3 צעדים למציאת מוצר מעולה למכירה באיביי [למתחילים]

לא מעט מוכרים חדשים מוצאים את עצמם מעט מבולבלים כשמגיע השלב לבחור מוצרים למכירה. זה צעד גדול – אתם מבצעים מחקר שוק, בוחרים מוצר ויוצאים לחפש לו ספק איתו תנהלו משא ומתן לרכישת מלאי מאותו מוצר. בהמשך תקימו לאותו מוצר דף מכירה ותשווקו אותו, במילים אחרות – זוהי תחילתה של ידידות מופלאה…

למרות שאני בהחלט מבינה את ההתרגשות בשלב זה, שנובעת בחלקה מהחשש לקבל החלטה לא נכונה, חשוב לי להגיד שאני לא מאמינה שיש “החלטה לא נכונה”, משום שמכל ניסיון שלכם במסחר תלמדו המון ותשתפרו לפעם הבאה. בנוסף – יש לנו כלים למחקר שוק ולמסחר שמצמצמים את הסיכונים שלנו, כמו למשל תוכנות עזר שנותנות לנו נתוני מכירה מדוייקים באיביי, וכמו גם עבודה עם ספקי דרופשיפינג שלהם אנחנו נשלם רק אחרי שישלמו לנו.

לכן כשזה מגיע לעסקים – אני ממליצה לקפוץ למים ולדבוק בגישה של: “Better done than Perfect”.
כי אם תחכו למוצר “המושלם” אתם עלולים למצוא את עצמכם מחכים הרבה מאד זמן…

בפוסט הזה אני מראה לכם מהלך פשוט בן 3 שלבים המתאים למוכרים בתחילת דרכם, שיעזור לכם לייצר בתוך דקות, רשימה ארוכה ומפורטת של מוצרים פטנציאליים מצוייינים למכירה.

כמובן שאפשר להמשיך את מחקר השוק מעבר לאותם שלבים, וללמוד עוד ועוד אודות כל מוצר ולנתח את המחיר והמכירות שלו לאורך זמן וכדומה. אבל כדי לצאת לדרך- שלושת הצעדים שלפניכם הם יותר ממספיקים- הם צעדים שגם המוכרים הגדולים ביותר עדיין נוקטים בהם בבואם לאתר מוצרים חדשים למכירה.

ככה עושים את זה:

1. משתמשים ב- Terapeak כדי לזהות נישות חמות.
טרהפיק הוא כלי מרכזי בהדרכה שלי על איביי. זהו הוא כלי רב עוצמה, שמספק לנו מידע, סטטיסטיקות וניתוח של כל פעילות הקניה והמכירה באיביי, ככה שיש לנו כאן ידע ששווה הרבה מאד כסף. הפעם אני רוצה להתייחס לפעולה בסיסית שתוכלו לעשות בטרהפיק שתיתן לכם מיד עשרות רעיונות למוצרים למכירה, בהתבסס על ניתוח נתונים אמיתיים מאיביי.

**טרהפיק הוא כלי בתשלום אך תוכלו להתנסות בו במשך 7 ימים בחינם.

הצעד הראשון אחרי שתפתחו חשבון, יהיה לגשת לשורת המשימות, ולבחור תחת התפריט “Research” באפשרות “Hot Research”.

 

מה שמתקבל הוא רשימה של כל הקטגוריות ותתי-הקטגוריות שהכי נמכרות עכשיו באיביי. תוכלו לראות בתמונה כאן מטה, שהטור הימני הוא מדד ההצלחה של מכירת מוצרים בנישה זו, כך שאם יש מדד הצלחה של 80%, זה אומר שמתוך כל 10 מוצרים כאלו שעולים למכירה – 8 נמכרים בהצלחה (אלו אחוזים גבוהים מאד).

יש קטגוריות שעדיף להימנע מהן משום שהן דורשות ידע ספציפי, למשל קטגוריות שקשורות לעתיקות ואספנות. בקטגוריה כזאת יהיה לנו יותר קשה להשתלב משום שלא נדע לתת את כל הפרטים המקצועיים שהלקוחות מבקשים על המוצר. זאת בניגוד למוצר קטלוגי מספק, שבו הספק נותן לנו את כל המידע הטכני ואפילו את תמונות המוצר לפרסום.

2. נעזרים באמזון כדי לאתר מוצרים ספציפיים שנמכרים מעולה בתוך הנישה
בשלב הבא נעזר באמזון כדי לקבל מבט אל תוך הנישה ומה הם המוצרים שנמכרים בה מעולה, בעיקר בזירת ארצות הברית. לצורך כך כתבו בגוגל “Amazon best sellers” ותגיעו לעמוד הבסט-סלרס של אמזון. כאן בתפריט השמאלי בחרו בקטגוריה שאותה איתרתם בטרה-פיק, ולפניכם יעלו 100 המוצרים שנמכרים הכי טוב בקטגוריה זאת באמזון. מה שתרצו לעשות עכשיו זה לעבור על התוצאות ולכתוב לעצמכם רשימה של מוצרים פוטנציאלים, רשמו את שם המותג, הדגם, צבע וכו’.

3. חוזרים לטרה-פיק כדי לבדוק מוצרים ספציפיים
בשלב הזה נריץ בדיקה על שמות המוצרים הספציפיים שאיתרנו באמזון. נעשה זאת על ידי בחירה  בתפריט “Product Research” ובחירה בהצגת תוצאות של 30 הימים האחרונים.

כעת תרצו לבדוק שני דברים עיקריים:

  • מה מחיר המכירה הממוצע של המוצר, ומה מחיר המשלוח הממוצע שמוכרים גובים עבורו. ככה נבין מה המחיר שאנחנו יכולים לשלם לספק עבור המוצר ולהישאר עם רווח ביד.
  • מה מדד ההצלחה שלו, שבמסך הזה נקרא “Sell through rate” עומד על לא פחות מ- 50%. זה אומר לנו שיש למוצר הזה עומק שוק וביקוש מספיק גבוה כדי להיכנס עם המוצר שלנו בהצלחה.

וככה, בשלושה צעדים פשוטים, תוכלו לאתר מוצרים למכירה באיביי שיש בהם תחרות נמוכה אך ביקוש גבוה, ואפילו לדעת מה המחיר שתוכלו לשלם לספק עבורם כדי לעשות רווח.

בצעו את הצעדים הנ”ל על לפחות 15-20 מוצרים שונים, ורכזו את הנתונים בטבלת אקסל. כך תוכלו לקבל תמונה ברורה של כל המוצרים הפוטנציאליים שלכם למכירה, זה לצד זה, ולבחור מתוכם את המוצר הראשון שתוכלו לצאת איתו לדרך.

רוצים לעשות את הצעדים הראשונים שלכם במסחר באיביי אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל? הכנו לכם קורס חינמי לחלוטין בן שלוש הדרכות שיכניס אתכם לעניינים:

 

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *