5 טעויות נפוצות שמונעות מהמותג שלך בשופיפיי להמריא

כבעלי חנות בשופיפיי, אנחנו מתמודדים בזירה תחרותית בצורה בלתי נתפסת, בשדה שבו מאות מיליארדי מוצרים מתחרים על תשומת ליבו ועל כיסו של הלקוח. והנכס שלנו בסביבה תחרותית כל כך הוא המותג שלנו, וליתר דיוק – מותג דיגיטלי.

התנהלות נכונה עם המותג שלנו ברשת היא זו שתעשה את ההבדל בין חווית קניה שהלקוח יזכור, ימליץ עליה, ישתף אותה ויחזור אליה, לבין מפגש חסר ייחודיות של הגולש עם המותג שלך, שלא יוביל לקניה וישכח ממנו במהירות.

נכון, שופיפיי מאפשר לנו לפתוח חנות שנראית "מיליון-דולר" ולתת ללקוח את הרושם שמדובר במותג גדול ומבוסס. אבל הניראות איננה הכל, ולהיראות מיליון דולר לא בהכרח יכניס לכיסך מיליון דולר.

נכון להיום, חוקי המשחק הם לחקור לעומק את הפרופיל של הלקוחות שלך, להבין את המוטיבציה שלהם, ולהבין לעומק גם מה אתה מבקש להניע אותם לעשות. המותג הדיגיטלי בן ימינו לא יכול להרשות לעצמו מפגשים חסרי ייחודיות עם הגולש והלקוח: בכל "מפגש" של הלקוח עם המותג שלנו, עלינו לשאוף להפיק את המקסימום על ידי העברת מסר חזק ויעיל.

המותגים הדיגיטליים המצליחים ביותר, הם אלה שבאמת מבינים את המשמעות של לשים את הלקוח לפני הכל, ואשר מנצלים באופן מלא את כל ערוצי התקשורת שיש להם איתו.

……………………………………………………………………………………………………….

 

איך מקבלים "זריקת ידע" מהירה להתחלה בשופיפיי?

הקורס החינמי שלנו יתן לך נקודת התחלה מצוינת!

ההרשמה כאן, בחלקו העליון של הדף

 

…………………………………………………………………………………………………….

הנה 5 טעויות נפוצות שאנחנו פוגשים ביחס של סוחרים למותג שלהם בשופיפיי, שכדאי לתת עליהן את הדעת:

 

1# לא טורחים להכיר את הלקוח

אנחנו רואים יותר מידי מותגים שנבנים על בסיס מוצר, ולא על בסיס לקוח. כאלו שבונים על כך שיכירו את הלקוח אחרי שיתחילו למכור. למעשה לבנות מוצר מבלי לנסות ולהכיר את פרופיל הלקוח שלך, דומה לבניית בית בלי הנחת היסודות.

לפני שהופכים מוצר למותג, חשוב לחקור ולהבין מי קהל היעד שלכם. אחרי הכל – הם אלו שאליהם המיתוג שלכם צריך להשפיע. עליכם לשאול: מי קהל היעד העיקרי שלי, ומה אני יכול להציע לו שיבדל אותי מכל השאר בתחום זה?

יצירת פרופיל לקוח

דרך טובה להתחיל תהיה ליצור פרופיל לקוח. פרופיל לקוח הוא איפיון של כל ההעדפות, הנטיות והדפוסים של קהל הנישה שלכם. פרופיל לקוח הוא למעשה דמות בדיונית שאתם יוצרים, ומדמה לקוח פוטנציאלי. עדיף ליצור מספר דמויות כאלה, ויותר מהן ככל שהמותג פונה לנישה רחבה יותר.
מצאו קבוצות פייסבוק או אתרים אחרים שעוסקים בנישה שלכם, ובחנו את החברים הפעילים שבהן. אספו כמה שיותר מידע עליהם: מה גילם ומינם, מהיכן הם, באיזה עוד רשתות חברתיות הם פעילים, מי מובילי הדעה ברשת שהם עוקבים אחריהם, מה הם משתפים עם חבריהם? במה הם עוסקים וכמה מרוויחים?  

אספו מבחר נתונים כדי לדמות טיפוס לקוח אידיאלי שלכם, וכתבו לכם את מאפיניו, תוכלו אפילו למצוא תמונה שתתאים וכל אלה יעזרו לכם להבין טוב יותר אל מי אתם פונים עם המותג שלכם, מה מושך בעיניו, מה מרתיע אותו וכדומה.

אל תיסחפו לפרטים של הקמת המותג לפני שתאפיינו את הלקוח שלכם, מכיוון שעליכם לבנות את המותג בהתאם לצרכיו.

 

 

2# לא מגדירים מטרה

זאת סוגיה חשובה. הכוונה כאן איננה למטרה כלכלית, למרות שגם זו חשובה עבור העסק שלך. הטעות שחוזרת כאן היא שיוצאים לדרך ללא הגדרת מטרה למותג. בלי להבין: במה המותג שלי בעצם עוסק? עלינו להבין מה אנחנו מבקשים להעניק לאנשים מעבר למוצר עצמו. באיזה נושאים בחייהם של הלקוחות אנחנו שואפים לגעת, לאילו סוגיות המותג שלנו מודע?

הגדרת המטרה של המותג שלך, תאפשר לכם להגדיר איך המותג שלכם צריך "להתנהג": איך הוא צריך להישמע, ומה הפרספקטיבה שלו.

מטרת המותג תהפוך להיות הכוח המניע מאחורי החלטות רבות שתקבלו בעסק: עם מי המותג מקיים אינטראקציה ברשת החברתית, עם אילו מותגים אחרים תשתפו פעולה, על מה תכתבו בבלוג, ועוד. הגדירו מטרה למותג, ובמהרה תמצאו אנשים שחולקים מטרות דומות (הקהל הפוטנציאלי שלכם).

 

3# לא יורדים לפסים אישיים

רבים מדי מבעלי החנויות בשופיפי, חושבים שהאקט המכירתי נגמר ברגע שהלקוח שילם. כשבעצם – זוהי אמורה להיות רק ההתחלה. תארו לכם שקניתם אונליין פיג'מה לילד עם הדפס של רובוטים. כעבור כמה ימים אתם מקבלים את החבילה, ארוזה באופן אסתטי, ומוצאים בתוכה פתק בכתב יד הפונה אליכם בשמכם, ומודה לכם על הרכישה. לאחר מכן מעת לעת אתם מקבלים דיוור במייל מאותו המותג, המציע לכם מוצרים חדשים לילד, עם הדפסים שהוא עשוי לאהוב, בהתבסס על הקניה האחרונה שלכם. זאת חווית קניה אישית, וככה נוצר קשר בין מותג ללקוחות חוזרים.

עליכם לעבור את כל תהליך הקניה מנקודת מבטו של הלקוח, ולשאול את עצמכם איך בכל נקודה תוכלו להכניס ערך מוסף שיצור חוויה נעימה, אישית ומלהיבה עבור הלקוח. אימוץ טקטיקות כמו פניה לכל לקוח בשמו הפרטי בדואר האלקטרוני, הוספת פתק בכתב יד, הצעת מוצרים נוספים המתבססים על קניות קודמות – הן דוגמאות לדרכים בהן תוכלו לנווט את יחסיכם עם לקוחותיכם לפסים אישיים יותר, באופן ששני הצדדים ירוויחו ממנו.

 

4# לא מייחסים חשיבות למיתוג האריזה

בהמשך לנקודה הקודמת – מי שמתייחס לאריזה כדבר של מה-בכך, ולא משתמש בה כעוד מדיום להעברת מסר – בין זה מסר אישי, שיווקי או עיצובי – מפספס הזדמנות פז.

אריזה טובה עוזרת ליצור רושם ראשוני מעולה על הלקוח, וגורמת לו לזכור את המותג שלכם לאורך זמן. זו לא חייבת להיות אריזה יקרה, אפילו תווית מעוצבת שתודבק על הקרטון יכולה לעשות את ההבדל. היעזרו בשירותיו של גרפיקאי מקצועי לעיצוב תווית שתתפוס את העין ואת הלב של הלקוח.

 

5# לא בונים אסטרטגיה רב-ערוצית

רק המילה אסטרטגיה לבדה מספיקה כדי להרתיע סוחרים רבים. תוסיפו לזה את רעיון ה"רב-ערוציות" וקיבלתם יזם מבוהל… אבל העיקרון הוא פשוט ואיננו מפחיד כלל, במיוחד למי שכבר כבש יעדים שאינם מובנים מאליהם, כמו להתחיל לסחור בשופיפיי.

אסטרטגיה רב-ערוצית היא חשובה אם אתם רוצים להגדיל את העסק בקנה מידה משמעותי. הרעיון הוא ליצור נוכחות משמעותית של המותג בעוד ועוד רשתות חברתיות, כדי שתוכלו לפגוש את הלקוחות שלכם בפלטפורמה המועדפת עליהם, ובהדרגה להגיע ליותר ויותר קהלים.

סחורים רבים חוששים "להחליף סוס מנצח", ואם עד עכשיו הביאו תוצאות טובות באמצעות פייסבוק בלבד, הם נשארים שם ושוכחים שהעולם לא נגמר בפייסבוק. לא כל רשת מתאימה לכל מותג, והדבר תלוי כמובן בסוג המוצר ובהעדפות של הקהל שלו. לכן עליכם לבצע מחקר עצמאי ולבדוק באילו עוד רשתות חברתיות נמצא ריכוז משמעותי של אנשים שעונים לפרופיל הלקוח שלכם, כפי שתיארנו אותו בסעיף #1.

 

 

מה שנבקש ליצור הוא, חוויה טובה אחידה ומתמשכת של מפגש עם המותג במעבר בין הרשתות החברתיות השונות. אתם רוצים שהלקוח יזהה באופן מובהק את השפה העיצובית והשיווקית שלכם בכל הרשתות בהן אתם נוכחים, וירגיש כאילו פגש חבר מוכר שהוא עוקב אחריו גם בפייסבוק, וגם באינסטגרם לדוגמה.

למותגים מסויימים, האסטרטגיה הרב-ערוצית יכולה להתרחב מעבר לרשתות החברתיות ואל "העולם האמיתי", כך למשל תוכלו ליצור שיתופי פעולה ולהציע קופון הנחה בחנות כלשהי שבה אתם יודעים שהקהל שלכם נמצא ועורך קניות.

 

אנו מקווים שחשיפת הטעיות הנפוצות ביצירת מותג, כפי שעשינו במאמר זה, יעזרו לכם לגבש מותג יציב ובולט,
כזה שמוצא דרך ללב הלקוח ונשאר בזכרונו לאורך זמן.

תוכלו להעמיק את הידע ולצאת למציאות כלכלית חדשה עם שופיפיי, בעזרת קורס שופיפיי החינמי של גלזר הדרכה. 
לחצו כאן לצפייה בקורס בחינם

יש לכם רעיונות נוספים למיתוג מעולה של חנות שופיפיי?

נשמח לשמוע מכם בתגובות כאן למטה.

 

בהצלחה!

על הכותב

sivan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *