טעויות של מתחילים באיביי

מי שלוקח ברצינות את המסחר באיביי איננו יכול להרשות לעצמו לגשת אל העניין מבלי להתכונן. בלי ללמוד ולהבין את מה שקורה בשטח. ישנן הרבה דרכים ללמוד אבל אחת מהמוצלחות ביותר היא למידה מטעויות של אחרים. הנה רשימה של כמה טעויות שמוכרים מתחילים באיביי עשו, עושים וודאי גם יעשו, במיוחד אם הם לא יקראו את השורות הבאות.

טעות#1: לא להתייחס אל המכירה באיביי כאל עסק לכל דבר

כן, מותר להתייחס אל איביי כאל תחביב, משהו צדדי, אתר להעברת הזמן, מקום לעשות בו קצת כסף מהצד
וכן הלאה. אבל מי שרוצה להרוויח מהמסחר באיביי חייב להבין שאין ארוחות חינם ואי אפשר להצליח בלי להשקיע. ההשקעה הראשונה היא בלימוד התחום: הבנה של מושגים וכללים ושל אסטרטגיות נכונות ומציאת הגישה הנכונה. איביי הוא עסק ויש להתייחס אליו כך אם רוצים להרוויח ממנו.

טעות #2: לא לחשב את עלויות המשלוח בצורה מדויקת

מי שלא יחשב היטב את עלות המשלוח של המוצר שהוא מוכר עלול לגלות שהמחיר שהוא קבע – מבלי לכלול בו עלות משלוח – לא מכסה את עלות המשלוח למקום מגוריו של הקונה. לא להתעצל: לבדוק מחירים בדואר ובחברות שילוח ולדעת בדיוק מה היא עלות המשלוח, כולל האותיות הקטנות. טיפ: אם אתה מוכר מוצרים שונים, החזק משקל בבית – כך תוכל לשקול את המוצרים ולחשב באופן מדויק את עלות המשלוח של כל אחד מהם עוד לפני שהלכת אל הדואר.

טעות #3: לא לדעת שלפעמים צריך להפסיד כדי להרוויח

קורה ואתה טועה – הצעת מוצר שאתה לא יכול לספק או הצעת אותו במחיר נמוך מדי ואתה מגלה שהמכירה תגמר בהפסד. האם תתחמק מהקונה? האם תנסה לא להחזיר לו את הכסף? זו טעות גדולה! מוטב להחזיר את הכסף או למכור במחיר הפסד ואפילו להפסיד מעבר לכך את מה שהשקעת במכירה כדי שלא תקבל פידבק שלילי – הדבר יפגע בכל המכירות העתידיות שלך ואולי אפילו יגרום לכך שאיביי יחסום את החשבון שלך.

טעות #4: להשאיר פידבק לקונה לפני שהוא השאיר לך פידבק

חכה קצת, תראה מה יש לו לומר עליך ואל תעשה צעד שממנו אי אפשר לחזור. אמנם אין זה מומלץ לתת פידבק כוזב אבל זה לא אומר שאתה חייב לתת את הפידבק החיובי שלך “בחינם.”

טעות #5: לכתוב בשגיאות כתיב

כתיבה בשגיאות כתיב היא טעות כפולה. קודם כל, אם הכותרת שלכם כתובה עם שגיאת כתיב היא לא תופיע בתוצאות החיפוש. כך אתה מפסיד לקוחות פוטנציאליים שמחפשים את המוצר שלך אבל לא חולקים את טעויות הכתיב שלך. מעבר לכך, שגיאות כתיב יוצרות תדמית לא טובה וחובבנית. אנשים שופטים את המוצרים המוצעים למכירה באיביי לפי קריטריונים רבים ומחפשים מוכרים אמינים ומקצועיים. שגיאת כתיב יכולה ליצור תדמית לא טובה ולו אצל חלק מהקונים הפוטנציאליים – האם אתה באמת רוצה לצמצם את קהל הלוקחות הפוטנציאלי שלך?

טעות #6: להתעלם מהשפעת הקניות שלך על המכירות שלך

החשבון שלנו באיביי נועד גם למכירה וגם לקנייה. פעולות הקניה שלנו משפיעות על הפרופיל שלנו וממילא גם על המכירות שלנו. קנייה של מוצרים רבים רק כדי לקבל פידבק טוב עלולה ליצור השפעות שליליות. גם האמינות שלנו כמוכרים נפגעת אם האמינות שלנו כקונים איננה טובה – ביצענו קנייה אבל אז התחמקנו מהמשך הפעולה, הצלחנו להתחמק מתשלום וכן הלאה. שמור על אמינות בכל התחומים ובכל הפעילות שלך באיביי.

יש עוד הרבה טעויות שאפשר לעשות – אל דאגה, אנחנו נגיע גם אליהן:

אוקיי, אז ראינו פה 5 טעויות עיקריות. כדאי לדעת שטעויות הן יקרות, לפעמים מאוד, בכסף ובעיקר בחודשי עבודה. מספיק שחשבון ייפסל על ידי איביי וכבר עלינו לעבוד מספר חודשים כדי להקים חשבון חדש מאפס. לא נעים.

אז מה עושים כדי להימנע מהטעויות? הן הרי קורות כמעט לכולם. כרגע אני יכולה להציע לך משהו קונקרטי, שיחת ייעוץ בחינם עם אחד מיועצי הלימודים המקצועיים שלי, שיספר לך מה באפשרותך לעשות כדי להימנע מטעויות ולעשות טוב יותר את הדברים שאתה כבר עושה טוב.

 

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *