אורי רוטברט

בן 47
בוגר תואר ראשון בתקשורת וניהול
מתגורר בתל אביב
אב ל-2 ילדים

“3 שנים אני באיביי, מתוכם חודשיים בקורס. מה שלמדתי בחודשיים בקורס – לא למדתי במשך 3 שנים”

“שני אורי, אני בן 47, גרוש עם שני ילדים, גר בתל אביב. יש לי תואר ראשון בתקשורת וניהול, ובשנים האחרונות התעסקתי במכירות ושיווק, בעיקר של מוצרי חשמל.

חיפשתי שינוי, גם לעבוד יותר מהבית ולהיות עם הילדים, וגם להתחיל להרוויח כסף בעצמי, בזמנים שנוח לי, לפי משטר עבודה שלי.
מה שהביא אותי בעצם להיכנס למכירות באיביי זה לחפש עוד מקור הכנסה לבית, שיהיה בשעות שלי ובזמנים הנוחים לי. מה שהביא אוי לרצות לעבוד עם ספקים זה הבנה שבעצם כדי להגדיל את ההכנסות ולהתפרנס, צריך למצוא עוד מוצרים למכור באיביי. מאוד הפחיד אותי בעצם המכירה של מוצר שאין לך קשר פיזי אליו. זאת אומרת, רב הדברים שמכרתי היו דברים שהיו לי בבית, נגעתי, עטפתי, סגרתי ושלחתי בדואר. מאוד הפחיד אותי למכור משהו שהוא, לא מיששתי את המוצר, משהו לא מוחשי בעצם. מרגע שעשיתי את הפעם הראשונה- עבר הפחד.

אני חושב שאחד הדברים הקשים לעבוד עם ספקים, זה בעצם חבר וירטואלי, אתה אף פעם לא יודע מי עומד שם מאחורה באמת, אם היחסים שאתה מפתח איתו הם וירטואליים או שאפשר לסמוך עליו. תמיד יש את האגדות על ספקים שנעלמים ברגע האחרון עם כל הכסף. יש איזו מתיחות או מתח קטן שתמיד אתה צריך לשמור עם הספק, אבל להסתכל קדימה, לא כולם נוכלים בסופו של דבר.

תהליך הלימוד מתנהל בעצם בצורה עצמאית, לשבת מול המחשב בזמנך הפנוי ולהקשיב לשיעורים, ולתרגל ולתרגל ולתרגל.
אחד היתרונות הגדולים בקורס זה בעצם קבוצת פייסבוק שזו קבוצת תמיכה של אנשים שפתוחה רק לאנשי הקורס, עם מענה מהיר מאוד על כל השאלות וכל הבעיות שיש לך, עם המון המון אינפורמציה שזורמת בין אנשים.. כל מיני טריקים קטנים שמשפרים בהרבה את איכות העבודה וזה מתנה גדולה הקבוצה הזאת.

המוצרים הראשונים שמכרתי דרך ספק היו תיקים, תיקי יד ותיקי גב למחשבים של סוויס-גיר, משקלים נישאים ליהלומנים וערכות הרזיה של קפה.
מתחילת הקורס הייתי מוכר מוצרים בודדים, אם הייתי מגיע לרמה של עשרה מוצרים בשבוע זה היה שבוע חזק מאוד. היות השאיפה היא לעשרה מוצרים ביום, אז יש הבדלים. המוצרים הם אחרים לגנרי, כמו שיעל אמרה באחד השיעורים, אתה מתחיל למכור בהתחלה מוצרים שאתה אוהב ולאט לאט אתה מגיע לקטגוריות שבכלל לא חשבת שתמכור אותן, אז פשוט מתגלגלים עם המוצרים, עם הספקים, עד שאתה מגיע לקטגוריות הנכונות.

היום אני מגיע למצבים של כמעט כל יום מוצר, ויש ימים של חמישה מוצרים ביום, רואים את ההתקדמות. ההשקעה בקורס היא משתלמת, זה אין ספק. הקורס מקצר תהליכים, 3 שנים אני באיביי, מתוכם חודשיים בקורס. מה שלמדתי בחודשיים בקורס – לא למדתי במשך 3 שנים. הרבה מאוד טריקים קטנים, מסלולים, תוכנות, אתרים, דברים שלא הגעתי אליהם ולא מצאתי אותם, קיצר לי את זמן הלימוד, ואתה נמנע מטעויות, מי שלומד לבד בעצם מאריך את הזמן שלו.

אחד הדברים שאני מאוד מיישם בקורס הזה זה לחשוב מחוץ לקופסא, אחד הדברים שיעל נתנה רעיון זה תמיד לחפש מוצר אחד שאתה מכיר, מוצר אחד שאתה אוהב ומוצר אחד חדש, ודווקא פה ביציאה מהקופסא, צריך לחפש מוצרים חדשים, אני מגלה הרבה מאוד דברים הרבה יותר מעניינים מהדברים שאני חשבתי ורציתי לעשות קודם באיביי.

המטרות שהצבתי לעצמי הן להרוויח בין 3,000 ל-4,000 דולר לחודש בציר זמן של שלושה חודשים. אני חושב שהמטרות עדיין ריאליות, אבל ציר הזמן צריך היות יותר ארוך, שישה חודשים”.