עליבאבא משיקה שירות לבדיקת הזמנות

אחת התלונות הנפוצות ביותר על עליבאבא  היא שהצרכן אף פעם לא יכול להיות בטוח שיקבל את אותו הפריט שהזמין ובמקרים קיצוניים יותר, יכול להיות שהפריט שהתקבל בפועל יהיה שונה אפילו מהדוגמית שהתקבלה לפניו.

עליבאבא התמודדה עם הבעיה הזאת דרך השימוש ב- “אלי-אקספרס” (AliExpress), שירות זה מציע לצרכן רכישת כמויות קטנות, שירותי השלשה והעלאת משוב עבור הרוכשים העתידיים.
לאחרונה, עליבאבא השיקה שירות חדש, בינתיים בגרסת בטה, בשם “שירות בדיקת הזמנות” (Order Inspection Service)  שבמסגרתו ניתן לבדוק את ההזמנה קודם למשלוח דרך בודק מוסמך. שירות זה כולל גם קנסות כספיים על חברות הבדיקה במקרה שההזמנה שהגיעה אינה זו המבוקשת.

עליבאבא בחרה ב- 20 חברות בדיקה סיניות לביצוע עבודה זו, רובן פועלות באזור נהר פרל (אזור הייצור המרכזי בסין). הקריטריונים לבחירת החברות הללו היו כמות ההזמנות שהחברות בודקות בכל שנה, וותק בשוק והניסיון בטיפול ברכישות מחו”ל.

כל חברות הבדיקה נדרשות להוכיח “תום לב” על ידי הפקדת מקדמה שעשויה להיות מוחרמת לטובת הרוכשים במקרי מחלוקת. תלונות על הבדיקות מטופלות על ידי צוות יישוב המחלוקות של עליבאבא המחזיק בסמכות להעניש את החברות הבודקות בסכום העומד על פי 20 ממחיר הבדיקה (עד 3,120$) במקרה של בדיקה לקויה. בנוסף,  עליבאבא מחזיקה את תשלום הרוכשים עבור הבדיקה בחשבון שלשה עד שהם מסכימים לשחרר את התשלום לבודקים.

הרוכשים משתמשים במערכת תקשורת מקוונת לבחירת הבודקים ומעלים דרכה את דרישותיהם והבודקים משתמשים באותה המערכת כדי להעלות דיווחיהם. במקרה שבו הרוכשים אכן קיבלו את מה שהובטח להם, הם משחררים דרך מערכת זו את התשלום לבודקים.

שירותי הבדיקה הללו עולים סביב 150-200$ לכל יום בדיקה קודם למשלוח מהמפעל.

על הכותב
צוות מרקורי
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. סמי סבח

  שלום אני החזרתי מוצר פגום ואמרו לי שתוך 10 ימיים אני היכבל את הכסף בחזרה לכרטיס שלי ועבר כבר חודש פלוס

  1. צוות מרקורי

   היי סמי,
   התשובה נמצאת אצל שירות הלקוחות של האתר.. מציעה לפנות אליהם.