנו ספקי דרופשיפינג?

היתרון העיקרי הוא שהמוצרים שלנו מוצגים מספר רב של פעמים באיביי, ויכולים להיות גם מוצגים במקומות נוספים כמו חנויות עצמאיות, אמזון וכדומה.

יתרון נוסף הוא שאנחנו לא חייבים לדעת איך למכור אותם באיביי, זוהי העבודה של המוכרים שעובדים איתנו, והם אלו שידאגו להשתכלל כל הזמן. כמובן שהידע הזה יעזור לנו לקדם את המוצרים שלנו באיביי לפני שנהפוך לספקים של ממש, על מנת ליצור להם תהודה.

היתרון השלישי הוא שאין שום סיכוי בעולם שאיביי יסגרו לנו את החשבון, כי אנחנו מגיעים מחוץ לאיביי. אם סגרו ללקוח את החשבון באיביי, הוא יצטרך להתמודד עם הבעיה הזו, ואנחנו בינתיים נמשיך למכור דרך מוכרים אחרים.

זה נשמע ורוד מידי, נכון? אז בואו לא נשכח שכדי להפוך לספקים שכאלו דרושה לא מעט עבודה. זו החלטה לקחת את העסק שלכם באיביי צעד אחד קדימה, אבל גם להתמסר אליו יותר מבדרך כלל. עכשיו אתם כבר לא עסק קטן, עכשיו כבר תהפכו להיות חברה גדולה ומשמעותית בתחום המסחר.

למי זה מתאים?

להפוך לספקי דרופשיפינג זהו צעד שמתאים בעיקר למי שכבר מוכר באיביי ומכיר את הזירה. מי שמוכר בשיטת דרופשיפינג בלבד יכול להפוך לספק כזה, אך התהליך שלו יהיה ארוך יותר בהשוואה לאלו שמוכרים מלאי משלהם.

למה? כי אם אתם מוכרים מלאי משלכם, אז אתם כבר יודעים לנהל מלאי, ויודעים לאחסן ולשלוח אותו. כמו כן, כאשר תהפכו לספקים המוצרים שמכרתם באיביי והמוצרים שתספקו הם אותם המוצרים, כך שיש למוצר הוכחת מכירה באיביי והלקוחות שלכם ירצו למכור אותו בעצמם.

מי שרוצה להשאיר את איביי כהכנסה צדדית זה בסדר גמור, אך עליו לדעת שלא יוכל להתקדם ולהפוך לספק בעצמו. להיות ספק דרופשיפינג זוהי משרה מלאה, ולא הכנסה צדדית. מהר מאוד זו הופכת להיות ההכנסה העיקרית, וזו יכולה להיות הכנסה גדולה מאוד.

בנוסף לאלו, בעלי הפוטנציאל אולי הגדול ביותר להפוך לספקי דרופשיפינג, הם המוכרים באמזון ובשופיפיי. שם אתם כבר ממש בתוך מערכת האחסון וניהול המלאי, ואתם כבר בעלי כתובת ברורה אליה יכולים להגיע המוכרים באיביי.

אז איך הופכים לספקים שכאלו?

ישנן שתי דרכים מרכזיות: העיקרית והמשמעותית שביניהן היא על ידי הקמת אתר משלכם. תוכלו להקים אתר כזה בשופיפיי, להציג אותו תחת דומיין שלכם ולפרסם אותו דווקא למוכרים באיביי (עדיף דרך הפייסבוק).

במידה ואכן הקמתם אתר, עליכם להקפיד שהקונים מכם יכולים להיות רק המוכרים באיביי (לפחות בהתחלה) ולשם כך הם צריכים לפתוח חשבון ולהוכיח שהם אכן מוכרים באיביי. זוהי לא פרוצדורה מסובכת ואפשר לייצר אותה בקלות באמצעות שופיפיי.

בשלב הבא אתם תרצו או להעלות את מחיר המוצר שלכם באיביי, ולהוריד אותו בחנות בשופיפיי, על מנת לאפשר למוכרים להתחרות בכם (זה ישתלם לכם), או להוריד לגמרי את הרשומות שלכם באיביי – זוהי לגמרי החלטתכם.

הדרך השנייה להפוך לספק, בתור התחלה, זה על ידי מכירה באמזון. כאשר תציעו את המוצרים שלכם באמזון תוכלו להמשיך למכור אותם כמו בעבר, ואפילו לאחסן אותם במחסנים של אמזון (אם לא עשיתם זאת עד כה) ותוכלו במקביל גם להציע קופונים למוכרים באיביי על מנת שימכרו את המוצר שלכם באיביי.

מהר מאוד, מי שמצליח למכור באמזון, ימצא את המוצר שלו באיביי בין אם ירצה בכך ובין אם לאו. הבעיה היא שהספק האמיתי במקרה הזה הם אמזון, ולא אתם, והמוכרים מחפשים למכור מוצרים מאמזון ולא מהאתר שלכם, אז נורא קל לאבד את אותם המוכרים.

אז עכשיו כשאנחנו יודעים מה, למה ואיך, מה אתם אומרים? הייתם רוצים להפוך לספקים כאלו?

ואם לא להפוך לכאלה, הייתם רוצים לדעת הרבה יותר על מסחר עצמאי באיביי ובאמזון?

בהצלחה!

 

 

 

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. יוסי פינקלשטיין

  שלום,
  אני מתחיל עכשיו את הקורס שלכם למכירות באיביי.
  במקביל (ובעצם זה הדבר הראשי והאמיתי שלי), אני גם מתחיל ליצר מוצר שעומד להיות המוצר הראשון שאני מייצר, עם תוכניות נרחבות ושאפתניות לייצר עוד ועוד מוצרים בהמשך. המוצר הזה (וגם כל העתידיים) הינם ויהיו מוגני פטנטים, בארה”ב, בישראל ואולי בעתיד בעוד ארצות.
  אני כמובן נמצא כרגע בתהליך של בניית האתר של המוצר שלי.
  אני מעוניין להפוך, בין שאר דרכי השיווק של המוצר שלי, שמכירה באיביי היא רק אחת מהן (בהמשך יבואו גם המכירות באמזון, בשופיפיי, וכו’) להיות ספק דרופשיפינג למוכרים אחרים.
  אני בכלל מחפש מפיצים למוצר שלי בכל העולם, גם עולם האון-ליין, ועוד לפניו – עולם האוף-ליין, כלומר העולם האמיתי.
  אז רציתי לדעת איך אני עושה זאת? כלומר: איך אני הופך להיות ספק דרופשיפינג של המוצר שלי?
  תודה,
  יוסי פ.

  1. יעל גלזר

   יוסי שלום
   כל הכבוד על היוזמה, בהצלחה 🙂
   האמת שלהיות ספק דרופ של המוצר שלך זה די קל…
   השאלה היא רק לאיזו פלטפורמה אתה רוצה לאפשר לאנשים לעשות דרופ.
   אם למשל תציע את המוצר שלך לסוחרי אי ביי בפורום כזה או אחר הרי שהם יקפצו על הרעיון לעשות דרופ למוצר שלך – להם זה לא עולה הרי כסף ואתה מספק להם את כל הפרטים הנדרשים…

   בהצלחה
   יעל 🙂

  1. יעל גלזר

   הי אלי, מוזמן לכתוב לנו 052-8604126 וניתן לך עוד פרטים