רעיונות למוצרים שיש רק בארץ, שאפשר למכור באיביי ברווח נאה

המהפכה הדיגיטלית, שאנחנו נמצאים עדיין בעיצומה ואין ספק שהיא תמשיך לחולל שינויים משמעותיים בחיים של כולנו, מספקת לנו הזדמנויות חדשות גם בתחום המסחר. בפרט מוכרת לנו האופציה של מכירת מוצרים שונים דרך eBay, כשלפי נתונים של החברה שפועלת כבר מאז 1995, ב-2017 למשל נמכרו יותר מ-10 מיליון פריטים על-ידי ישראלים באיביי.

על-מנת לממש את הפוטנציאל ולהצליח – לפי הערכות ישנם כבר כמה אלפי ישראלים אשר מתפרנסים אך ורק ממכירות באיביי – חשוב מאוד קודם כל לבחור נכון את המוצרים שאותם מציעים לקהל הרחב (רחב מאוד ובעצם באופן עקרוני מדובר על כל מי שמחובר לאינטרנט ברחבי העולם). דוגמה טובה לקטגוריה רווחית היא פריטים שיש רק בישראל.

יינות ישראליים מיוחדים

בשנת 2016 השיקה איביי מדור ייעודי למכירת יינות – גם כאלה יומיומיים וגם כאלה נדירים. חובבי המשקה שנאמר עליו, ובצדק, שהוא ישמח לבב אנוש, יכולים למצוא בקלות כל יין על סמך פרמטרים רבים ובהם אזור הגידול, הזן ועוד. יינות בוטיק ישראליים נחשבים לאיכותיים מאוד, גם בזכות הזיהוי עם ארץ הקודש, וגם בזכות אזורי גידול שמתאפיינים באקלים ייחודי כמו רמת הגולן.

הצעת יינות בוטיק, ובעיקר כאלה מסדרות מוגבלות, דרך איביי מתאימה גם לייננים עצמם וגם לסוחרים שמחפשים הזדמנויות אטרקטיביות – כדאי לזכור שהמכירה דרך האתר לא מחייבת אתכם לרכוש את המוצרים לפני שמישהו מתחייב לקנות אותם מכם, וכך אפשר קודם להציע למכירה יין משובח ורק לאחר מכן לקנות אותו מהיקב (מה גם שרוב בעלי היקבים יעדיפו לא להיכנס בעצמם לטריטוריה מורכבת כמו איביי וישמחו אם יהיה מי שימכור בשבילם את התוצרת האיכותית שלהם).

מזכרות מארץ הקודש

ישראל היא אמנם מדינה קטנה, שלא בכדי נאמר עליה שהיא "חצי סיכה על מפת העולם", אבל מצד שני אנחנו מעוררים עניין רב בזכות ההיסטוריה הייחודית שלנו. ברחבי המדינה ישנם שלל אתרים בעלי ערך היסטורי רב וגם כאלה שנחשבים קדושים בעיני בני ובנות כל הדתות, ובהתאם פריטים שונים שקשורים לייחודיות של ארץ הקודש – למשל מהסוג שמוצע בחנויות שמציעות מזכרות לתיירים – יכולים להימכר היטב בעולם הדיגיטלי החדש שמייצגת איביי.

מוצרי ים המלח

עוד דבר שלא תמצאו באף מקום אחר בעולם הוא ים המלח (שמשותף כמובן לישראל ולירדן). מוצרי ים המלח השונים מוכרים בכל רחבי העולם כבעלי סגולות בריאותיות ייחודיות, וגם באיביי הם עשויים להניב רווח נאה למי שיציע אותם.

האפשרויות בקטגוריה זו כמובן רבות ומגוונות: מלחים טבעיים, בוץ, מינרלים, מוצרי קוסמטיקה לעור הפנים, מסכות לשיער ועוד ועוד.

פריטי אמנות

גם קטגוריה זו רחבה מאוד, ועשויה לכלול תכשיטים בעלי אופי ישראלי, עבודות יד, תמונות, הדפסים ובעצם גם יינות בוטיק הם סוג של אמנות. כשמציעים למכירה ב-eBay פריטי אמנות ישנה חשיבות רבה לתמחור מדויק שלהם.

אוספים

אספנים הם קהל יעד מצוין לכל מי שרוצה למכור באיביי. בהקשר של מוצרים שאפשר למצוא רק בארץ, תוכלו להציע למכירה למשל בולים מישראל וכמובן שישנן עוד אפשרויות.

רעיונות נוספים

גם איביי בעצמה מסייעת למי שרוצה למכור דרך האתר להבין מה כדאי להציע לכל העולם. באמצעות כלי שנקרא completed listings תוכלו לקבל רשימה של כל המוצרים שהוצעו בשבועיים החולפים, להבין מי מהם נמכר ומי לא, ומה היו המחירים ששולמו עבור הפריטים המבוקשים. כלי זה מספק מידע רלוונטי נוסף כמו שיטת המכירה וכמות הפריטים, וכך ניתן לדעת מה עשוי לזכות לפופולריות באתר.

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *