נישה מיוחדת באיביי – ציוד אודיו וינטג’: רסיבר סטריאו, טייפ סלילים

ציוד אודיו וינטג’, משנות ה- 80 ואחורה, יכול להגיע למחירים מאוד יפים באיביי. קיים מגוון רחב של ציוד מסוג זה, אך הפעם נתמקד בשניים מבוקשים במיוחד: ה- Stereo Receiver וה- Reel to Reel Tape Recorder.

כמו בכל פעם שמתעסקים במכירת מוצרי וינטג’, מה שיקבע את המחיר הוא כמובן האיכות. תחילה, ודאו כי הציוד שאתם רוכשים באמת עובד, ולאחר מכן הקפידו לנקות אותו טוב. צלמו תמונות טובות ממגוון זוויות, והקפידו לצלם פגמים, שריטות, חלקים חסרים ועוד.

בנוסף, ודאו שיחד עם הציוד מגיעים כל הכאבלים, החיבורים והמטענים הדרושים. אם מה מהם חסר, זכרו לציין זאת בדף המכירה.

קחו בחשבון שעבור ציוד זול יותר תרוויחו מן הסתם פחות כסף, אבל גם לו יש סיכוי לא רע להימכר.
הקפידו לכלול בתיאור דף המכירה שלכם את מפרט הציוד אותו אתם מוכרים. אם לפריט אותו אתם מוכרים עדיין קיימת אריזה ו/ או דף הוראות, תוכלו להיעזר בהם על מנת לכתוב תיאור נכון יותר של המפרט. במידה ולא, תוכלו במרבית המקרים לחפש את שם החברה ומספר הדגם בגוגל, ולמצוא שם את כל המידע שיוכל לסייע לכם.

ציוד שאינו פועל
קיים שוק מצומצם מאוד עבור מוצרי וינטג’ אלקטרוניים שלא עובדים, והלקוחות שרוכשים אותם עושים זאת בעיקר עבור חלקי חילוף שאולי עדיין פועלים בתוך המכשירים. במידה ואתם מוכרים ציוד שאינו פועל, הקפידו לציין גם בכותרת וגם בתוך תיאור דף המכירה שהציוד אינו פועל, וכי הוא נמכר “As is”, ולמטרת שימוש בחלקים בלבד.

כיוון שהשוק קטן, וכיוון שמה שמעניין קונים פוטנציאליים במקרים כאלה הם חלקים ספציפיים בלבד מתוך כל המכלול, ודאו שאתם רוכשים את הציוד במחירים נמוכים יחסית.

היכן למצוא ציוד אודיו וינטג’?
לעתים קרובות ניתן למצוא ציוד שכזה במכירות חצר, שווקי פשפשים וחנויות יד שניה, ובמיוחד במכירות עיזבון, או מכירות רכוש עכב פשיטת רגל או מעבר דירה.

ניתן לחפש מציאות גם באתרים “אגורה” ו”יד2″, ובקבוצת “פשפשוק- כלי נגינה וסאונד”, המונה כעת מעל 10,500 חברים. פשוט צריך לדעת כיצד נכון לחפש: “Reel to Reel” נקרא בעברית “טייפ סלילים”, ו- Stereo Receiver מתורגם מילולית ל- “רסיבר”. חפשו את המונחים בשתי השפות.
תוכלו כמובן גם לפרסם מודעות באתרים הללו, ולבקש עזרה במציאתם.

להלן תוצאות מחיפוש שערכתי ביד2 ובפשפשוק:

 

 

 

על מנת שתוכלו להרוויח את המקסימום מהמוצרים שאתם מתכוונים למכור, חפשו בגוגל אחר ערוצים ביוטיוב או בלוגרים שמתעסקים בנושא, קראו וצפו בסרטונים שלהם, ותוכלו ללמוד הרבה על התחום בתוך זמן קצר.

 

מהו טווח המחירים?

המכשירים נמכרים יפה מאוד לכל אורך קשת המחירים. בחיפוש באמצעות כלי ה- Completed Listings החינמי של איביי, כאשר הגדרתי שברצוני למצוא אך ורק מוצרים משומשים, ה- Stereo Receiver נמכר מאוד יפה גם בטווח היקר, שבין 800 ל- 400$:

 

והוא נמכר מצוין גם בטווח הזול של המחירים, בין 50 ל- 20$. שוב, התלות היא כמובן בשנת הייצור, בחברה, באיכות, ובשימור הציוד לאורך השנים.

 

ולהלן תוצאות חיפוש של Reel to Reel ב- Completed Listings בטווח המחירים הגבוהים:

 

ובטווח המחירים הנמוכים:

 

מהי מידת ההצלחה במכירות?
להלן תוצאות חיפוש באמצעות תוכנת TeraPeak אחר Stereo Receiver:

 

ובחיפוש אחר Reel to Reel Tape Recorder:

 

מחירי משלוח
בסופו של דבר, משלוח ציוד כבד וגדול עולה לא מעט כסף, במיוחד כשמדובר על משלוח לחו”ל. כאשר אתם מעוניינים לחפש מוצר למכירה, או שאתם נתקלים במוצר ורוצים לבדוק את הכדאיות שלו, קחו בחשבון את מחיר הרכישה, הוסיפו כ- 150 ₪ דמי משלוח (על מנת להגיע לסכום חישוב מדויק יותר, תוכלו לחפש בגוגל את מחשבון הדואר), את עמלות איביי ופייפאל, ואת אחוזי הרווח שתרצו לשמור לעצמכם.

בדקו האם המוצר עדיין נמצא בטווח המחירים הריאלי עבור מצבו וגילו, ובמידה וכן, תוכלו לבחור האם לתמחר אותו בצורה הזו, או באופן נמוך יותר, ולגבות מחיר משלוח בנפרד.
כך, על אף מחיר המשלוח הגבוה, תוכלו לייצר רווח יפה מהתחום הזה.

רוצים לדעת יותר על האפשרות שלכם למכור היטב באיביי?
כתבו לי כאן למטה את שאלותיכם, ואשמח לענות על כל אחת מהן.

בהצלחה!
יעל גלזר

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *