איך לכתוב דף מכירה באמזון כמו קופירייטר מקצועי

היום אנחנו רוצים לדבר על חשיבותו של תוכן דף המכירה באמזון, מה שנקרא בשפת הפרסומאים ה”קופי”.

שיטוט זריז באמזון חושף מצב עגום:

רוב הליסטים למעשה לא עוברים אופטימיזציה. המוכרים משקיעים כל כך הרבה במוצר, באיכות ובשירות, ודווקא בשלב הקופי מסתפקים בניסוח הראשון שהם עצמם כתבו, בלי להשוות לאחרים ובלי לחקור מה עובד ומה לא. אבל אלו יכולות להיות חדשות טובות בשבילכם, משום שכעת נציג בפניכם עקרונות יסוד לכתיבת דף מכירה באמזון, שרוב המוכרים האחרים מתעלמים מהם.

לאופטימיזציה של ליסט יש את הכוח להעלות את אחוזי ההמרה שלכם בעשרות אחוזים, וכל זאת בלי לפרסם, בלי להוריד מחירים, ולמעשה בלי שום שינוי חוץ מהטקסט עצמו.

הטעות הגדולה שמוכרים באמזון עושים

למה אנשים נכנסים לאמזון? זה אולי ישמע מובן מאליו, אבל למעלה מ-90% מהאנשים נכנסים לאמזון עם כוונה ברורה לרכוש מוצר מסוג מסוים. מרבית הלקוחות באמזון אינם שם לצורך בידור וגם לא לצורך השכלה או מחקר. הם שם כדי לקנות משהו.

למה אנחנו מדגישים רעיון פשוט כל כך? משום שכאן ממש טמונה הבעיה ב95% מהליסטים באמזון.

בואו נביט על דוגמה: מיכל עובדת שעות רבות בישיבה והתחילה לסבול מכאבי גב תחתון. היא לא רוצה ללכת לרופא וגם לא להתחיל סדרת טיפולי שיאצו. היא מחפשת פתרון מידיי, שיקל עליה ברמה היומיומית. לכן היא עושה מה שרובנו עושים – היא ניגשת לגוגל ומחפשת פתרון לבעיה שלה. משיטוט בתוצאות היא מתרשמת שלאנשים רבים עזר שימוש במושב אורתופדי ומחליטה ששווה לנסות את זה.

רק בשלב הזה היא מגיעה לאמזון. היא לא צריכה שיסבירו לה למה כדאי לה לקנות מושב אורתופדי, היא כבר יודעת את הסיבה ולמעשה כבר החליטה לקנות. כעת מיכל מחפשת מוצר שיבלוט מעל המתחרים. יהיה זה המחיר, התמונות המעולות (נדבר על כך בנפרד), הביקורות הטובות ביותר, האיכות המצטיינת וכדומה.

וזוהי הטעות אותה מרבית המוכרים עושים:

הם מבזבזים מקום יקר ביותר בדף המכירה, בניסיון ללמד את הקונים על מוצר ולהסביר איך הוא עובד, במקום להסביר למה לקנות את המוצר הספציפי שלהם ומה יתרונותיו על פני מוצרים דומים.

תפסיקו לדבר על עצמכם!

זה אולי נשמע כמו סתירה של מה שאמרנו בסעיף הקודם, אך למעשה זהו המשך של אותו רעיון בדיוק – מרבית הליסטים באמזון מלאים במוכרים שעסוקים בעצמם.

נסחו את הטקסט בדף המוצר שלכם כאילו אתם יושבים ממש מול הלקוח ומדברים אליו ישירות.

החליפו את המילה “אנחנו” במילה “אתה”. דבר כל כך פשוט יגביר באופן משמעותי את המעורבות הרגשית של הקורא ויגרום לו להמשיך ולקרוא את כל התוכן, מה שיגדיל את המכירות שלכם באופן משמעותי.

שימו לב להבדלים: “המושב האורתופדי המצוין שלנו הוכיח את עצמו בעזרה למאות לקוחות מרוצים” לעומת: “אתה מחפש פתרון לכאבי הגב מהם אתה סובל כתוצאה מישיבה ממושכת, ובעזרת המושב הזה תוכל לחוש שיפור משמעותי כבר ממחר” – למרות שלכאורה אין שום פגם בנוסח הראשון, הנוסח השני פונה ישירות ללקוח, מכיר בצורך ובבעיה שלו, ומציע פתרון מהיר.

דברו אל אנשים ולא אל מנועי חיפוש

שילוב מילות מפתח בכותרת הוא חשוב מאד. אחרי הכל, אם לא תעלו בתוצאות החיפוש, לא יקנו מכם… יחד עם זאת – אנחנו רואים הרבה כותרות שהן גיבוב של מילות מפתח זו אחרי זו, שבאמת לא מספרות הרבה על המוצר עצמו חוץ מהדברים המובנים מאליהם, שבדרך כלל ניתן ללמוד כבר מהתמונה.

אז דחיסה של מילות מפתח לכותרת עשויה לגרום לאלגוריתם של אמזון לזהות אתכם, אבל אם הקורא האנושי לא יכול להבין את זה – פספסתם בגדול. זכרו שאנחנו עובדים מול אנשים בסופו של דבר, ומנועי החיפוש הם רק האמצעי ולא המטרה.

ספרו סיפור בבולטים

אמזון נותן לנו 5 נקודות של בולטים שמופיעים בראש הליסט. גם שם אנחנו רוצים לשתול כמה שיותר מילות מפתח. אחת הבעיות הנפוצות שנתקלים בהן היא ניסיון לדחוס את כל המידע על המוצר לבולטים, מה שיוצר פסקאות ארוכות וצפופות שהגולש בדרך כלל פשוט ידלג עליהן. מצד שני רואים בולטים שמנוסחים בצורה לקונית מדי שמפרטת שוב את המובן מאליו ולא יוצרת שום קשר עם הלקוח.

לכן המלצתנו היא: נסו לספר סיפור בכתיבת הבולטים שלכם. חישבו עליהם כחמישה פרקים בספר, שמובילים את הקורא מההתחלה לסוף, כשהסוף הוא הקריאה לפעולה לרכוש את המוצר היום ועכשיו. 2-3 שורות לבולט הוא הטווח הנכון ולא יותר מ-200 תווים לבולט.

לסיכום, נסו לא להיקשר יתר על המידה לנוסח הראשון שכתבתם. חיזרו אליו, בחנו אותו לאור הדברים שנאמרו לעיל וערכו שינויים. חקרו את הדפים של המתחרים שלכם ובדקו מה עובד בשבילם. תיאור מוצר שכתוב באופן מושלם הוא הכלי הראשון במעלה, וגם הזול ביותר עבורכם, הגורם ללקוח ללחוץ על כפתור “קנה עכשיו”.

רוצים לקבל חומר עוד מעולה על מכירה באמזון? כאן מחכה לכם קורס חינמי למכירה באמזון:

3ybgs4ch5muhf1gfhdze1ygo

על הכותב

חן סלפקוב

מרצה יועצת ומנטורית באמזון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *