מהם שלושת הצעדים למציאת מוצרי דרופשיפינג למכירה באיביי?

לא מעט מוכרים חדשים מוצאים את עצמם מעט מבולבלים כשמגיע השלב לבחור מוצרים למכירה. זה צעד גדול – אתם מבצעים מחקר שוק, בוחרים מוצר ויוצאים לחפש לו ספק איתו תרצו לנהל משא ומתן לקבלת התנאים הטובים ביותר. בהמשך תקימו לאותו מוצר דף מכירה ותשווקו אותו, במילים אחרות – זוהי תחילתה של ידידות מופלאה…

למרות שאני בהחלט מבין את ההתרגשות מחד ואת החששות מנגד בשלב זה, שנובעות בחלקן מהחשש לקבל החלטה לא נכונה, חשוב לי להגיד שאני לא מאמין שיש “החלטה לא נכונה”, משום שמכל ניסיון שלכם במסחר תלמדו המון ותשתפרו לפעם הבאה. בנוסף – יש לנו כלים למחקר שוק ולמסחר שמצמצמים את הסיכונים שלנו, כמו למשל תוכנות עזר שנותנות לנו נתוני מכירה מדוייקים באיביי, וכמו גם עבודה עם ספקי דרופשיפינג שלהם אנחנו נשלם רק אחרי שישלמו לנו.

לכן כשזה מגיע לעסקים – אני ממליץ לקפוץ למים ולדבוק בגישה של: “Done is Better Than Perfect” כי אם תחכו למוצר “המושלם” אתם עלולים למצוא את עצמכם מחכים הרבה מאוד זמן.

במאמר זה אני אראה לכם מהלך פשוט בן 3 שלבים לאיתור מוצרים, שיעזור לכם לייצר בתוך דקות, רשימה ארוכה ומפורטת של מוצרים פוטנציאליים ומצויינים למכירה.

כמובן שאפשר להמשיך את מחקר השוק מעבר לאותם שלבים, וללמוד עוד ועוד אודות כל מוצר ולנתח את המחיר והמכירות שלו לאורך זמן וכדומה. אבל כדי לצאת לדרך- שלושת הצעדים שלפניכם הם יותר ממספיקים- הם הצעדים שגם המוכרים הגדולים ביותר עדיין נוקטים בהם בבואם לאתר מוצרים חדשים למכירה.

ככה עושים את זה:

1. משתמשים ב- Terapeak כדי לזהות נישות חמות.

טרהפיק הוא כלי מרכזי בהדרכה שלי על איביי. זהו הוא כלי רב עוצמה, שמספק לנו מידע, סטטיסטיקות וניתוח של כל פעילות הקניה והמכירה באיביי, ככה שיש לנו כאן ידע ששווה הרבה מאוד כסף. הפעם אני רוצה להתייחס לפעולה בסיסית שתוכלו לעשות בטרהפיק שתיתן לכם מיד עשרות רעיונות למוצרים למכירה, בהתבסס על ניתוח נתונים אמיתיים מאיביי.

**Terapeak לאחרונה הפך כלי חינמי עבור משתמשי איביי – יתרון ענק שחוסך עשרות דולרים בחודש! כשנרשמים למנוי Basic, Premium, Anchor או Enterprise מקבלים אפשרויות חקר שוק מתקדמות, כחלק מהחבילה.

הצעד הראשון אחרי שתפתחו חשבון, יהיה להיכנס ל- SELLER HUB ומשם לגשת לכפתור “Research” .

seller hub terapeak

 

בשורת החיפוש מקלידים באנגלית, מילת מפתח, כל מה שעולה במחשבה ראשונה כמו Table, Chair ולוחצים על RESEARCH לקבלת נתונים.

reseach terapeak

 

כעת לוחצים על Total Sold כדי להתרשם מהמוצרים הנמכרים ביותר לפי סדר עולה ברשימה

יש קטגוריות שעדיף להימנע מהן משום שהן דורשות ידע ספציפי, למשל קטגוריות שקשורות לעתיקות ואספנות. בקטגוריה כזאת יהיה לנו יותר קשה להשתלב משום שלא נדע לתת את כל הפרטים המקצועיים שהלקוחות מבקשים על המוצר. זאת בניגוד למוצר קטלוגי מספק, שבו הספק נותן לנו את כל המידע הטכני ואפילו את תמונות המוצר לפרסום.

2. מעתיקים את הכותרת של אחד המוצרים ברשימה, מדביקים בשורת החיפוש בטרהפיק ולוחצים RESEARCH. כעת נותר שוב להתרשם מהנתונים.

key words terapeak

 

3. כעת תרצו לבדוק את נתוני הנישה:

  • מה מחיר המכירה הממוצע של המוצר, ומה כמות המוכרים .
  • מה מדד ההצלחה שלו, שבמסך הזה נקרא “Sell through” עומד על לא פחות מ- 40%. זה אומר לנו שיש למוצר הזה עומק שוק וביקוש מספיק גבוה כדי להיכנס עם המוצר שלנו בהצלחה. אם לדוגמה יש STR של 80%, זה אומר שמתוך כל 10 מוצרים כאלו שעולים למכירה – 8 נמכרים בהצלחה (אלו אחוזים גבוהים מאד).

niche definition

וככה, בשלושה צעדים פשוטים, תוכלו לאתר מוצרים למכירה באיביי שיש בהם תחרות נמוכה אך ביקוש גבוה, ואפילו לדעת מה המחיר אותו מוכנים לשלם הלקוחות באיביי.

בצעו את הצעדים הנ”ל על לפחות 15-20 מוצרים שונים, ורכזו את הנתונים בטבלת אקסל. כך תוכלו לקבל תמונה ברורה של כל המוצרים הפוטנציאליים שלכם למכירה, זה לצד זה, ולבחור מתוכם את המוצר הראשון שתוכלו לצאת איתו לדרך.

רוצים לעשות את הצעדים הראשונים שלכם במסחר באיביי אבל לא בטוחים מאיפה להתחיל? הכנו לכם קורס חינמי לחלוטין בן שלוש הדרכות שיכניס אתכם לעניינים:

תומר בן יהודה
על הכותב
תומר בן יהודה

מומחה, מרצה ויועץ באיביי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *