שתי שיטות למסחר באמזון – איזו תעדיפו אתם?

אם הגעתם עד אלינו, סימן שכבר שמעתם על אפשרויות הרווח הגלומות במסחר באמזון, ועל ההצלחה המרובה שחוו ישראלים רבים הודות לפלטפורמה הזו.

אך לפני שרצים ומתחילים לסחור, חשוב קודם להבין מהן אפשרויות המסחר שלפנינו, ובאלו שיטות אפשר להשתמש על מנת להרוויח באמזון.

עולם המסחר האינטרנטי מלא באפשרויות ורעיונות, שתיים מהן הן שיטות המסחר של מותג פרטי או ארביטרז’ באמזון. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות משלה. מה אנחנו ממליצים? על כך נפרט בהמשך.

מה זה בכלל ארביטרז’?

המושג ארביטרז’ נתבע לראשונה לפני מאות שנים, עוד לפני שבכלל היה לנו מחשבים או אינטרנט. הכוונה היא לרווח שיכולים הסוחרים להפיק מכך שהם קונים מוצר במקום אחד ומוכרים אותו במקום אחר.

לדוגמה, בעבר היה אפשר לקנות את המתכת כסף מאוד בזול בספרד, ולמכור אותה ביוקר בסין. מי שהחליט לעשות כך, נהנה מהרווח שבהפרשי המחיר, ואת הרווח הזה כינו ארביטרז’.

איך זה מתבטא באמזון? די בקלות. מוצרים רבים שקיימים כבר ברשת אפשר לקנות במחיר זול באתרים מסוימים (לדוגמה וולמארט, עליאקספרס, או אפילו במכולת) ולמכור במחיר יקר יותר באמזון.

מוכרים רבים משתמשים בשיטת הארביטרז’ גם כדי למכור מוצרים מאמזון באיביי.

איך עושים ארביטרז’ באמזון?

דרך אחת לעשות ארביטרז’ באמזון, היא באמצעות דרופשיפינג. ממש כמו באיביי, אנחנו מציגים מוצרים מספק מסוים באמזון, וכאשר הם נקנים מאיתנו אנחנו קונים אותם מהספק שלנו והוא כבר שולח ישירות ללקוח.

הבעיה בשיטה הזו היא שהמוצרים שלנו לא יושבים באמזון. ואז, כיוון שמדובר במוכרים רבים לאותו המוצר, יהיה לנו קשה להשתלט על ה-Buy Box ולנצח את מוכרי ה-FBA.

וכך התפתחה השיטה השנייה לארביטרז’ בה המוכרים קונים בכמויות את המוצר אותו הם מעוניינים למכור (לדוגמה: מוצרי מזון ישראלים יבשים) ושולחים אותם אל המחסנים באמזון. עם המלאי שלהם הם משתלבים לרשומה הקיימת של המוצר, ומתחילים למכור.

אם יעשו זאת נכון, המוכרים בכמויות יצליחו להשתלט על ה-Buy Box ולמכור את הסחורה אותה הביאו בכמויות. עכשיו עולה השאלה – האם זה באמת מומלץ?

ובכן, בואו נודה על האמת. הקורס שלנו לא סתם מלמד את שיטת המותג הפרטי.

למה למכור דווקא במותג פרטי?

בשיטת המותג הפרטי אנחנו מביאים מוצר משלנו, שלאחר סקר שוק מצאנו כי סיכויי המכירה שלו גבוהים מאוד, וכי אחוז הרווח הוא כ-50% ויותר.

את המוצר שלנו אנחנו כמובן ממתגים והופכים אותו למשהו אישי, שלא היה לפנינו באמזון. זו יכולה להיות מגבת עם מותג משלנו, או קערה לכלב בצורה שאנחנו עיצבנו ובעלת המותג שלנו עליה. כל מוצר, כל עוד הוא מקורי שלנו, הוא מוצר במותג פרטי.

למה השיטה הזו עדיפה על שיטת הארביטז’?

  1. אנחנו לא צריכים להתחרות על ה-Buy Box, ולכן גם לא ניתקע עם מלאי רק מפני שיש מוכרים שמציעים את אותו המוצר כמונו במחיר בו אנחנו לא יכולים להתחרות.
  2. השם שניצור למותג יישאר איתנו לעד, ותחתיו נוכל גם לייצר מוצרים נוספים. כך, רבותיי, נולדות חברות כמו נייק, אדידס, מיצובישי ודומיהן. עלינו ליצור שם שמסמל איכות וכדאיות ללקוחות וכך בהמשך השם שלנו ילך לפנינו.
  3. המוצר הוא שלנו, ואנחנו מתחייבים לכל מה שהוא מספק. במקרה הזה גם אם יש פגם במוצר, יש לנו למי לפנות ויש לנו איך לטפל בכך. בשיטת הארביטרז’ אם בעל המותג פתאום החליט לשנות משהו, או אם המוצר שנמכר הוא פגום, אנחנו עלולים להישאר לבדנו במערכה.
  4. אנחנו שולטים על הרשומה, על התיאור ועל תמונות המוצר. אנחנו מחליטים איך לפרסם וכמה. כל ההצלחה של המוצר תלויה בנו ולכן אנחנו יכולים להגיע גבוה יותר מאשר במוצרים בהם ההצלחה תלויה באחרים.
  5. הסיבה האחרונה? הרווח כמובן. אחוזי הרווח בארביטרז’, בגלל התחרות הגבוהה על ה-Buy Box, הם נמוכים מאוד ביחס למכירה במותג פרטי. אז למה לא לבחור מלכתחילה להרוויח יותר?

אז מה אתם הייתם בוחרים?

באיזו שיטה תבחרו אתם לסחור? ואם התחלתם, כבר באיזו שיטה בחרתם? אנחנו מקווים שבחרתם נכון, ושאתם אכן מצליחים בתחום בו בחרתם.

אם המותג הפרטי מעניין אתכם, ואתם רוצים להצליח בכך ולמכור ברווחים רציניים, אנחנו נשמח להדריך אתכם ולעזור לכם להגיע להצלחה. רק צרו עמנו קשר, ואת הצעד הראשון כבר עשיתם.

 

לחילופין – גשו לכאן, קבלו 5 שיעורי וידאו למסחר באמזון, וכבר תוכלו להתקדם ולהבין איך אמזון עובדת ומה צריך לעשות 

על הכותב
צוות מרקורי
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *