יש הצלחה שחשובה יותר מאמזון ואיביי?

אם ננסה, ולו לרגע אחד, לחשוב על איכות ההצלחה בשופיפיי אל מול איכות ההצלחה ברשתות המסחר הגדולות, נוכל להבין יחד שההצלחה בשופיפיי איכותית וחשובה במיוחד, במיוחד למי שרוצה לבסס עסק מצליח של מסחר באינטרנט.

אחד הדברים החשובים ללקוחות שלנו, הוא חוויית הקנייה. הם חוזרים לאמזון ולאיביי כי אלו מעניקים להם חוויית קנייה יוצאת מגדר הרגיל. חוויה כל כך נפלאה שהם יחזרו לשם שוב ושוב.

המכירה באמזון ואיביי היא יותר ממומלצת, וללא ספק כדאי לכל אחד מאיתנו להחזיק שם לפחות חנות אחת. הרווחים גדלים ככול שמתפתחים והחשיפה היא פשוט אדירה.

ובכל זאת, אם הצלחתם להקים חנות שופיפיי מוכרת, יצרתם חוויית קנייה ללקוחות שלהם וגרמתם להם לחזור אליכם שוב ושוב, ההצלחה הזו תהייה אפילו משמעותית יותר. החופש שלכם לפעול, להוסיף מוצרים, לשנות מחירים, לצאת במבצעים ולתת ערך ללקוח שהוא מעבר לקנייה גדול בהרבה מאשר ברשתות הגדולות.

כמו כן, ההצלחה בשופיפיי נזקפת לזכותכם, והשם של המותג שלכם, או של החנות שלכם הוא שיזכר ויחקק בזכרונות הקונים.

אז עכשיו, כשהבנו את חשיבות ההצלחה בשופיפיי, בואו נרחיב קצת על סוגי החנויות שאפשר ליצור בשופיפיי.

דרופשיפינג מעליאקספרס מעולם לא היה קל יותר

אם יש משהו (מיני רבים) שאפשר לזקוף לזכותה של שופיפיי, הוא שהיא הפכה את הדרופשיפינג מעליאקספרס לקל הרבה יותר. ישנן אפליקציות בשופיפיי שפשוט מאפשרות לכם לקנות, למכור ולעקוב אחרי המלאי והמחירים מבלי שתצטרכו לטפל בדבר.

חנויות שכאלו יכולות להתמלא במוצרים בין רגע. אין לכם מכסה על החנות שלכם, אבל יש לכם מכסה על כמות המוצרים שתעבירו באמצעות האפליקציה. היתרון הוא שאותה אפשר להגדיל על ידי הגדלת התשלום, וללא תנאים נוספים.

אם תדעו לעצב את החנות שלכם כראוי, תוכלו להגדיל בה את מחזור המכירות מהר במיוחד. תצטרכו רק להכין אותה לראת קהל היעד שלכם, לפרסם אותה ולבחור מוצרים שבאמת כדאי למכור. יהיה עליכם לשים לב רק שאתם בוחרים מוכרים מנוסים ולא מעלים מוצרים שירחיקו את הלקוחות שלכם מכם.

ליצור קהילה זה שם המשחק

סוג החנות השני שאפשר להקים בשופיפיי, הוא חנות נישתית. זו חנות שמוכרת מוצרים מאוד ספציפיים שמתאימים לנישה אותה בחרתם. בחנות שכזו הדרך הנכונה ביותר לפעול תהייה ליצור סביבכם קהילה בנושא הנישה.

את הקהילה הזו תוכלו ליצור באמצעות בלוגים, באמצעות קבוצות פייסבוק רלוונטיות ובאמצעות מידע בעל ערך ללקוחות שלכם שאינו בהכרח מתבטא בצורת מוצר וקנייה.

כמו כן, קהילה יוצרים בכך שגורמים ללקוחות לדבר אחד עם השני, ומשתפים אותם ממש בתהליך בניית הקהילה. תוכלו להציע ללקוח שלכם לכתוב את הבלוג, או לבקש מלקוחות שיספרו את סיפורם האישי או ימליצו על מוצרים.

מאיפה תביאו את המוצרים לחנות הזו? גם פה דרופשיפינג זו אפשרות, אבל עליכם להיות ממוקדים יותר ולהשקיע יותר בבחירת מוצרים איכותיים ורלוונטיים. כמו כן, עדיף יהיה אם הדרופ ייעשה מספקים שאינם עליאקספרס, על מנת להגדיל את אמינותכם בעיניי הקונים.

וזכרו שתמיד תוכלו למכור את המוצרים שלכם, וליצור מותג משלכם. זה אולי אפילו יהיה עדיף.

על ההבדלים שבין החנויות

ההבדל הראשון הוא די ברור. בחנות הראשונה אנחנו מוכרים מכל הבא ליד, ובחנות השנייה אנחנו מתמקדים ביצירת עולם שלם סביב הנישה שלנו וסביב קהל יעד מאוד ספציפי.

בחנות הראשונה נוכל להגיע למחזור מאוד גבוה של מכירות, אך סביר כי אחוז הרווח יהיה נמוך. כמו כן, לחנות שכזו יהיה קשה למשוך לקוחות חוזרים, ותצטרכו להשקיע בפרסומה בהתמדה, לאורך זמן.

בחנות השנייה לעומת זאת, לקוחות חוזרים זה בדיוק העניין. המטרה היא לגרום ללקוחות להכיר את החנות שלכם ולחזור אליה לעיתים קרובות. גם פה תצטרכו להשקיע בפרסום, אך עם הזמן תוכלו לייצר פרסום בצורת חבר-מביא-חבר. כמו כן, בחנות הזו, כל מוצר שיעלה לאוויר יוכל לקבל תהודה גדולה רק בגלל שהלקוחות התאהבו בכם.

אך היתרון אולי הבולט ביותר של החנות הראשונה דווקא, הוא מהירות הביצוע וקלות ההקמה. קל נורא להקים חנויות דרופשיפינג טהורות כיוון שחיפוש המוצרים הוא קל יחסית, העיצוב צריך להיות פשוט ומעוצב כך שימשוך את הלקוחות היישר אל המוצרים, ותפעול החנות אינו רב כיוון שניתן ליצור אוטומציה רבה סביב המכירות.

אז מה תבחרו אתם?

ההמלצה שלנו היא לבחון את האפשרויות ואת הגבולות של עצמכם. כמה זמן יש לכם? כמה רחוק אתם מתכננים ללכת עם החנות הזו? הקימו את סוג החנות אליו נמשכתם יותר ובידקו – האם זה באמת מתאים לכם? אולי כדאי לנסות להקים סוג אחר?

חשוב להבהיר – שופיפיי אינה מייצרת את ההבדלים שבין החנויות. לא תצטרכו לפתוח סוג חנות מסוים. בתהליך הקמת החנות אתם פותחים חנות פשוטה תחילה ולאחר מכן מחליטים באופן עצמאי ופרטני לאיזה כיוון ללכת. תוכלו לשנות כיוון בכל רגע, לשלב בין הכיוונים וכדומה. היחידים שיכולים להגביל אתכם, אלה אתם בעצמכם.

אבל אם תשאלו אותנו, אנחנו ממליצים לבחור סוג אחד ולרוץ איתו בלבד, לפחות עד שתחליטו אם הוא בשבילכם או לא.

הקורס החדש והחינמי שלנו יתן לך נקודת התחלה מצוינת בשופיפיי!

 

על הכותב
צוות מרקורי
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *