מהם המוצרים הכי רווחיים למכירה באיביי ב-2022-2023?

אז פתחתם חשבון מוכר באיביי וחשבון מסחר בפיוניר לקבלת ההכנסות, קיבלתם אישור על כל המסמכים, עיצבתם חנות מדהימה עם לוגו מדויק.  מה עכשיו? יש פריטים שעדיף להימנע מלמכור? אילו קטגוריות או נישות הן המוצלחות ביותר? נתחיל במוצרים שמכירתם יכולה להיות בעייתית. לא כולם יודעים, אבל ישנן הגבלות או איסורים למכירת מוצרים מסוימים בפלטפורמת איביי. ההגבלות והאיסורים נועדו לשמור על בטיחות הקונים, למנוע עבירה על החוק ולאפשר מסחר תקין והוגן. פעילות שאינה תואמת למדיניות איביי עלולה לגרום למגוון פעולות וסנקציות, למשל: סיום או ביטול של רישומי מוצרים מהחנות, הסתרה או הורדה של כל הרישומים מתוצאות החיפוש, הורדת דירוג המוכר, הגבלת קנייה או מכירה והשעיה וסגירה של חשבונות. כמו כן, העמלות ששולמו לא יוחזרו ועמלות שעתידות היו להיכנס לא יזוכו לחשבונכם.

דוגמאות למוצרים אשר חלים עליהם הגבלות:

  1. מוצרי אלכוהול- נדרש אישור מיוחד מאיביי.
  2. מוצרי מין- יש להתאים את המוצרים לקטגוריה המתאימה בהתאם לפוליסות של איביי, כל חריגה מההנחיות עלולה לסגור את החשבון.
  3. מוצרי מזון- יש להקפיד על תנאי אריזה ואחסון מתאימים ולהוסיף סימון תאריך תפוגה.
  4. מוצרי קוסמטיקה- חל איסור לרשום מוצרי קוסמטיקה, ספוגים או אפליקטורים משומשים .כמו כן, כל מוצר חייב להישלח במיכל המקורי.

דוגמאות למוצרים שחל עליהם איסור מכירה מוחלט:

  1. מכירת מכשירים רפואיים הדורשים מרשם.
  2. מנעולנות- מפתחות ייחודיים לפריצת מנעולים, התקנים לייצור או שכפול מפתחות, מכשירים שמסייעים לפריצת מנעולים או מציאת קוד לפריצה.
  3. חומרים מסוכנים.
  4. מוצרים האסורים למכירה באמצעות היצרן או הנחייה של גורם ממשלתי כל שהוא.
  5. פריטים המהווים סכנה בריאותית או בטיחותית כמפורט על ידי כל סוכנות ממשלתית.
  6. נשקים ואביזרי נשק- חל איסור למכור כל כלי ירייה מכל סוג שהוא.

למידע מלא על האיסורים וההגבלות באיביי:
https://www.ebay.com/help/policies/prohibited-restricted-items/prohibited-restricted-items?id=4207

עכשיו, אחרי שאתם יודעים ממה כדאי להימנע, נגלה מהן הקטגוריות הפופולאריות ביותר באיביי. ראשית, חשוב לזכור שהתשובה לכך משתנה מזמן לזמן וממקום למקום. כלומר, לא כל מוצר שנמכר בהצלחה לפני שלוש שנים יימכר בהצלחה היום, ולא כל מוצר שנמכר בהצלחה בישראל יימכר בהצלחה בארה”ב. לצורך הבירור תוכלו להיעזר בכלי מחקר ייעודי של איביי בשם  Terapeak Sourcing Insights, המודד בכל רגע נתון מהן הקטגוריות המוצלחות ביותר באיביי. לכניסה לכלי יש להיכנס ל- Seller Hub ומשם ל- Research. לאחר מכן, לחצו על  Terapeak Sourcing Insights

ובפתיחת הכלי עברו ללשונית Top Categories

בשלב הזה תיפתח טבלה בה מסודרים כל הקטגוריות המוצלחות ביותר של החודש האחרון בסדר יורד על פי הפרמטרים הבאים: מספר חיפושים, מספר רשומות, יחס חיפושים/רשומות, אחוז מכירות, ממוצע הימים עד למכירה הראשונה, אחוז החזרות ונתח שוק. כמו כן, ניתן לבדוק דירוג של הקטגוריות על פי כל פרמטר בנפרד באמצעות לחיצה על אותו הפרמטר. ניתן לראות ששלושת  הקטגוריות המוצלחות ביותר באיביי נכון לכתיבת שורות אלה הן:
מקום 1: קונסוליות משחקי וידאו.
מקום 2: בובות של דמויות.
מקום 3: נעלי ספורט.

במאמר זה נבחנה השאלה אילו מוצרים כדאי למכור באיביי כדי להרוויח. בעוד מכירת פריטים מסוימים עלולה להיות בעייתית עקב הגבלות ואיסורים שונים,  גילינו כיצד כלי ה- Terapeak Sourcing Insights יאפשר לכם לדעת מהן הקטגוריות המוצלחות ביותר באיביי נכון לאותו זמן. לפרטים נוספים על תוכניות הליווי הצמודות שלנו לחצו כאן מטה:

Groullp 5
על הכותב
אלעד שקד

מומחה, מרצה ויועץ באיביי ויועץ לימודים באיקומרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *