כמה זמן ביום משקיעים בעסק רווחי באיביי?

שאלה שחוזרת על עצמה די הרבה ע”י מתעניינים היא כמה זמן צריך להשקיע בחנות באיביי? חשבתם פעם כמה זמן לוקח לגדל ילד? האם יש תשובה לזה? איביי זה העסק שלנו שזה אומר שזה הבייבי שלנו שאותו אנחנו מגדלים, מטפחים ומשקיעים בו. יזם או בעל עסק אמיתי לא מסתכל על השעון כשהוא משקיע בעסק שלו, אלא כל מה שהוא רואה לנגד עיניו זה אך ורק את המטרות והיעדים שלו והוא ישקיע בזה את כל מרצו. שאלה נוספת חשובה שעלינו לשאול את עצמנו היא מה המטרה שלנו. האם המטרה ביצירת חנות באיביי היא הכנסה עיקרית או השלמת הכנסה לעסק פיזי קיים? האם אנחנו יזמים שרוצים גם לעשות דרופשיפינג (שיטה שבה אנחנו איננו שומרים סחורות במלאי, אלא מעבירים את הזמנות הלקוח ופרטים למשלוח אל הספק) ומה ההכנסה שתספק אותנו? חשוב מאוד בתחילת הדרך להשקיע בקביעת יעדים ומטרות ברורים כמו בכל עסק קיים על מנת שנוכל למדוד את עצמנו בתהליך ההתקדמות שלנו בעסק. עם זאת, ניתן לומר שיחסית לכל עסק אחר, השקעת הזמן באיביי היא יחסית מועטה וגם בשעה שעתיים ביום ניתן בהחלט להגיע לתוצאות יפות. בנוסף, לשמחתנו ישנם כלים רבים שאיביי ותוכנות חיצוניות נותנות לנו על מנת לעשות לנו את החיים קלים ומהירים יותר.

מספר דוגמאות לכלי עבודה ותוכנות לשימוש באיביי שמקצרים את זמן העבודה:

  1.  Single listing tool- כלי המאפשר לנו ליצור ולנהל את הרשומות (ליסטים) שלכם, רשומה אחת בכל פעם. אידיאלי למוכרים שלא מעלים או מעדכנים כמות גדולה של מוצרים בבת אחת.
  2. Selling Manager- מאפשר לנו ליצור ולנהל במהירות וביעילות רשומות, לעקוב אחר המכירות, ולבצע מטלות שונות לאחר המכירה. (כגון: עדכון משלוחים ומספרי מעקב, תקשורת עם הקונה, מתן פידבק וכו’) מאפשר להעלות ו/או לעדכן מספר רשומות במקביל.
  3. Salecalc כלי חיצוני שמאפשר לנו להגדיר את העלויות השונות שיש לנו: עלות מוצר, עלות משלוח ועמלות. ולקבל את מחיר המכירה הרצוי בהתאם לרווח הרצוי לנו.
  4. API- איביי מאפשרת למוכרים חיבור ל API (Application Programming Interface- ממשק תכנות היישומים), זה אומר שיש לנו גישה ישירה לבסיס הנתונים של איביי בפורמט של .XML  בעזרת ה-API באפשרותנו ליצור ממשק בהתאמה אישית.
  5. File Exchange- כלי מתקדם המאפשר לנו להעלות רשומות ולנהל את המלאי שלנו באיביי בקלות וביעילות באמצעות קבצי נתונים כגון קבצי CSV או XLSX.
  6. Terapeak- כלי מחקר מתקדם של איביי שעד לא מזמן היה חיצוני לאיביי והיה בתשלום. איביי רכשו אותו והיום הוא בחינם. הכלי נותן לנו אפשריות מחקר רבות לגבי המוצרים שלנו, כגון: מידע סטטיסטי וסיכומים בלחיצת כפתור, תרשימים וגרפים של מיליוני עסקאות ברחבי העולם, ניתוח של מגמות בשוק, זיהוי קטגוריות חמות ובדיקת ביצועים ב 22 הזירות השונות של איביי.
  7. SeoStack Keyword Tool– תוסף חינמי יעיל לכרום שבאמצעותו ניתן למצוא הצעות למילות מפתח לאיביי. ניתן להזין בו יותר ממילת מפתח אחת בכל בדיקה, והתוסף מחזיר עד 400 הצעות למילות וביטויי מפתח על בסיס המילים שהזנו אליו, בתוספת וריאציות הכוללות מספרים, אותיות שונות ועוד. כמו כן, את מילות המפתח ניתן לייצא לקבצי CSV.
  8. פלטפורמת המשלוחים של איביי- פלטפורמת המשלוחים של איביי הינה שיתוף פעולה יחסית חדש של איביי ישראל מול דואר ישראל שבאמצעותו ניתן לבחור שירות שילוח להזמנות קיימות, לשלם עליהן ולהפיק להן בקלות תוויות שילוח מכל מחשב.

לסיכום, נתנו לכם הערכה של הזמן שבו צריך להשקיע באיביי וסקרנו מספר כלים מעולים שעוזרים לנו רבות בניהול חנות האיביי שלנו בצורה יעילה ומהירה. לפרטים נוספים על מסלול הקמת עסק באיביי בליווי אחד על אחד הנה כאן מטה כל המידע:

Groullp 5
על הכותב
אלעד שקד

מומחה, מרצה ויועץ באיביי ויועץ לימודים באיקומרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *