אילו מוצרים לא מומלץ למכור באמזון?

שיטת המסחר העדיפה כיום באמזון היא שיטת הפרייבט לייבל.

פרייבט לייבל (Private Label) היא שיטה המבוססת על זיהוי מוצר שנמכר מצוין באמזון, וייצור מוצר דומה לו באמצעות ספק, על מנת להשתלב בנישת המכירות המסוימת הזו, ללא הצורך בתחרות צמודה של מספר מוכרים שונים שמנסים למכור את אותו מוצר בדיוק.

על מנת להצליח למכור בשיטה, יש לדעת היטב באילו מוצרים כדאי לבחור, וחשוב לא פחות- באילו מוצרים לא לבחור.

במאמר הזה אני רוצה להרחיב על אותם מוצרים שלא מומלץ למכור באמזון, גם במידה והם עונים על הקריטריונים של מוצרים טובים למכירה.

מדוע לא למכור את המוצרים הללו?

ראשית, על אף שהם אולי תואמים את הקריטריונים של מוצרים מנצחים למכירה, הם עשויים להיות תחרותיים במיוחד וקשים לבידול. אני יכולה לתת לכם את הנתון הזה על סמך ניסיון העבר שלי, של צוות המנטורים שעובדים איתי, ושל התלמידים שלי. לדוגמה, חבל קפיצה. שימו לב כיצד מוכרים רבים מנסים לבדל את עצמם מהכלל, אבל השינויים לא בהכרח מספיק משמעותיים על מנת שאחד מהם יהיה אטרקטיבי במיוחד בעיני הלקוח.

שנית, חלק מהמוצרים מכילים פטנטים שאולי לא תהיו מודעים אליהם בתהליך הייצור, וחבל להסתכן ולסכן את החשבון במכירת מוצרים שאסורים למכירה מהבחינה הזו. למשל, קולפן האבוקדו השמאלי ביותר הוא פטנט.

תוצאות חיפוש של קולפן אבוקדו באמזון

המוצרים האחרים, שדומים משמעותית, אם לא זהים לו לחלוטין, הם חיקויים, או מוכרים שקיבלו היתר מכירה מיוחד מבעלי הזכויות על המוצר. אני מאוד לא ממליצה למכור מוצרים כאלה ללא היתר המכירה המתאים.

שלישית, במידה והמוצר מורכב, מצריך חוברת הוראות, שביר, או מתסכל בכל צורה שהיא, הלקוחות עלולים להשאיר לכם סקירות רעות ודירוגים נמוכים, ובכך לפגוע בכם כמוכרים בסופו של דבר.

איך לזהות מוצרים שלא מומלץ למכור?

על אף שקל מאוד לזהות מוצרים שכן כדאי למכור, גם למוצרים שלא כדאי למכור ישנם סממנים משלהם:

  • מוצרים שונים שהתמונות שלהם דומות משמעותית, למשל צנצנות שמן הקוקוס הללו שקשה מאוד להבדיל ביניהן.


תוצאות חיפוש של שמן קוקוס באמזון

  • מוצרים שנמכרים על ידי כרישי ענק באמזון, כך שהתחרות מולם כמעט בלתי אפשרית, ועצם שם המותג שלהם מוביל לטובתם. כאן בדוגמה, ניתן לראות שבשורה הראשונה של חיפוש אחר “מיקסר” עלו שתי תוצאות של המילטון, ושתי תוצאות של קיצ’ן אייד. שימו לב גם לכמות הסקירות שהמוצרים הללו קיבלו (כמה אנשים דירגו בכוכבים את המוצרים). זה מוצר שסביר שאני לא רוצה לנסות למכור.תוצאות חיפוש של מיקסר ידני באמזון
  • מוצרים רבים מאוד מאותה נישת מכירה. תוכלו לראות כאן שבחיפוש אחר בקבוק מים, ישנן מעל 2,800,000 תוצאות. מאוד קשה להתבלט כך.תוצאות חיפוש של בקבוק מים

מה אם במהלך תהליך השקת מוצר באמזון אני מגיע למסקנה שלא כדאי למכור את המוצר שבחרתי?

במידה והתחלתם תהליך של ייצור מוצר, ואולי אפילו שליחה שלו ותחילת השקתו באמזון, ובמהלך התהליך הגעתם למסקנה שאולי זה לא המוצר הנכון בשבילכם מאי- אילו סיבות, מה שתוכלו לעשות הוא למצוא את נקודת ה- Break Even שלו, כלומר המקום בו תמכרו את המוצר באמצעות כיסוי ההשקעה ולא באמצעות רווחים, וכך תוכלו להיפטר מהר מהמלאי, להחזיר את ההשקעה, ולחפש שוב עבור המוצר המנצח שלכם.

איך בכל זאת אדע שבחרתי מוצר מנצח?

הרעיון הוא לחשוב על כך מכל אספקט אפשרי: לוודא שהמוצר אכן נמכר באמזון בהצלחה (אך לא בהצלחה יתרה שכן לא יהיה לנו מקום להיכנס לתחרות), לוודא שהוא לא כבד מדי (על מנת שלא נשלם אקסטרה על משלוחים), שהוא מובן ללקוח ולא שביר, שהוא מוצר שנמכר לכל אורך השנה ועוד.

לסיכום,

מציאת מוצר מצוין למכירה כרוכה במספר גורמים, אחד מהם הוא זהירות ממוצרים שאולי נראים מצוינים למכירה אך עלולים להכיל בתוכם אכזבות. הקפידו לבחור במוצרים שלא נמכרים על ידי מוכרים רבים, מוצרים שיש מקום ליצירתיות בתמונה שלהם, וכאלה שלא נמכרים על ידי כרישי ענק, ואתם כבר משפרים משמעותית את הסיכויים שלכם למצוא את המוצר הנכון למכירה.

רוצים לדעת יותר על המסחר באמזון? מכירים את הקורס החינמי שלנו? >>>

 

3ybgs4ch5muhf1gfhdze1ygo

על הכותב

חן סלפקוב

מרצה יועצת ומנטורית באמזון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *