מהם שלושת השלבים ליצירת תנועה מבחוץ אל המוצר שלכם באמזון?

כמה אתם מרוויחים באמזון?

האם אתם מרוצים מכמות המכירות שלכם ליום? או שאולי הייתם רוצים למכור יותר?

זה לא קל להגדיל מכירות באמזון, ומאוד קשה להתקדם במעלה תוצאות החיפוש באופן אורגני ואפילו באופן ממומן, אך אחת הדרכים הטובות ביותר שיקדמו אתכם מעלה בתוצאות החיפוש – היא תנועה מחוץ לאמזון אל המוצר שלכם.

מה זו תנועה מבחוץ? לדוגמה, אם מוכרים בשופיפיי עושים דרופשיפינג על המוצר שלכם באמזון, כאשר הם נכנסים לאמזון הם מחפשים אתכם ספציפית או מגיעים אליו באופן ישיר על מנת לקנות אותו. התנועה הזו, משופיפיי אל אמזון, היא תנועה של לקוחות שבאו מבחוץ לקנות באמזון, ועוד באו דווקא אל המוצר שלכם.

לפיכך, אמזון מבינה שהמוצר שלכם מושך לקוחות חדשים (או ותיקים), היא מברכת על כך ומקדמת אתכם מעלה בתוצאות החיפוש, על מנת שתמשכו חזרה עוד ועוד לקוחות.

רוצים לדעת איך למשוך תנועה מבחוץ אל המוצר שלכם באמצעות הפייסבוק? אנחנו כאן בדיוק בשביל זה

עוד לפני שבכלל אנחנו פותחים דף עסקי

הצעד הראשון הוא לא למהר ולפתוח דף עסקי בפייסבוק או חשבון מודעות לחלופין, אלא קודם כל להגדיר את קהל היעד שלכם. לשם כך, עליכם להבין בדיוק על איזו נישה אתם יושבים, במידה ולא הגדרתם זאת עד כה.

כאשר אתם כבר יודעים באיזו נישה אתם פועלים, חשבו בדיוק מה מאפיין את האנשים אשר יקנו את המוצר שלכם.

לדוגמה, אחת התכונות המחייבות שתהיה לקהל לקוחותינו היא נטייה לרכישות באינטרנט. אין טעם לפרסם לאנשים שמסרבים בתוקף לרכוש ברשתות כמו אמזון, נכון?

הגדירו כמה שיותר תכונות, והפכו את קהל היעד שלכם לכמה שיותר ספציפי, על מנת לעבור לשלב הבא בהצלחה.

מה יעניין את קהל היעד שלכם?

השלב הבא הוא להבין מה בדיוק ימשוך את קהל היעד שלכם. זאת מפני שבעמוד העסקי, אותו תפתחו בהמשך, תרצו לפרסם כמה שיותר מידע חיוני ובעל ערך לקהל היעד שלכם. כדי לדעת איזה מידע לפרסם, עליכם להבין מה יעניין את קהל הקוראים שלכם.

לדוגמה, אם אתם מוכרים צעצועי לעיסה לתינוקות, קהל היעד שלכם מתחלק לשניים – החלק הראשון והעיקרי הוא לא ההורים, אלא דווקא הסבים והסבתות. כיום, סבים וסבתות צעירים (כן, יש כאלו, אולי אפילו אתם?) כבר קונים באינטרנט, והם יקנו מתנות לנכדם המתוק אפילו יותר ממה שהוריהם יקנו.

החלק השני הוא ההורים עצמם. למה אנחנו מחלקים את קהל היעד כך? מפני שטווח הגילאים הוא שונה, תחומי העניין שונים והמצב המשפחתי שונה לחלוטין. לכל אחד מקהלי היעד הללו יתאים תוכן שונה.

לדוגמה, לקהל היעד המבוגר יותר, אנחנו נספר על דברים שיכולים להיות טובים לנכדים שלהם, ניתן טיפים בהתנהגות “סבתאית”, נעזור להבין את ההורים הטריים ולהבין כיצד אפשר לסייע להם בדרך הטובה ביותר וכדומה.

לקהל היעד הצעיר יותר נספר על מה שטוב לילדיהם. ניתן טיפים שקשורים להחתלה, הירדמות התינוק, סימנים מדאיגים וסימנים שמצביעים על התפתחות טובה וכדומה.

שמתם לב שאף אחד מהתכנים שציינו, לא קשור עדיין לצעצועי לעיסה?

השלב השלישי – לפתוח דף עסקי ולמלא אותו בתוכן איכותי

עכשיו, אחרי שהבנו מי הוא קהל היעד שלנו ואיזה תוכן הוא יצרוך, הגיע הזמן לייצר את התוכן הזה או אולי אפילו לקנות אותו. עליכם למלא את דף הפייסבוק שלכם בפוסטים איכותיים בעלי תוכן חינמי (ללקוחות) אך יעיל (גם כן ללקוחות).

באמצעות התוכן האיכותי הזה תוכלו למשוך אליכם עוד ועוד קוראים, וליצור אמון אצל עוד ועוד לקוחות פוטנציאליים עתידיים.

אחרי שכבר יש ברשותכם כ-20 פוסטים מוכנים, הגיע הזמן לפרסם את הדף בדיוק אל קהל היעד שהגדרתם לעצמכם בהתחלה. תחילה פרסמו את הפוסטים החינמיים, מבלי לפרסם את המוצר עצמו, על מנת למשוך אליכם לקוחות ועל מנת ליצור קשר ראשוני שעתיד להפוך לרכישות.

בפרסום הבא, אותו תכוונו דווקא אל מי שכבר אהב את הדף שלכם ואל מי שכבר מכיר את שמכם, תפרסמו את המוצר שלכם באמזון.

וכך, רבותיי, תמשכו אליכם לקוחות מבחוץ, היישר אל המוצר שלכם מאמזון. באמצעות שיטה זו אמזון תבין שמדובר במוכרים רציניים, ותבין גם כי יש ברשותה נכס חדש, איכותי ורווחי, והוא אתם. אז אל תהססו ופשוט תתחילו.

 

רוצים לדעת למכור באמזון? קבלו בחינם קורס ללמידה נכונה של השלבים הראשונים, מוגשים בקלות ובבהירות, פשוט לחצו על התמונה, הרשמו בדף אליו תגיעו ומייד תקבלו את הקורס החינמי אליכם במייל:

מחפשים מידע נוסף? או שנתקלתם בבעיה באמזון? אנחנו נשמח לעזור – צרו עמנו קשר לשיחת ייעוץ

3ybgs4ch5muhf1gfhdze1ygo
על הכותב
חן סלפקוב

מרצה יועצת ומנטורית באמזון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *