מהר או לאט: כמה זמן לוקח בכדי לראות רווחים באיביי

שאלה המעסיקה אנשים רבים, עסקים קיימים ויזמים כאחד, היא תוך כמה זמן ניתן לראות רווחים באיביי.

בשונה מחנות באמזון או מחנות פרטית בפלטפורמות הייעודיות השונות כגון  Shopify /  WooCommerce / Wix – באיביי ניתן לראות רווחים יחסית במהירות.
באיביי, לעומת פלטפורמות מכירה אחרות, אין צורך להשקיע בקידום חיצוני בגוגל, פייסבוק או אינסטגרם, ותלמידים רבים שלנו מצליחים לכסות את עלות הקורס ממכירת מוצרים מהבית בלבד, אך חשוב לזכור שאיביי רוצה לבטוח בכם לפני שהיא מקדמת את החנות שלכם. איביי מדרגת כל סוחר לפי מגוון קריטריונים, ודירוג זה קובע כמה קידום תקבלו.

כמה דברים חשובים לשים אליהם לב:

  1. פתיחת חשבונות והגדרות בצורה מדויקת- יש להגדיר בצורה תקינה את החשבונות השונים שאיתם אנו עובדים: איביי, פיוניר, פייפאל, פלטפורמת המשלוחים של איביי וכו’.
    כמו כן, כדי להימנע מעיכובים מיותרים, בעת פתיחת החשבון ורישום החנות באיביי, שימו לב לאיית את שמכם כפי שהוא מופיע במשרד הפנים. בנוסף, יש להכין מסמכים מקוריים שיאמתו את הפרטים שלנו, כגון: ת”ז, חשבון ארנונה חשמל או מים.
  2. צבירת פידבקים- פידבק (משוב) הוא חלק בלתי נפרד מהמסחר באיביי. בעוד לצרכנים הוא מעניק אינדיקציה על השירות שיקבלו ממוכר זה או אחר, למוכרים הוא מעניק אינדיקציה טכנית, למשל: האם קונה ישלם בזמן. מסחר ברשת בכלל ומסחר באיביי בפרט, מתבסס על אמון. לכן, משובים שאתם מקבלים מצרכנים באתר מהווים מרכיב עיקרי בגיבוש המוניטין שלכם. כמוכרים, ציון המשוב עשוי להשפיע על בחירתם של קונים פוטנציאליים לרכוש או לוותר על רכישת פריטים מסוימים. זכרו: בכל הקשור לפעילויות המכירה באיביי יש חשיבות רבה למוניטין. לכן, מובן כיצד משובים חיוביים רבים ככל הניתן מרכיבים תורמים לגיבוש מוניטין חיובי.טיפ: אחד היתרונות הו שאתם יכולים לקבל פידבקים ממוכרים, כצרכנים. כך, ניתן לרכוש מספר מוצרים במחיר של 0.5-1 דולר למוצר ובכך להגדיל באופן מהיר יחסית את מספר הפידבקים (עם זאת, מומלץ שלא לרכוש יותר ממוצר אחד ביום כדי למנוע את חשדו של איביי לסחר בתגובות).
  1. פתיחת מכסה- בתחילת הדרך איביי מגבילה אתכם כמוכרים חדשים לשלושה מוצרים בלבד או לחילופין ב-200 דולר סך מכירות- הראשון מבניהם. על מנת לפתוח מכסה זו יש להעלות לפחות שלושה מוצרים מהארץ (לא בדרופשיפינג) ולמכור לפחות אחד מהם. לאחר מכן, ניתן לפנות לאיביי ולהגיש בקשה לפתיחת מכסה.
  2. יצירת רשומות (ליסטים) מצוינות- הכוללות את מילות המפתח החשובות של המוצר בכותרת, תמונות איכותיות וברורות, תיאור ומאפייני מוצר מדויקים וכו’.
  3. שירות לקוחות מעולה- ההמלצה היא להיות זמינים למענה על שאלות לקוחות תוך 24 שעות לפחות, טיפול למשלוח מהיר (עד 3 ימי עסקים מקסימום), שירות משלוחים מהירים, אפשרויות החזרה רחבות ועוד.
  4. מציאת הערך המוסף שלנו לאחר מחקר שוק מעמיק- יש לחקור לעומק את המתחרים של מוצרים מתחרים לשלכם מבחינת מחיר ממוצע, עלות משלוח ממוצעת, שיטת משלוח, קטגוריה מועדפת ואפשרויות החזרה. מתוך המחקר הסיקו מהו היתרון התחרותי שלכם . לדוגמה, רבים חושבים שכדי שיקנו מהם עליהם להציע את המחירים הזולים ביותר. עובדה זו אינה נכונה, שכן מלבד מחיר ישנם עוד פרמטרים רבים נוספים שניתן להתחרות עליהם.

לסיכום, מומלץ לבצע את השלב הראשוני של פתיחת עסק נכון, כדי שאיביי יפתחו עבורכם אפשרויות מכירה נוספות (כגון עבודה בזירות השונות של איביי מחוץ לארה”ב) וכמו כן, יאפשרו לכם למכור מוצרים רבים יותר, לעבוד בשיטת דרופשיפינג ועוד. אם נחזור לשאלה הפותחת במאמר- תוך כמה זמן רואים רווחים? ניתן להבין כי באופן כללי, התשובה תלויה במספר השעות המושקעות של כל סוחר. עם זאת, בהחלט ניתן לומר בהערכה גסה כי רוב התלמידים שלנו מגיעים לרווחים בצורה עקבית לאחר שלושה חודשי עבודה בממוצע. לפרטים על תוכניות הלימוד שלנו באיביי גללו מטה:

Groullp 5

על הכותב

אלעד שקד

מומחה, מרצה ויועץ באיביי ויועץ לימודים באיקומרס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *