כיצד להקים חנות שופיפיי מצליחה גם בתקופת הקורונה

דווקא בתקופה שבה כל העולם עובר לקנות אונליין, פתיחת חנות בשופיפיי היא הזדמנות מעולה.

בין אם כרגע אתם עצמאים או שכירים, בחל”ת, ב”חופשת” לידה או בכל סטטוס אחר – כדאי יותר מתמיד להבטיח לעצמכם מקור הכנסה נוסף, נפרד ובלתי תלוי, כזה שתלוי רק בכם. פתיחת חנות בשופיפיי היא אחת הדרכים המומלצות בעולם האיקומרס, שהמריא בתקופת הקורונה.

שיעור הקונים אונליין עלה בכל רחבי העולם, על רקע משבר הקורונה, מניית אמזון, אתר הקמעונאות הגדול בעולם, זינקה ב-63%, מה שהביא את שווי החברה ב-2020 לשווי שוק של 570 מיליארד דולר. התמקדות בנישות התואמות לימי הקורונה הביאו סוחרים להצלחות עצומות, למשל אחד מהתחומים שצמחו בצורה החזקה ביותר בשנה האחרונה עם הכניסה לסגר הוא ציוד הספורט הביתי.

עכשיו נדמיין שגם אנחנו סוחרים וקיבלנו מלאי ציוד ליוגה אי שם בפברואר 2020, למי נמכור אותן? מה יהיה המחיר? רגע, איפה נאחסן אותם בכלל? למה צריך מחסן אם החנות היא אונליין? כל אלה שאלות מצוינות, ולחלקן יש תשובה ברורה – לא צריך שום מחסן! למעשה, הבסיס לפריחתן של חנויות האונליין הקטנות הוא שיטת הדרופשיפינג, המאפשרת להקים חנות וירטואלית ולבנות עסק אמיתי, בלי לשלם שכירות או לנהל מלאי.

הספק, שיושב בישראל, בסין או באמריקה, שולח את המוצרים ישירות לבית הלקוח, בעוד שהסוחר מטפל בעיקר בשירות הלקוחות ובפן השיווקי. התשלום עובר לספק – רק אחרי שהלקוח שלך הזמין את הפריט מהחנות שלך. בתקופה הסוערת שאנחנו חיים בה, קל יותר לפתוח חנות שפונה לקהל עצום בעולם מאשר להחזיק חנות קטנה כאן בישראל. כל מה שצריך הוא חיבור אינטרנט, מחשב או טלפון נייד.

למה לפתוח חנות דווקא בשופיפיי?

יש מגוון אפשרויות לפתיחת חנות – לפתוח אתר סחר עצמאי מאפס או לפתוח את החנות שלכם בזירות המסחר הגדולות – איביי, אמזון, אטסי ואחרות. דרך טובה להנות משני העולמות היא פתיחה של חנות בפלטפורמת שופיפיי. יתרונות:

נראות: לעומת הפלטפורמות הגדולות שבהן החנות שלכם היא אחת מתוך מאות אלפים, חנות בשופיפיי היא חנות עצמאית לכל דבר, אתר משלכם עם דומיין נפרד וייחודי, המושך את הקהלים הייחודיים לכם.

חיסכון עלויות שוטפות: הקמת חנות בשופיפיי לא מחייבת שימוש בקודים מיוחדים או הכשרה של בונה אתרים, אפשר להקים חנות מאפס באמצעות הטענת תבנית ועיצוב בסיסי ולהעלות מוצרים בצורה פשוטה במיוחד, שופיפיי מאפשרת 14 ימי ניסיון ולאחר מכן תשלום לשימוש חודשי במחיר משתלם לעומת המתחרים (29 דולר בלבד). לא נדרש תשלום על אחסון, אבטחה או כל דבר אחר.

חוויית שימוש: שופיפיי מביאה עיצוב עדכני ומרהיב באמצעות תבניות בתשלום חד פעמי, מה שמאפשר לכם לייצר חנויות מעוצבות וממירות בכמה מהלכים פשוטים.

תחרות נמוכה יותר: כשבוחרים לפתוח חנות ב”קניון וירטואלי גדול” כמו אמזון לדוגמה, גם התחרות על תשומת הלב של הלקוח הפוטנציאלי גדולה יותר. צריך לעבוד קשה מאוד כדי להופיע במקום ריאלי בתוצאות החיפוש בפלטפורמות  המסחר הגדולות. בשופיפיי אתם מקדמים את החנות ובוחרים את קהל היעד ולכן הפוטנציאל גדול משמעותית. בנוסף אם המוצר שלכם חדש ופורץ דרך (“אוקיינוס כחול”) או אופן השיווק שלכם יצירתי וכובש, אין טעם להחביא את המוצרים בפלטפורמה עצומה בין מיליוני מוצרים אחרים.

חופש פעולה: כאשר אתם סוחרים ב”מרקטפלייס” כמו אמזון או איביי אתם כפופים לחוקים ונהלים המשתנים בהתאם להחלטות הפלטפורמה, מה שמגביל אתכם בדרך כלל. שופיפיי לעומת זאת מאפשרת חופש פעולה רחב יותר. בנוסף, גם חנויות גדולות ומבוססות בפלטפורמות הללו עלולות להיסגר בין לילה בשל הפרות נהלים. בפועל מה שקורה זה שכל התוכן שבעלי החנות יצרו, כל הדאטה שאספו וכל מערכות היחסים שבנו עם הלקוחות – קורס בין רגע. בשופיפיי בסיס הנתונים של הלקוחות נשאר אצלכם, היכולת לשפר את המהלך השיווקי עם לקוחות חוזרים גדולה יותר ובכך נחסך כסף רב בשיווק החנות. שופיפיי משאירה את החנות שלכם, חלקת האלוהים הקטנה, ברשותכם

שלבי הקמת החנות בשופיפיי

אז החלטתם ללכת על זה. כל הכבוד, התקרבתם צעד אחד אל המטרה. אבל מאיפה מתחילים? לפעמים מגיעים לשלב המרגש הזה כשכבר יש לכם רעיון למוצרים שיכבשו את העולם ולפעמים עדיין אין לכם מושג מה תמכרו. בשני המקרים כדאי מאוד להתחיל ממחקר שוק, ממש כמו שעושים בזמן פתיחת חנות רגילה אופליין או עסק מכל סוג אחר.

1. מחקר שוק

ההמלצה הראשונה והחשובה ביותר להקמת עסק בשופיפיי היא לעבוד בנישה. נישה היא תחום מכירה ייחודי שבו החנויות הגדולות לא נמצאות, מה שמאפשר תחרות קטנה יותר (לדוגמא חנות הלבשה לכלבים קטנים מסוג מסויים). במחקר שוק בודקים אם  יש ביקוש לנישה, מיהם המתחרים, מהם טווחי המחירים שבהם נמכר המוצר ומהו רף הכדאיות שבו כל העסק הזה משתלם. החישובים תלויים בסופו של דבר במיסוי, בפלטפורמה הנבחרת, במיקום קהל היעד ואפילו במקום המגורים.
תוכנות חקר שוק רבות יעזרו לכם לאסוף את הנתונים כדי להעריך בקלות את כדאיות המוצרים ויחשפו מוצרים פופולריים שיש להם ביקוש.

2. איתור ספקים

אחרי שמצאתם את המוצרים המבוקשים, הגיע הזמן לאתר את הספקים. להגיע לספקים טובים ואמינים זו באמת משימה בעלת חשיבות אסטרטגית עליונה, אבל בניגוד לעולם הישן, שם היה צריך לנהל קשרים אישיים ואולי אפילו לקפוץ למפעל בסין למשש את המוצרים, היום ממש אין בכך צורך. התקשורת עם הספקים היא ממוחשבת ברובה, אתרי תיווך שונים ותוספים יאפשרו לכם לבצע את עסקת הדרופשיפינג, כך שהמוצרים נשלחים ישירות מהספק אל הלקוח.
חשוב ללמוד מהם המדדים לכך שהספק הוא איכותי ואמין, וזאת אפשר לעשות בתוכנות ותוספים רבים – ALIDROPSHIP,  Aveeto ואחרים. תמיד נשאף לייצר קשר אישי עם הספק ולהזמין דוגמאות של המוצר לפני שנשלח ללקוח. זיכרו – החנות שלכם תמריא עם מוצרים איכותיים ושירות לקוחות הכי חזק בתחום.

3. בניית החנות 

באופן הפשוט ביותר בניית החנות בשופיפיי כוללת כמה שלבים:

בניית החנות בשופיפיי כוללת מספר שלבים:

 • רכישת דומיין
 • בחירת מסלול (בשלב בחירת החנות בחרו בחנות הפשוטה ביותר בעלות של 29$, ותקבלו 14 ימי התנסות בחינם. שימו לב אם אתם מתכוונים להתחיל למכור כמות גדולה של מוצרים (ולכן העמלה לשופיפיי תהיה גבוהה יותר), ייתכן שכדאי לכם לבחור לא בתוכנית הבסיסית)
 • בחירת תבנית לעיצוב החנות (רצוי תבנית בתשלום המאפשרת את רוב האפשרויות)
 • עיצוב החנות והעלאת מוצרים
 • הגדרת פוליסות ותנאי משלוח בחנות
 • הקמת דף עסקי בפייסבוק, חיבור פיקסל לחנות
 • חיבור GOOGLE ANALITICS
 • חיבור סליקה לחנות (מאפשרת ללקוחות לרכוש בכרטיס אשראי מעבר לPAYPAL)

4.שיווק החנות

בניגוד למרקטפלייס כמו Ebay בו נשאף לייצר דף מכירה מספיק חזק שיביא את הקונים למוצר שלנו, בשופיפיי עלינו לקדם את החנות עצמה.

הבסיס לקידום החנות הוא פייסבוק. השתמשו בקידום ממומן על מנת להניע את הפיקסל (שתפקידו לייצר נתוני תנועה בחנות). דרך הקידום נלמד על ההעדפות של הקונים ונשפר את החנות בהתאם.

לקוחות חוזרים – לאחר שלמדנו את הבסיס של השיווק באמצעות קמפיין תנועה ממומן, נרחיב את היריעה לשיווק באמצעות מיילים (EMAIL MARKETING). לקוח חוזר זול יותר מאשר לקוח חדש ולכן התקנת אפליקציה כמו KLAVIYO יכולה לשלש את כמות הלקוחות החוזרים באמצעות פאנלים שיווקיים במייל. לדוגמא שליחת מייל ללקוח שנטש בשלב התשלום (לדוגמא: שליחת מייל בפעם הראשונה לאחר שעה, בפעם השנייה לאחר יומיים עם הנחה של 10% ופעם שלישית לאחר שבוע עם באנדל מוצרים מעניין שיכול למשוך את הלקוח)

שיווק אורגני – חשוב מאוד להכין את השטח לשיווק אורגני (ללא תשלום) באמצעות פוסטים רבים ברשתות החברתיות והעלאת עוקבים ככל האפשר ברשתות החברתיות, דבר שיעיד על עסק יציב וייצר תנועה חינמית לאתר.

5. הזמן להחליט (וגם לקבל מתנה)

עכשיו כשהכרנו את עיקרי הדברים, כל מה שנותר הוא רק לקבל החלטה: להמשיך להתגעגע לחיינו הקודמים ולבכות על מר גורלנו או להחליט לקחת את הגורל בידיים ולייצר את המציאות של חיינו.

לקבלת קורס חינמי עם יעל גלזר הרשמו כאן:

ניסן מזרחי
על הכותב
ניסן מזרחי

מומחה, מרצה ויועץ בשופיפיי ויועץ לימודים באיקומרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. איזט לוי

  שלום רב,
  אפשר לקבל פרטים לגבי מבנה הקורס האם מועבר אונליין או פרונטלי, ובאיזה שעות.

  תודה
  איזט לוי

  1. מאיה הראל

   מוזמנת ליצור קשר עם המשרד לקבלת פרטים נוספים