מתחילים למכור באמזון? למקומות, היכון… אמזון!

מי מכם שהכיר את אמזון אחרי שכבר התנסה כמוכר באיביי, ודאי חש שמדובר בשני עולמות שונים. איביי היא ישות אחת, עם הסגנון שלה, החוקים והדרישות המיוחדים לה, בעוד אמזון מציגה גישה צרכנית אחרת ומציבה דרישות שונות מהמוכרים שלה.

היום אני רוצה לתת לכם כמה טיפים שלמדנו מניסיוננו, ומניסיונם של אלפי בוגרי “מרקורי”. מטרתם של טיפים אלה היא להציע לכם היכרות עם מושגי יסוד, ועם כלי עבודה באמזון. אמנם לניסיון המעשי שלכם אין תחליף, והוא עדיין הדרך הטובה ביותר ללמוד. ובכל זאת, תמיד טוב ללמוד מניסיונם של אחרים, שכנראה כבר דילגו מעל כמה מהמורות בדרך.

כשאתם מתחילים לסחור באמזון, שימו לב לנקודות הבאות:

  1. הימנעו מתחרותיות גבוהה – בתור סוחרים מתחילים עדיף שתמנעו מכניסה למכירת מוצר או נישה שיש בהם תחרותיות גבוהה מאד. ישנם מוצרים שתוכלו לראות שמוכרים אותם 300 עד 400 סוחרים שונים! במוצר כזה תראו שחיקה גבוהה של המחיר – כלומר המוכרים יתחרו ביניהם על מי מציע את המחיר הזול ביותר, והמחיר ילך וירד עד שיגיע לנקודה שהוא כמעט לא רווחי. סיבה נוספת היא הקושי להתבלט ביחס למוכרים ותיקים עם אלפי סקירות ודירוגים גבוהים.
  2. השתמשו במדד המכירה “Selling Rank”– באמזון לא ממהרים לשתף מידע סטטיסטי על מכירות ורווחים. ובכל זאת, הם מציעים לנו כלי השוואתי בתוך האתר, כדי שנוכל להבין איפה ממוקם מוצר במדד המכירות ביחס למתחרים בקטגוריה שלו. כלי זה הוא ה- Rank, שלמעשה נותן לנו דירוג של המוצר בתוך קטגוריה מבחינת מספר מכירות. כלומר, אם מוצר נמצא במקום 75,000 ברשימה, סימן שיש 75,000 מוצרים בקטגוריה שמכרו יותר יחידות ממנו. כלומר במדד זה, ככל שהמספר ב- Rank קטן ומתקרב ל-1, כך נדע שהוא בדירוג גבוה יותר בקטגוריה, ומוכר יותר מוצרים. כשאתם עורכים סקר שוק באמזון על מנת לחשוב על מוצר למכור בעצמכם – שימו לב למדד ה- Rank של המוצר. בתור מוכרים מתחילים מוצר בטווח של Rank 10,000 ומטה, יהיה מוצר עם פוטנציאל טוב (כמובן שזה תלוי קטגוריה והמדד הזה משתנה מקטגוריה לקטגוריה).
    יחד עם זאת – חשוב לציין שמוטב להשתמש במדד ה- Rank כמעין מדריך, ולא כחוק בל יעבור, שכן הדינאמיות בדירוגים היא גבוהה, ומיקום טוב בדירוג לא מבטיח הצלחה יוצאת דופן במכירות. יש לשכלל נתון זה עם נתונים אחרים על המוצר.
  3. אל תחששו למכור מוצר משלכם – ישנם הרבה חששות שעולים כאשר אנחנו שוקלים להעלות לראשונה מוצר שלא נמצא בקטלוג של אמזון. בגלל חששות אלה אנחנו רואים הרבה אנשים שדוחים זאת ונמנעים מלעשות את הצעד ליצירת ליסט משלהם. כמובן, שכשאין לנו מוצר זהה או דומה מאד להשוות אליו, אנחנו מסתכנים בכניסה לתחום לא מוכר, אבל אנחנו רוצים לעודד אתכם לקחת סיכונים מחושבים, ולהתנסות בכך בשלב מוקדם יחסית. כאשר אתם הסוחרים הבלעדיים של מוצר מסוים, נחסכת מכם ההיסחפות אחרי העדר של מי שמוכר אותו דבר, ושחיקת מחיר המוצר כתוצאה מכך. גם אם מוצר שלכם ימכור יחידות בודדות ביום ברווח סביר של, נאמר, עשרה דולר, בסוף החודש הרווחים יצטברו לסכום משמעותי, ואם תמצאו יותר ממוצר אחד כזה – תוכלו לראות רווחים קבועים יפים, שמצטברים להכנסה יציבה ונאה בסוף החודש.

אלו הטיפים שבחרנו להעניק לכם הפעם. כל אחד מהם עוסק בתחום שניתן להעמיק בו, לדייק ולשכלל את המיומנות בו. אם אתם מרגישים שיש לכם רצון לדעת עוד ולקבל כלים נוספים שבלעדיהם אי אפשר להתחיל, אנו מזמינים אתכם לקורס אמזון חינמי:

3ybgs4ch5muhf1gfhdze1ygo

על הכותב

חן סלפקוב

מרצה יועצת ומנטורית באמזון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *