איביי מציבה לכם מכסת מכירות? 5 שיטות וטריקים שעובדים כדי להגדיל אותן

כשאיביי אומרים לך “עצור!” אנחנו נלמד אותך להתקדם.

מתי איביי אומרים לנו לעצור? אפשר לומר שכבר מהרגע הראשון. כאשר אנחנו פותחים חשבון באיביי והופכים אותו לחשבון מוכר, הוא מוגבל באופן אוטומטי לעשרה מוצרים ול-500$. מה שאומר שלא תוכלו להעלות יותר מעשרה מוצרים וששווים הכולל לא עולה על 500$.

אולי כדאי באמת, קודם כל, שנפרט על הדרך בה עובדת מערכת המכסות באיביי?

אז איך מערכת המכסות עובדת?

כפי שכבר ציינו מעלה, איביי מגבילה אותנו בהתחלה לעשרה מוצרים ול-500$. אבל מהי המשמעות בדיוק בכל אחת מן ההגבלות?

ההגבלה בכמות המוצרים כוללת בתוכה את כל המלאי. זאת אומרת שאם העלינו שלושה מוצרים שונים, ובכל אחד מהם סומן מלאי של 3, אנחנו תופסים מקום של תשעה מוצרים מהמכסה שלנו.

ואם המוצר הראשון עולה 10$, והשני והשלישי עולים כל אחד 20$, אז תפסנו מכסה של 150$ בסך הכול.

זאת אומרת שהמכסה הפנויה שלנו היא מוצר אחד שעלותו המקסימלית היא 350$.

כך המערכת עובדת. ככל שמלאי המוצרים יגדל, המכסה תתמלא יותר, וככל שמחירם יעלה כך תתמלא המכסה מכיוון המחיר. זאת אומרת שעם מכסה כזו קטנה, לעולם לא נוכל למכור אופניים ששווים 550$, מפני שמחיר זה הוא 50$ מעל המכסה.

למה איביי בכלל מגבילה אותנו, ואיך אפשר לשנות את ההגבלה הזו? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן היום.

למה איביי רוצה להגביל אותי? במה חטאתי?

אז קודם לא חטאנו ולא פגענו באף אחד, פשוט איביי עדיין לא יודעת זאת.

הסיבה שאיביי מגבילה מוכרים מתחילים, אפילו עד שלבים מאוחרים מאוד, היא שאיביי רוצה לוודא שהמוכרים שלה איכותיים, שהמוצרים הנמכרים בה הם טובים ושלא עוברים בשעריה נוכלים.

חשבו על כך לרגע כעל קניון גדול. החנויות הגדולות – קסטרו, TNT ודומיהן מקבלות שטח מסחר גדול ובולט, נכון? את החנויות אלו הקניון מכיר, הוא יודע שהן מוכרות טוב והוא יודע שהלקוחות יוצאים משם, בדרך כלל, מרוצים (גם אם לא תמיד).

אבל רשתות שבתחילת דרכן, כמו שהיו למשל חנויות קרוקס (אם אתם זוכרים) מקבלות מקום קטן יותר, ורק כאשר הן מוכיחות את עצמן הן מקבלות שטח יותר ויותר גדול.

במקרה של הקניונים זהו גם אינטרס של בעלי החנויות עצמם, כי לפני שישלמו שכירות גבוהה הם רוצים לייצר הכנסות. באיביי אנחנו לא צריכים לשלם שכירות, לפחות לא בהתחלה, ולכן זהו אינטרס של איביי בלבד.

זו הדרך של איביי לוודא שהקונים שלה נבנים לאט, לומדים למכור, ורק אחרי שהם מוכיחים שירות לקוחות נהדר והכנסות יפות היא תאפשר להם לגדול, להתרחב, ולמעשה להכניס גם לאיביי עצמה יותר כסף.

אם כל מוכר היה יכול להעלות מוצרים כאוות נפשו כבר מהרגע הראשון, איביי הייתה מלאה במוצרים שאינם איכותיים ובמוכרים שכל עניינם הוא כספנו ולא השירות שנקבל. אתם הייתם רוצים לקנות באתר שכזה? אני גם לא הייתי רוצה למכור בו.

אז איך נגדיל את המכסות האלו?

הצעד הראשון בדרך להגדלת המכסה, הוא למלא את המכסה הקודמת. אם אתם עדיין מוגבלים ל-10 מוצרים, יהיה עליכם להעלות את עשרת המוצרים הללו לפני שתבקשו להעלות את המכסה. גם אם תעלו רק 8 או 9 תוכלו כבר לעבור לצעד הבא, אבל כדאי למלא אותה כמה שיותר.

הצעד השני יהיה לבקש להעלות את המכסות, אבל לא באמצעות מייל, אלא באמצעות טלפון. למה באמצעות הטלפון ולא במייל? מפני שבשיחת טלפון אפשר להשיג הרבה יותר.

כאשר נבקש להעלות את המכסות באמצעות המייל, איביי תעלה לנו את המכסות מעט ובהדרגתיות. זאת אומרת שהיא תעלה לכם מעט בקרוב, מעט יותר בעוד חודש וכך הלאה. לעומת זאת, אם נתקשר ונדבר עם הנציג, נשתף אותו בתכנית שלנו ובכמות המוצרים שברצוננו להעלות, נוכל להעלות את המכסה הרבה יותר ובפעם אחת.

את המכסה אפשר להעלות כל 30 יום. אם העליתם אותה באמצעות המייל, סביר להניח שבפעם הבאה היא תעלה באופן אוטומטי. אם העליתם אותה באמצעות הטלפון אולי תצטרכו להתקשר שוב, ואולי היא תעלה מעצמה. הכול תלוי בנציג איתו דיברתם וכמה גרמתם לו להתלהב מכם.

כמה דגשים חשובים לפני (ובזמן) שמתקשרים לאיביי

הקפידו שהמכסה שלכם מלאה במחיר ובמוצרים, או לפחות באחד מהם. איך תדעו איזה מהם יותר יותר חשוב למלא? אם העליתם עשרה מוצרים ששווים הכולל הוא 150$, איביי מבינה שהיחס בו אתם עובדים הוא 15$ למוצר, ותעלה לכם את המכסה ביחס מתאים.

לעומת זאת, אם העליתם מוצר אחד שעולה 400$, איביי מבינה שהיחס שלכם הוא 400$ למוצר ותגדיל לכם יותר את מכסת הדולרים מאשר את המוצרים. השאלה היא אילו מוצרים אתם מתכננים למכור?

הדגש השני הוא על האופן בו אנחנו מדברים עם הנציג של איביי. התחילו בכך שתחזרו על שמו לאורך כל השיחה, מספר פעמים. בתחילת השיחה נציגי איביי מברכים אתכם, ומציגים את שמם. חזרו עליו, בדקו שאתם מבטאים אותו נכון, והשתמשו בו לכל אורך השיחה.

הנציגים של איביי רגילים לשיחות קרות, ללא יחס אישי, של אנשים שרק רוצים להעלות מכסות או מחפשים שירות לקוחות כזה או אחר. כאשר הם שומעים את שמם הם מתרככים – זה קורה לעיתים רחוקות וזה גורם להם להרגיש יותר קרובים אליכם ולהיות בעדכם.

בנוסף לכך, הקפידו להוציא מהם כמה שיותר פעמים את המילה כן לפני שתיגשו לנושא עצמו. אל תגזימו – פעמיים שלוש זה מספיק, אבל זה חשוב. איך לדוגמה נוציא מהנציג שלנו כן? “מה שלומך, שלומך טוב?”, “כן”, “אני מאוד שמחה שענית לי (שמו של הנציג) ומעריכה את זה, אולי תוכל לעזור לי?” “כן, בוודאי”.

למה חשובה המילה כן בתחילת השיחה? כי כך היא תתחיל ברגל ימין, והתשובה הבאה של הנציג כנראה תהייה דומה לקודמותיה – “אני מעוניינת להעלות את המכסות שלי, תוכל לעזור לי בכך?” “כמובן!”.

זכרו לציין בפני הנציג איזו מכסה אתם רוצים, לפני שהוא ממש מעלה אותה. אל תפחדו להגזים. כבר ראינו חשבונות שקפצו ממכסות של 3,000$ ל-1,000,000$ רק בזכות נציג רציני ומרוצה. אם תצליחו לעשות זאת אולי גם נצביע לכם אם תרוצו בבחירות הבאות לכנסת.

ותמיד זכרו – איביי יכולה גם להוריד את המכסות האלו חזרה

אחרי שהעליתם את המכסות, הגדלתם את החנות, והתחלתם למכור יותר ויותר, איביי מצפה מכם לשמור על סטנדרט גבוה.

אם איביי לא מרוצה ממוכר מסוים, היא עלולה להוריד לו את המכסות ולהעניש אותו על שירות לקוחות שלוקה בחסר. איך שירות לקוחות כזה נמדד? במספר הדפקטים בחשבון, במספר הפידבקים השליליים ובמספר ההחזרות של המוצרים.

לקוחות מרוצים משאירים פידבקים חיוביים ולא מחזירים מוצרים. וגם אם החזירו, עוד קיימת להם האפשרות לפידבק ואתם צריכים לדאוג שיהיה חיובי, או לא יהיה בכלל – אך בודאי שלא יהיה שלילי.

זו עבודה לא פשוטה להעלות את המכסות, אך לשמור עליהן זה קשה לא פחות. לכן, קחו את הנושא ברצינות והקפידו על שירות לקוחות נהדר, ומכירת מוצרים איכותיים.

עכשיו הגיע תורכם, איך אתם עשיתם את זה? לאיזו מכסות הצלחתם אתם לעלות? שתפו אותנו בתגובות.

 

 

על הכותב

צוות מרקורי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

 1. אריאל

  השאלה היא שלי היא אחרת :
  הבנתי שאיביי נותנת לנו לעלות עד 10 מוצרים אבל זה כל חודש? זאת אומרת חודש הבא אני יוכל למלא עוד עשרה מוצרים ? לכמה זמן ההגבלה הזאת של עד 500$ ועשרה מוצרים ? אני ישמח לקבל תשובה כי נכנסתי לעסק הזה לפני כמה ימים בודדים ויש לי לא מעט צפיות של אנשים ,ואז קיבלתי את ההודעה שאי אפשר לעלות עוד מוצרים וזה עד 10 .

  1. liron

   היי אריאל
   המכסה היא חודשית- בכל חודש איביי נותנים לך מכסה של 10 ליסטים נוספים, אבל גם הליסטים הקיימים מתחדשים.
   ההמלצה היא, כשאנחנו מגיעים ל 10 ליסטים ולפחות 5 נמכרו ונשלחו, לפנות לאיביי לבקשת העלאת המכסה
   יום נפלא וחג שמח 🙂

 2. שרגא

  האם אפשר להגיד להם שזה בישביל הדרופשיפינג ?

  1. צוות מרקורי

   היי שרגא, דרופשיפינג לא חוקי באיביי ולכן אם תגיד שאתה עוסק בדרופשיפינג אז ככל הנראה לא יעלו לך את המכסה.

 3. שגיא

  שלום שמי שגיא מה קורה במצב שהיו למ מוצרים ומחקתי אותם .ועכשיו אני לא מצליח לעלות מוצרים שהסכום ההגבלה הוא 200$.

  1. צוות מרקורי

   היי שגיא,
   זוהי הגבלה למוכרים חדשים וצריך לעבוד עם ההגבלה הזו.
   תחילה, למכור מוצרים מהבית בעדיפות למוצרי יד שניה ולאחר המכירה, ניתן יהיה לבקש מאיביי העלאת מכסות המכירה.
   בהצלחה

 4. פינחס

  מה מספר הטלפון שאפשר לצור קשר עם אייבי פשוט מאוד קשה דרך אימיילים