4 שיטות ודרכים להגדיל את אחוז הרווחיות באיביי

כדי להרוויח בגדול, צריך לדעת לכוון בגדול.

רק הגדרה נכונה ומדויקת של אחוזי הרווח הרצויים לנו, תגרום לנו להגיע אליהם.

מהו אחוז הרווחיות שלכם היום מכל מוצר שנמכר באיביי? האם זה 10%? או אולי 30%?

וכמה באמת אתם מרוויחים כל חודש? 1,000$? או אולי 10,000$?

השאלה האמיתית היא – כמה אתם רוצים להרוויח?

בואו ניקח לרגע דוגמה. נניח ואתם רוצים להרוויח 10,000$ בחודש, ואתם מוכרים מוצרים שבממוצע עולים כ-50$ לאחד.

אם אתם מצליחים למכור כ-10 מוצרים ביום, כלומר 300 מוצרים בחודש, זה אומר שאתם רוצים להרוויח על כל מוצר יותר מ-30$. מדובר באחוז רווחיות גבוה של כ-60%.

עם כזו כמות מכירות, וכאלו מחירים, אנחנו נתקשה מאוד להרוויח, לו רק בגלל שקשה מאוד למצוא מוצרים עם 60% רווח בדרופשיפינג. אז מה עושים?

השלב הראשון הוא כבר בחיפוש הספקים

כאשר אנחנו מאתרים ספק לעבוד איתו, אנחנו נמצא במקרים רבים את המוצרים שלו באיביי. גם אם לא מצאנו אותם ממש, נוכל לאתר מוצרים שדומים למוצרים שלו ולראות את המחירים בהם הם נמכרים.

בשלב זה עלינו לברר כמה רווח יישאר לנו בסוף כל מכירה. אם אנחנו חושבים שנצליח למכור עשרה מוצרים ממנו כל יום, אז אנחנו יודעים שאנחנו רוצים להרוויח כ-35$ מכל מכירה.

האם זה אפשרי עם המוצרים של הספק הזה? אם 35$ מהווים כ-30% רווחיות זה כנראה אפשרי, בתנאי שהמחירים בשוק לא נמוכים מידי ושהמחירים של הספק לא גבוהים מידי. האם ההפרש בין מחירי הספק למחירי השוק מאפשר רווח נקי של 35$?

אין לנו טעם להתעכב על ספק שאחוזי הרווחיות בו נמוכים, ושהרווח לכל מכירה נמוך גם הוא. אם הצבנו לעצמנו יעד של 10,000$, נחפש ספק שיכול לעמוד ביעד הזה.

הציבו לעצמכם אחוז רווח, וחתרו אליו

אם, אחרי כל החישובים, החלטתם שאתם רוצים להרוויח, לדוגמה, 30% מכל מכירה, עליכם לחתור למחירים הללו.

זאת אומרת שאם כדי להגיע לאחוז רווח של 30%, המוצר צריך לדוגמה לעלות 60$, זה יהיה מחירו בסופו של דבר. איך תעשו זאת?

כאשר הוא עולה בפעמים הראשונות, הראו שמחירו האמיתי הוא 60$ אך הציעו אותו לדוגמה ב-20% הנחה, כך עד שנמכר כ-5 פעמים. לאחר מכן הציעו אותו רק ב-10% הנחה, כך עד שנגמר עוד 5 פעמים ולבסוף הציעו אותו במחירו המלא.

אם אנחנו מתקרבים לחגים, מחיר המבצע צריך להיות 60$. זאת אומרת שהמחיר אמור לעלות לקראת החגים, ובחגים עצמם, ההנחה, תציג אותו במחיר של 60$ למוצר.

צרו בידול שמצדיק מחיר גבוה

הראו לקהל הלקוחות שלכם שכאשר הם משלמים לכם יותר, הם מקבלים משהו שהם לא יקבלו מאחרים. למשל, השתדלו להוסיף למוצרים שאתם מוכרים גם מתנה קטנה לה הלקוח לא ציפה, תנו שירות לקוחות מעולה, הראו שיש לכם רקע וכדומה.

מה הכוונה בכל אחד מהם?

ספקים רבים מוכרים גם מוצרים מאוד זולים שעלותם כסנטים בודדים. תוכלו לצרף מוצרים אלו אל המוצר אותו הזמין הלקוח (בתנאי שיקבל אותו באותו המשלוח) והוא כבר ירגיש שמפנקים אותו באמת.

מה הכוונה ב”להראות שיש לכם רקע”? מוכרים רבים באיביי הם מוכרים אלמונים. הם מוכרים רק באיביי וללקוח לא כל כך נוח לסמוך עליהם. על מי כן סומכים? על מי שרואים שהוא סוחר מקצועי. אם יש לכם אתר, או שם חברה, הציגו זאת בליסטים שלכם והראו ללקוחות שלכם שאתם מקצוענים ושמכם שווה לקנות.

שימו לב – אל תשימו קישור לאתר בתוך הליסט כי אז אתם עלולים לייצר לעצמכם יחס המרה שלילי. מהו יחס המרה שלילי? אם בכל פעם שלקוחות יכנסו לליסטים שלכם הם ייצאו מאיביי לאתר שלכם, איביי תזהה את התנועה הזו החוצה ותוריד את הליסטים שלכם מטה בתוצאות החיפוש.

שמרו תמיד על יחס המרה גבוה

זהו אינו סוד. יחס המרה יקדם אותנו תמיד, ולא משנה באיזו פלטפורמה אנחנו סוחרים. ככול שיותר לקוחות שנכנסו לליסט שלנו בחרו לקנות, כך טוב יותר. הקפידו להפוך את הליסט עצמו למרשים יותר ומוכר יותר ובכך תגדילו את יחס ההמרה.

עם יחס המרה גדול, כיוון נכון של אחוזי הרווח, בחירת הספק המתאים ובידול המוצרים שאתם מוכרים, תוכלו להגיע מהר מאוד אל הרווחים שרציתם להגיע ולהשיג את היעדים שלכם.

מחפשים מידע נוסף ועזרה?

מלאו פרטיכם כאן למטה ואנו נשמח להתקשר אליכם ולעזור לכם להתקדם.

 

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. מזל ארמאייס

  היי, אני רוצה להתחיל למכור באמאזון ולשם כך צריך כתובת עסק שכתובה באנגלית כדי אמאזו יאמתו שזוהי אכן הכתובת, איך אני מספקת להם את זה?
  תודה מראש:-)

  1. יעל גלזר

   מזל שלום
   לשם מכירה באמזון אין צורך בכתובת אמריקאית.
   את בהחלט יכולה למכור באתר תוך שימוש בכתובת האמיתית שלך בישראל.

   בהצלחה
   יעל 🙂