כיצד לשפר את דף המכירה באיביי להגדלת המכירות?

לשיפור דף המכירה, כמו גם עבור נושאים נוספים באיביי, נדרשים “חוקי אצבע” או המלצות פשוטות בנוגע להתנהלות המוכרים באתר, ממש כמו בכל תחום מכירות אחר. במאמר זה אציג בפניכם מספר המלצות במגוון תחומים שסוחר איביי חייב לדעת ולשים אליהם לב, כל זאת על מנת שתוכלו להשתלב היטב, לבלוט מעל מתחרים, ולמצוא חן הן בעיני אלגוריתם החיפוש של איביי והן בעיני הלקוחות.

מחקר שוק

איביי היא פלטפורמה בשינוי מתמיד, כמו גם הרוכשים בה, המוצרים הנמכרים בה ועוד.

על מנת להישאר מעודכנים, עליכם להתאים את עצמכם לשינויים אלו. מוצר שנמכר מצוין בחודש אחד עלול לא להימכר בכלל בחודש הבא.

לכן, עליכם לבצע מחקרי שוק באופן תדיר, הן עבור מוצרים חדשים והן עבור המוצרים שאתם מוכרים כרגע. אם אתם מרגישים שמוצר מסוים נמכר פחות, בדקו האם המכירות שלו ירדו באופן כללי, ולא רק בחשבונכם. אולי זהו הזמן הנכון להוריד את המחיר, להיפטר מסחורה, או להפסיק למכור אותו בדרופשיפינג, ובמקום לאתר טרנדים אחרים ולמכור מוצרים הנכללים בהם.

כתיבת כותרת דף המכירה

לא משנה כמה פעמים אומר זאת וכמה מאמרים אציג בנידון, תמיד אוכל להדגיש יותר את החשיבות העצומה שבכותרת מעולה. כותרת היא אחד הגורמים החזקים ביותר שיכולים לקבוע האם מכירה תצליח או תיכשל. מכיוון שיש לכם מלאי תווים מוגבל (80 תווים), עליכם לנצל אותו לטובתכם.
על מנת למשוך קונים להיכנס אל דף המכירה שלכם, מעבר לתמונות מעולות, אתם זקוקים למילות המפתח הנכונות.
קחו בחשבון שכותרת באיביי לרוב אינה זהה לכותרת מאמר בעיתון או באתר אינטרנט. הכותרת לרוב איננה משפט אחד ארוך והגיוני, אלא יותר דומה לרצף של מילים המתארות את המוצר, למרות שלקוחות נמשכים יותר לכותרות נכונות תחבירית.

חשבו על המוצר שלכם ועל כל מה שיכול לתאר אותו, וכיצד תוכלו להגיע בדיוק אליו בין ים המוצרים הדומים לו שנמכרים מסביב.
בנוסף, מומלץ לקבל השראה למילות מפתח גם ממוכרים אחרים ולהיעזר בתוסף לכרום SeoStack Keyworld Tool או באתר Title Builder

כתיבת דף מכירה –  Item specifics

item specifics איביי

יש קשר ישיר בין מילוי ITEM SPECIFICS ל BEST MATCH טוב יותר, שככל שנמלא יותר פרטים ספציפיים ומדויקים על הפריט שלנו, ככה נגדיל את החשיפה והאפשרות לקונים למצוא בקלות יותר את המוצר שלנו. מנוע החיפוש של איביי סורק גם את אייטם ספסיפיק בנוסף למילות המפתח שבכותרת.

כתיבת דף מכירה – תיאור המוצר

item description איביי

תיאור המוצר (Item description) הוא החלון הגדול והלבן שנמצא במרכז בניית דף המכירה שלכם, בו אפשר לכתוב טקסט חופשי, לתאר את המוצר לעומק, ולהוסיף את כל המידע שהקונה הפוטנציאלי צריך על מנת להחליט האם לרכוש את המוצר שלכם.

במידה ולא תעשו זאת, קחו בחשבון שהסבירות שלקוחות יפנו אליכם בשאלה במידה ומשהו מעניין אותם, היא קטנה. הם פשוט ימשיכו בחיפושים עד שהם ימצאו מוכר שמציין את כל המידע הדרוש להם. לכן הקפידו לכלול את הנתונים הבאים:

  1. מידע הנוגע לטיפול ושמירה על המוצר לאורך זמן
  2. תיאור מדויק של המוצר, כולל פגמים או חוסרים שקיימים ב
  3. מידות מדויקות – הוסיפו מידות אמריקאיות ואירופאיות
  4. ביצעו בדיקת איות ודקדוק, היעזרו בתרגומון של גוגל אם יש צורך.

תיאורי הפריטים חייבים להיות מדויקים ולא להטעות את הקונה. התיאור חייב להתאים לפריט ועליו להיות עקבי בכל אזורי דף המכירה (כותרת, תיאור ו – item specifics)

כתיבת דף מכירה – תנאי המכירה, מדיניות והחזרות

החלק התחתון של תיאור המוצר, בו עליכם לתאר את המדיניות שלכם, צריך להיות מספיק ברור ללקוח על מנת שיבין את העסקה אליה הוא עומד להיכנס. עליכם לגרום ללקוח להרגיש שהוא יכול לבטוח בכם.
שמרו על טון ידידותי ועל כנות והקפידו להימנע מהפעולות הבאות:

  1. שימוש תכוף באותיות גדולות (CAPS) בלבד
  2. גרפיקה זזה ברקע, הן מסיחות את הדעת מהמוצר עצמו

כתיבת דף מכירה – תמחור המוצר במכירות פומביות

עליכם לשים לב לערך של המוצרים שאתם בוחרים להעלות למכירות פומביות, ולבצע עבורם מחקר שוק. בתחילת הדרך שלי באיביי, העליתי תיק צד קטן וחדש שלא היה לי בו שימוש למכירה פומבית שהתחילה ב- 0.99$ וכללה משלוח חינם. אמנם התיק עלה לי כ- 30 ₪, אבל הוא נמכר במחיר שאפילו לא כיסה חצי מכך.

במחשבה לאחור, על מנת למכור את התיק הזה ברווח, הייתי צריכה לבצע מחקר שוק בנוגע לתיקים כאלה ולתיקי נשים בכלל, ואולי לחכות לשלב בו אני אעלה מוצרים למכירה במחיר אחיד וגבוה יותר, או במחיר נמוך כולל גביית כסף עבור המשלוח.

לא כל מוצר שנעלה למכירה פומבית שתתחיל ב- 0.99$ באמת יעלה למחיר שיחזיר את עלות הרכישה שלו (או את השווי שלו כמוצר משומש), אבל אם נחקור את השוק, נוכל להכיר מוצרים שגם כאשר הם משומשים, ואפילו לא עובדים, יכולים להפיק לנו ערך וכסף רב, כמו למשל טלפונים סלולריים ומחשבים ניידים.

מכירה בזירות בינלאומיות

זירה בינלאומית באיביי

בין אם אתם מוכרים מוצרים מהסביבה הקרובה, עובדים עם מלאי, או בשיטת דרופשיפינג, אני מאוד ממליצה לנסות לחקור את הזירות הבינלאומיות הקיימות באיביי (למשל איביי אוסטרליה, איטליה ועוד), ולהעלות אליהן מוצרים למכירה.

ישנה מחשבה ראשונה שעולה בדרך כלל בנוגע למכירות בינלאומיות:

“אני לא יודע אף שפה חוץ מאנגלית (ולפעמים גם האנגלית עלולה להיות קשה), אז אולי כדאי שאפרסם רק באיביי קנדה, אנגליה ואוסטרליה.”

עובדה היא, שהמחשבה הזאת עוברת בראשם של כולם, ולכן דווקא הזירות הללו קשות ותחרותיות יותר מזירות בינלאומיות אחרות, ומזכירות קצת את איביי ארצות הברית, מבחינת ריבוי המוכרים, במחירים הנמוכים יחסית עבור מוצרים רבים.

ההמלצה שלי היא דווקא כן לנסות להעלות דפי מכירה בארצות שאתם לא יודעים את השפה המדוברת בהן, כמו צרפת, גרמניה ואיטליה. השווקים הללו מאוד חזקים במוצרים מסוימים וחבל לפספס קהל שרוצה לקנות את המוצרים הללו, ושוק שמוכרים אחרים רבים נמנעים מלמכור בו. לכן הקפידו לבצע מחקר שוק ולראות באילו מדינות המוצרים שברשותכם נמכרים בצורה הטובה ביותר. חשוב לבדוק את נושא ה-VAT מול רו”ח (סוג של מס מכירה שקיים בכמה מדינות באירופה) .

על מנת לכתוב דף מכירה מוצלח בשפה שזרה לכם, כתבו אותו תחילה באנגלית, ואז היעזרו ב Grammarly – תוסף חינמי לתרגום דפי אינטרנט או גוגל טרנסלייט, תוכנת התרגום של גוגל, על מנת להפוך אותו לשפה הרצויה. מאוד לא מומלץ לנסות לתרגם ישירות מעברית, שכן התרגומון פועל כרובוט נטול הקשר שפתי, ואתם עלולים למצוא את עצמכם עושים טעויות משמעותיות.

טיפ נוסף בנושא הוא לכתוב כל פסקה הן בשפת הזירה המקומית והן באנגלית. כך תוכלו לוודא שבכל מקרה כתבתם גם באנגלית את כל הכוונות שלכם.

מענה לשאלות מהלקוחות

אני לא ממליצה לענות על שאלות מהלקוחות ברגע שהן מתקבלות, כיוון שזה יוצר פיזור דעת בעבודה וקושי בביצוע המשימות שתכננתם. מוטב לכם לעבוד באופן מסודר ולהקציב זמן לכל משימה, הן למחקר שוק, הן להעלאת דפי מכירה, יצירת קשר עם ספקים, מענה לשאלות הלקוחות ועוד.

קבעו לעצמכם שעות קבועות ביום בהן אתם נכנסים אל אזור ההודעות באיביי ונותנים מענה עבור כל השאלות שהצטברו במהלך השעות שחלפו. כך תוכלו להיות יעילים יותר, וכן לענות על שאלות הגולשים תוך פרק זמן סביר. (עדיף מאוד תוך 24 שעות)

כשאתם עונים על השאלות, הקפידו לכתוב תשובה מלאה ונעימה, בדיוק כמו זו שהייתם מצפים לקבל מגוף מכירות גדול באינטרנט כאשר אתם שואלים אותו שאלה בנוגע למוצר שברצונכם לרכוש.

יש עוד דברים שהיית רוצה לדעת?

אולי יש קיצור דרך שיעזור לך:

קורס שילמד אותך איך להתחיל באיביי  ב- 3 שיעורי וידאו, ללא עלות >>

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *