כיצד להקים חנות שופיפיי מצליחה גם בתקופת הקורונה

דווקא בתקופה שבה כל העולם עובר לקנות אונליין, פתיחת חנות בשופיפיי היא הזדמנות מעולה. אנו נותנים לך במתנה מדריך מפורט וקורס חינמי עם כל מה שצריך לדעת. ההצלחה שלך תלויה רק בך!

בין אם כרגע אתם עצמאים או שכירים, בחל"ת, ב"חופשת" לידה או בכל ססטטוס אחר – כדאי מתמיד להבטיח לעצמכם מקור הכנסה נוסף, נפרד ובלתי תלוי, כזה שתלוי רק בכם. פתיחת חנות בשופיפיי היא אחת הדרכים המומלצות בעולם האיקומרס, שהמריא בתקופת הקורונה.

שיעור הקונים אונליין עלה בכל רחבי העולם, על רקע משבר, מניית אמזון, אתר הקמעונאות הגדול בעולם, זינקה ב-63%, מה שהביא את שווי החברה ב-2020 לשווי שוק של 570 מיליארד דולר. גם הסוחרים הזריזים הרוויחו יפה – לאנשים רבים נשארה הכנסה עודפת שאותה הם יכלו לממש אך ורק אונליין. למשל אחד מהתחומים שצמחו בצורה החזקה ביותר בחודשים האחרונים עם הכניסה לסגר הוא ציוד הספורט.

עכשיו נדמיין שגם אנחנו סוחרים וקיבלנו סטוק ציוד ליוגה אי שם בפברואר 2020,למי נמכור אותן? מה יהיה המחיר? רגע, איפה נאחסן אותן בכלל? ורגע, למה צריך מחסן אם החנות היא אונליין? כל אלה שאלות מצוינות, ולחלקן יש תשובה ברורה – לא צריך שום מחסן! למעשה, הבסיס לפריחתן של חנויות האונליין הקטנות הוא שיטת הדרופשיפינג, מאפשרת להקים חנות וירטואלית ולבנות עסק אמיתי, בלי לשלם שכירות או לנהל מלאי.

הספק, שיושב בישראל, בסין או באמריקה, שולח את המוצרים ישירות לבית הלקוח, בעוד שהסוחר מטפל בעיקר בשירות הלקוחות ובפן השיווקי. התשלום עובר לספק – רק אחרי שהלקוח שלך הזמין את הפריט מהחנות שלך. בתקופה הסוערת שאנחנו חיים בה, קל יותר לפתוח חנות שפונה לקהל עצום בעולם מאשר להחזיק חנות קטנה כאן בישראל. כל מה שצריך הוא חיבור אינטרנט, מחשב או טלפון נייד.

למה לפתוח חנות דווקא בשופיפיי?

יש מגוון אפשרוית לפתיחת חנות – לפתוח אתר סחר עצמאי מאפס או לפתוח את החנות שלכם בזירות המסחר הגדולות – איביי, אמזון, אטסי ואחרות. דרך טובה ליהנות משני העולמות היא פתיחה של חנות בפלטפורמת שופיפיי, המאפשרות ליהנות מהיתרונות הבאים:

נראות: לעומת הפלטפורמות הגדולות שבהן החנות שלך היא אחת מתוך מאות מאות אלפים, חנות בשופיפיי היא חנות עצמאית לכל דבר, אתר משלך עם דומיין נפרד וייחודי, המושך את הקהל הייחודי שלך

חיסכון: בהקמה – בניגוד לבניית אתר מאפס, כאן לא נדרשים כישורי בניית אתרים או עיצוב מיוחדים, אפשר להקים חנות ולטעון מוצרים חינם, ל-14 ימי ניסיון ולאחר מכן בשימוש חודשי במחיר משתלם לעומת המתחרים. בתחזוקה: גובה העמלות נמוך יותר משמעותית מאשר באתרים הגדולים

חוויית שימוש: הפלטפורמה נחשבת לפשוטה ואינטואיטיבית, גם בשלבי ההקמה וגם בתחזוקה השוטפת

תחרות נמוכה יותר: כשבוחרים לפתוח חנות ב"קניון וירטואלי גדול", אמזון לדוגמה, גם התחרות על תשומת הלב של הלקוח הפוטנציאלי גדולה יותר. צריך לעבוד קשה מאוד כדי להופיע במקום ריאלי בתוצאות החיפוש באתרים הגדולים, כלומר שהלקוחות יראו את ההצעה שלך בכלל

"אוקיינוס כחול": אם המוצר שלך חדש ופורץ דרך או אופן השיווק שלך יצירתי וכובש, אין טעם להחביא את המוצרים בפלטפורמה עצומה בין מיליוני מוצרים אחרים

חופש פעולה: הפלטפורמות הגדולות מקפידות מאוד על רשימות המוצרים המותרים והאסורים, ויש להתעדכן תדיר בהנחיות והגבלות. לשופיפיי רשימת הגבלות קצרה יותר. וזה לא תסריט נדיר מאוד שבעל חנות נחסם או מוסר מהמערכת, בלי שהוא מבין על מה בכלל, ואז לך תברר מה לא בסדר כשיש לך לקוחות שממתינים למשלוחים.

בעלות או של מי האתר הזה בכלל? בגלל ההגבלות בפלטפורמות הגדולות, גם חנויות גדולות ומבוססות, עלולות להיסגר בין לילה בשל הפרות ופרופילים של משתמשים ותיקים עלולים להיחסם. זה אומר שכל התוכן שיצרת, כל הדאטה שאספת וכל מערכות היחסים שבנית, יכולים לקרוס בין רגע. שופיפיי משאירה את החנות שלך, חלקת האלוהים הקטנה, ברשותך.

שלבי הקמת החנות בשופיפיי

אז החלטת ללכת על זה. כל הכבוד, התקרבת צעד אחד אל המטרה. אבל מאיפה מתחילים? לפעמים מגיעים לשלב המרגש הזה כשכבר יש לנו רעיון למוצרים שיכבשו את העולם ולפעמים עדיין אין לנו מושג מה נמכור. בשני המקרים כדאי מאוד להתחיל ממחקר שוק, ממש כמו שעושים בזמן פתיחת חנות רגילה אופליין או עסק מכל סוג אחר.

1. מחקר שוק

במחקר שוק בודקים אם  אם יש ביקוש למוצר, מיהם המתחרים, מהם טווחי המחירים שבהם נמכר המוצר ומהו רף הכדאיות שבו כל העסק הזה משתלם. החישובים תלויים בסופו של דבר במיסוי, בפלטפורמה הנבחרת, במיקום קהל היעד ואפילו במקום המגורים, כי חנות אונליין או לא, מס ההכנסה הוא שותף מלא ברווחים בכל מקרה. תוכנות חקר שוק רבות יעזרו לכם לאסוף את הנתונים כדי להעריך בקלות את כדאיות המוצרים ויחשפו מוצרים פופולריים שיש להם ביקוש.

2. איתור ספקים

אחרי שמצאנו את המוצרים המבוקשים, נאתר את הספקים. להגיע לספקים טובים ואמינים זו באמת משימה בעלת חשיבות אסטרטגית עליונה, אבל בניגוד לעולם הישן שם היה צריך לנהל קשרים אישיים ואולי אפילו לקפוץ למפעל בסין למשש את המוצרים, היום ממש אין בכך צורך. גם התקשורת עם הספקים היא ממוחשבת ברובה, אתרי תיווך שונים ותוספים מאפשרים לכם לבצע את עסקת הדרופשיפינג, כך שהמוצרים נשלחים מהספק, למשל מאותו עליאקספרס, ישירות ללקוח שלך. חשוב ללמוד מהם המדדים לכך שהספק הוא איכותי ואמין, וזאת אפשר לעשות בתוכנות ותוספים רבים – ALIDROPSHIP,  Aveeto ואחרים.

3. בניית החנות 

באופן הפשוט ביותר בניית החנות בשופיפיי כוללת רכישת דומיין והקמת החנות עצמה. בשלב בחירת החנות נבחר בחנות הפשוטה ביותר, וגם נקבל 14 ימים חינם. שימו לב אם אתם מתכוונים להתחיל למכור כמות גדולה של מוצרים (ולכן העמלה לשופיפיי תהיה גבוהה יותר), ייתכן שכדאי לכם לבחור לא בתוכנית הבסיסית. כבר בשלב ההקמה ניתן להוסיף רכיבי אנליטיקה ומעקב, חיבור לגוגל אנטליקס ולפיקסל של הפייסבוק, אם כבר יש אתר פייסבוק לחנות שלכם. ממשיכים להגדיר את פרטי התשלום והמשלוח, לפי ההוראות וההעדפות. בסופו של התהליך תקבלו חנות מוכנה להפעלה עם המוצרים שבחרתם באתרי הדרופשיפינג הרבים, היא פשוטה יחסית וכך גם טעינת המוצרים. לא חייבים חכי מדובר באחד הממשקים הידידותיים עבור המוכרים.

4.שיווק החנות

בניגוד לזירות המסחר הגדולות, שם התחרות היא על מקום בתוצאות החיפוש, כי הלקוחות ממילא כבר יבואו, במקרה של חנות שופיפיי – צריך לספר על קיומה לעולם כדי למשוך את קהל הלקוחות הפוטנציאלי ולשמור איתו על קשר לפני הקנייה ואחריה. לכאן מתחבר כל נושא השיווק הדיגיטלי של החנות, שיכול לעשות את ההבדל בין חנות מצליחה ורווחית לבין כזו שלא.

5. הזמן להחליט (וגם לקבל מתנה)

עכשיו כשהכרנו את עיקרי הדברים, כל מה שנותר הוא רק לקבל החלטה: להמשיך להתגעגע לחיינו הקודמים ולבכות על מר גורלנו או להחליט לקחת את הגורל בידיים ולייצר את המציאות של חיינו.

לקבלת קורס חינמי עם יעל גלזר הרשמו כאן:

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. איזט לוי

  שלום רב,
  אפשר לקבל פרטים לגבי מבנה הקורס האם מועבר אונליין או פרונטלי, ובאיזה שעות.

  תודה
  איזט לוי

  1. מאיה הראל

   מוזמנת ליצור קשר עם המשרד לקבלת פרטים נוספים