כיצד לארוז ולשלוח פריטים שבירים?

אם אתם מוכרים פריטים וחפצים שבירים, אתם צריכים להיות מוכנים גם לשלב האריזה והמשלוח לקונה.

זכרו כי המוצר שאותו אתם שולחים, אותה צלחת עתיקה או קערה מיוחדת, הם רכושו של האדם שקנה אותו וכאשר אותו קונה יקבל את הפריט שרכש כשהוא שבור הוא כנראה יהיה בלתי מרוצה, ואתם תסתכנו בקבלת פידבק שלילי.
דירוג פידבקים והערכה של קונים חשובים מאד לכל מוכר באיביי, אולם הם חשובים פי כמה וכמה למוכרים העוסקים במכירת חפצי אמנות, עתיקות ופריטי אספנות. כשמדובר במוצרים כאלו קונים חוששים מאד מפריטים מזויפים ומפגיעה במהלך המשלוח.

זה אולי יישמע לכם מעט מוזר, אבל המדיניות שלי היא להציע 100% החזר כספי לכל קונה שרוצה לבטל עסקה ללא שום שאלות, לכל המוצרים אותם אני מוכרת.

לא מעט אנשים שומעים על התחייבות זו ולא מאמינים לה. הם אומרים – “אין סיכוי, היא תתרושש מזה”.

ובכן, לאורך יותר מארבע שנים של מסחר באיביי, יש לי ממוצע של החזרת מוצר אחד בשנה. 

השאלה כיצד לארוז תלויה בעיקר בסוג הפריט אותו אתם שולחים. אם אתם מוכרים כלי זכוכית, כלי חרס וקרמיקה או פריטים שבירים אחרים אז אתם צריכים להיות זהירים במיוחד.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם באריזה של פריטים שכאלו:

 • השתמשו בחומרים מתאימים. הצעד הראשון לאריזה נכונה הוא להשיג חומרים המיודעים לאריזה ולהכין אותם מראש. החומרים שאותם יש להכין הם חתיכות קלקר (חתיכות קטנות המיועדות לאריזה), ניילון בועות (מוכר בשם “פצפצים”), נייר אריזה, קופסאות ואריזות קרטון, וכמובן סרט הדבקה.
 • אם אתם אורזים מוצר חלול כמו אגרטל או כוס, יש לארוז גם את פנים החפץ. אני משתמשת למטרה זו בנייר אריזה. לא כדאי להשתמש בעיתונים משומשים – ניתן לקנות נייר המיועד לאריזה בחנויות לציוד משרדי.
 • השלב הבא הוא אריזת הפריט בניילון בועות – ארזו את הפריט כאשר הבועות פונות כלפי פנים. כך יהיה קל יותר להדביק את סרט ההדבקה.
 • הניחו את החפץ באריזת קרטון, כאשר אתם משאירים לפחות 3 סנטימטר בינה לבין דפנות האריזה. מלאו את החלל הזה בנייר אריזה, בחתיכות קלקר, או בניילון בועות.
 • כעת, הניחו את האריזה הזו באריזה אחרת, גדולה יותר, ומלאו את החלל שנוצר בחומר אריזה: ניילון, ניר אריזה, או קלקר. שיטה זו נקראת “קופסה בתוך קופסה”, והיא נחשבת השיטה הבטוחה יותר לאריזת ומשלוח חפצים שבירים.
 • לסיום – הדביקו בסרט הדבקה את הקופסה מכל צדדיה.
יש לזכור, כי כל חומר האריזה הזה יוסיף מעט משקל לאריזה ולכם יעלה את עלות המשלוח. לכן, כאשר אתם מחשבים את מחיר המשלוח אותו תדרשו מן הקונה, תוכלו להוסיף מעט למשקל החפץ ולעלות המשלוח.

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. yael-glazer

   שלום אילנה,
   את כל החומרים ניתן למצוא ממש ליד הבית, ובחנויות השונות..
   בהצלחה!

 1. אילנה קליינפלד

  גם מעניין איפה משיגים קופסאות קרטון בגדלים וצורות שונות, וכן, ניילון פקפק וקלקל לאריזה
  אנא , קצרו לי את הדרך, של החיפשים
  אלף תודות
  אילנה