מוצרים חמים למכירה בחג המולד

חג המולד מתקרב, והפעם אני רוצה להציג לכם נישות מכירה ייחודיות במיוחד בשבילו.

החל מיום שישי שסמוך לחג ההודיה, ה”בלאק פריידיי” שחל השנה ב-27 בנובמבר והביא איתו שיאי מכירות חדשים, ועד ממש יום לפני ערב חג המולד, מתחולל ברחבי העולם בכלל ובאינטרנט בפרט שיגעון קניות עצום, הן עבור מוצרי צריכה שנמצאים כעת בהנחות של סוף השנה, הן במתנות לחברים וקרובי משפחה, והן במוצרים, בגדים, קישוטים וחפצים ברוח החג.

במקרים מסוימים, במיוחד ככל שמתקרבים למועד החג עצמו, המחירים עבור כל מוצר יכולים לטפס למעלה, ולעתים גם להכפיל את עצמם ולהגיע לגבהים מאוד יפים, כאשר אנשים מנסים להספיק ולרכוש כמה שיותר מוצרים לפני החג.

עונת המכירות החזקה של החורף נפתחה, ואני ממליצה לך לשים על ידיך כל מידע שתוכל להשיג על מנת לנצל אותה למכירות מוצלחות.

יש לך את האפשרות לעשות את כל המסלול לבדך, לעשות את כל הטעויות ובסוף, אם עוד לא תתייאש, למכור בהצלחה. זו דרך ארוכה ומייסרת, ולכן יצרתי קיצור דרך נוח ביותר,
קורס חינמי של 5 שיעורי וידאו, שיאפשר לך לצבור ידע רב לבדך. בבקשה:

קיים מגוון רחב של מוצרים ומתנות למכירה בחג המולד, אך הפעם נתמקד בשניים מבוקשים במיוחד: מנורות לקישוט, וסוודרים מכוערים לחג (עם סוג מסוים ומפתיע של סוודרים במיוחד).

מוצרי חג המולד אוזלים מהר מהמדפים. עבורנו זה יכול להיות גם יתרון וגם חסרון- יתרון הוא שבמידה ולקוח מחפש מוצר מסוים שאוזל מהמדפים אצל מוכרים אחרים, הוא יכול לפנות אלינו ולרכוש מאיתנו, וחסרון הוא שבמידה ואין לנו סטוק של סחורה אצלנו, ואנחנו מסתמכים על ספקי דרופשיפינג, הסחורה שלנו יכולה להיגמר מהמלאי של הספק, ולנו לא תהיה כל שליטה על כך, מה שעלול להוביל להזמנות מלקוחות שלא נוכל לספק.

לכן, חשבו תחילה האם נכון לכם למכור מוצרים בדרופשיפינג או לרכוש כמות של סחורה ולמכור מהבית, ולאחר מכן, רכשו סחורה או נסו לברר עם הספק על כמות הסחורה שנשארה לו מהמוצרים שמעניינים אתכם.

כמות סחורה אצל הספק אינה מהווה בהכרח אינדיקציה לכך שבפעם הבאה שתבררו היא עדיין תהיה שם, לכן אני ממליצה לכם לבקש מהספק שיעדכן אתכם במידה והסחורה עומדת לאזול, למשל כאשר נשארו לו 10 או 20 פריטים אחרונים, וכך תוכלו להספיק לחפש ספק נוסף בזמן, או במקרה הפחות מוצלח- להוריד את המכירה מהאוויר.

בנוסף, נסו לברר האם יש לספק מוצרי כריסמס נוספים שלא חשבתם עליהם או שלא תכננתם למכור, ותוכלו להעלות למכירה גם אותם. קחו בחשבון שעבור מוצרים זולים יותר תרוויחו מן הסתם פחות כסף, אבל גם להם יש סיכוי לא רע להימכר.

נישה #1 מנורות לקישוט

מנורות לקישוט נמכרות מעולה בתקופה הזו של השנה, ומכירות מוצלחות במיוחד קורות כאשר מוכרים כמות גדולה של חוטי מנורות קצרים, או חוט מאוד ארוך בן כמה מטרים של מנורות. התאורה הנמכרת ביותר בשנים האחרונות היא תאורת לד, שפחות מחממת, יותר חסכונית, ומחזיקה מעמד למשך שנים רבות יותר.

נתוני מכירות וטווח מחירים

להלן נתוני חיפוש המונח “led string Christmas lights” באיביי בכלי המחקר Completed Listings:

כפי שניתן לראות, בחלק מהמקרים המחיר קבוע מראש, והוא יכול לעמוד על ממוצע של כ- 50$, והוא יכול להשתנות בהתאם לאורך או כמות חוטי התאורה שנמכרים.

להלן נתוני אתר הסטטיסטיקות טרפיק מהשבוע האחרון בלבד לגבי חוטי התאורה:

מעל 62% מכלל המוצרים מהסוג הזה שהועלו למכירה באיביי בסופו של דבר נמכרו, שזה נתון מצוין. מבחינת מחיר המכירה הממוצע העומד על 8$, הוא אמנם נראה נמוך, אך קחו בחשבון שנמכרו גם מוצרים רבים במכירות פומביות בסכומים של פחות מדולר שהורידו משמעותית את הממוצע. אם תשימו לב, סכום המכירות של המנורות הללו בשבוע האחרון בלבד עומד על קרוב ל- 44,500$, וחג המולד עדיין לא הגיע, כלומר, קיים עוד מקום למכור ברווחים מאוד יפים את המנורות הללו.

היכן למצוא אותן?

בישראל, תוכלו למצוא מנורות כאלו ברשתות החשמל והתאורה השונות, ואולי אף לנצל את מחירי סוף השנה שלהן, כמו גם בחנויות נוצריות המציעות מגוון מוצרים לחג המולד.

באינטרנט, תוכלו למצוא מגוון ספקים הן באתרי ספקים חינמיים כמו עליאקספרס ועליבאבא, והן באתרים בתשלום כמו Worldwide Brands.

נישה #2 סוודרים מכוערים

תופעת הסוודרים המכוערים של חג המולד (Ugly Christmas Sweater) לא עוזבת אותנו כבר כמה עשרות שנים. בכל שנה, לצד מציאות וינטג’ מהבוידעם, חברות האופנה משיקות סוודרים חדשים במגוון דוגמאות נורדיות חגיגיות לכבוד חג המולד.

נתוני מכירות וטווח מחירים

להלן נתוני חיפוש המונח ” led string Christmas lights” באיביי בכלי המחקר Completed Listings בטווח הגבוה של המחירים:

ובטווח הנמוך של המחירים:

ניתן לראות שבטווח המחירים הגבוהים שולטים יותר מוצרים משומשים ווינטג’, ובטווח המחירים הנמוכים ניתן למצוא יותר מוצרים חדשים. את ההבדל ביניהם מזהים על פי איכות הצילום: סוודרים חדשים בייצור המוני בדרך כלל מקבלים תמונות סטודיו מקצועיות.

*תוכלו לקחת את הטיפ הזה ולגרום לאנשים להאמין במקצועיות המוצרים שאתם מוכרים במידה ותצלמו אותם באופן מקצועי ואיכותי יותר.

להלן נתוני אתר הסטטיסטיקות טרהפיק מהשבוע האחרון בלבד לגבי הסוודרים:

בשבוע האחרון בלבד, הסוודרים המכוערים של חג המולד נמכרו במחיר ממוצע של 37$, ואחוזי מכירה של 71%, ובסכום כולל של מעל 8,700$. הנתונים הללו מאוד מרשימים ומעידים על מוצר מאוד חם בתקופה הזו של השנה.

נישת מכירות רותחת: סנסציית השנה בתחום הסוודרים

כפי שראינו, הסוודרים של לחג המולד נמכרים בצורה מצויינת, אך השנה נחשפנו לתופעה בקנה מידה שונה לחלוטין, שיצר תת-נישה ממש מעולה.

לפני כחודש הושק לרדיו שיר חדש של הזמר דרייק, שנקרא Hotline Bling. השיר מלווה בקליפ יוטיוב שמהר מאוד הפך אייקוני בשל תנועות הריקוד שלו. בנוסף, הזמר ידוע בחיבתו לסוודרים, וכך נוצר אחד המוצרים הרותחים של חג המולד 2015- סוודרים לחג עם דמותו של דרייק מתוך הקליפ, לעתים לבוש כסנטה קלאוס ולעתים עם הדפס מילים מתוך השיר. תחליף מאוד נפוץ לסוודר הוא חולצת טריקו עבה, עם הדפס דמוי סוודר שתואם לגרסה המקורית.

להלן נתוני חיפוש המונח ” led string Christmas lights” באיביי בכלי המחקר Completed Listings:

להלן הנתונים המדהימים מתוך אתר הסטטיסטיקות טרהפיק מהשבוע האחרון בלבד לגבי הסוודרים המסויימים של הזמר:

בשבוע האחרון בלבד, עם אחוזי מכירות של כמעט 95% וסכום מכירות כולל של קרוב ל- 17,500$, הסוודרים הללו הם ללא ספק להיט.

*שימו לב: מכיוון שהשיר והקליפ מוגנים בזכויות יוצרים, ייתכן כי בקרוב לא תיוותר מכירה שלהם באיביי. הקפידו לברר את העניין מול VeRO, מחלקת הקניין הרוחני של איביי, טרם תעלו את המוצרים הללו למכירה.

היכן למצוא סוודרים?

סוודרים לחג המולד מכל המינים והסוגים ניתן למצוא בחנויות של מוצרים נוצריים, בנצרת, ירושלים, יפו ובמרכזי הערים, והן ברחבי האינטרנט באמצעות ספקים.

לסיכום,

במידה ואתם שולחים את המוצרים שלכם בדואר מהיר, או משתמשים בספק שיעשה זאת עבורכם, תוכלו לנצל את חג המולד הקרוב למכירות מצוינות ולפתוח את שנת 2016 עם חיוך ופלוס גדול בחשבון הפייפאל שלכם.

בהצלחה!

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. אבישי

  היי יעל
  כל הכבוד על כל המאמרים האינפורמציה כל כך מועילה וההרצאות שלך מרקיעות שחקים
  שאלה קטנה לי אליך מאיפה את לוקחת את האינפורמציה של אחוזי המכירה ? ישירות מאיביי או שיש לך איזה שהיא תוכנה מיוחדת ?

 2. יעל גלזר

  היי אבישי,
  תודה רבה על הסופרלטיבים 🙂
  מרבית הנתונים מגיעים מתוכנות מחקר שוק מיוחדות שמוסכמות לתת נתונים מדוייקים מתוך אתרי המכירה.
  כמובן שישנם נתונים שאי ביי עצמם מפרסמים – אך לא ניתן לשאוב מכך את כל הנתונים הדרושים.

  בהצלחה