אלה בריטמן

“ראינו את המכירות שלי וזה היה מסחרר, ובאמת, בסוף החודש ראיתי את החשבון וזה היה מסחרר אפילו יותר”.

בת 39
נשואה+ 3, מרפאה בעיסוק
מספרת בסרטון על רווח של 30,000 ₪ נטו

“שמי אלה, אני בת שלושים ושמונה מירושלים ובעלת תואר בריפוי בעיסוק. עד עכשיו עסקתי בריפוי בעיסוק עם ילדים, עבדתי במשרד החינוך ומקומות נוספים וככה הגעתי ל- eBay – הייתי צריכה כסף, הרבה כסף, והבנתי שאם אני אעבוד רק כמרפאה בעיסוק אצטרך לעבוד עשרים וארבע שעות ביום, ואני צריכה לאכול ולישון ולעשות דברים נוספים, אז חיפשתי דרך להרוויח יותר כסף בפחות זמן ורצוי מהבית, והגעתי ל- eBay.

אני עד היום אני לא קונה חומרים לאריזה, חוץ מסלוטייפ. אני לא קונה שום דבר. אני הולכת ומוצאת ליד פחי זבל וכל מיני מקומות שזורקים קרטונים וכמויות של נייר פצפצים של מוצרי חשמל שאנשים קונים וזורקים עם הקרטון. גם קלקרים אני מוצאת, מעולם לא קניתי את המוצרים האלה.

בדיוק היום בדקתי, ואני יכולה לומר שעד עכשיו מכרתי כ -630 מוצרים! כמובן בחודש הראשון מכרתי רק חמישה או שישה פריטים, אבל היום אני כבר מוכרת בהיקף של 110-120 מוצרים בכל חודש.

בחודש הראשון של הקורס, התחלתי מרווח של 100 דולר  ובהמשך עליתי לרווחים של 250, 500 דולר. מהר מאד eBay העלו לי את המכסה ובעצם בחודש דצמבר, לקראת הכריסמס, הגעתי לשיא שלי עם רווח של 30,000 שקל נטו.

לא האמנתי שהגעתי לזה. בעצם מצאתי מוצר מאד מאד חם ולפני כריסמס שאנשים השתגעו עליו וקנו. אני זוכרת שבערב   אני ובעלי צפינו בסרט וכל שנייה קפץ לי החלון עם עוד מוצר שנמכר. וברקע בעלי אורי צועק: “הנה your item”, הוא קורא לזה “your item” בשפה שלנו…

קנינו מכונת כביסה, שילמנו כמה דברים, חובות שהיו תקועים, יצאנו הרבה מאד למסעדות, זה באמת ממש שינה את החיים שלי ובעיקר זה פתאום הראה לי שאפשר. ושלא רק אפשר, שאני יכולה לעשות את זה, ושלא חייבים בשביל זה לעבוד עשרים שעות ביום וללכת לאיזה שהוא מקום, בסך הכל עבדתי שעתיים ביום, לא יותר מזה, לפעמים קצת יותר כדי לענות לטלפונים, אבל אני לא הרגשתי שאני עובדת, זה תוך כדי העיסוקים הרגילים שלי וזה באמת היה מאד מאד מרשים.

כרגע, בשוטף, אני עובדת נטו שעתיים ביום. אם יש בעיות או מיענה למיילים אני עובדת מעט יותר.

אני חושבת שיש אפשרות לעשות לבד אבל זו דרך הרבה יותר ארוכה ותצטרכו לעשות את כל הטעויות בדרך. יש כמובן סיכון של סגירת חשבון, שזה סיכון מאד מאד רציני. אני בדיעבד חושבת שזה קיצר לי את הדרך בכמה שנים, אז חבל לעשות את הדרך הזאת לבד. אני מכירה בעצמי אנשים שעושים את זה לבד, זה הרבה יותר קשה. אני חושבת שהקורס בהחלט מונע הוצאות מיותרות מכיוון שאם אתה עובד, ההחזר של ההשקעה על הקורס הוא מאד מאד מהיר.

אני מאד ממליצה לאנשים למכור ב- eBay. אני חושבת שזה מקום עם הרבה מאד פוטנציאל ויש עדיין המון מקום לעוד   מוכרים. יש המון נישות שלי אישית אין מושג עליהן וגם להרבה אנשים אחרים, כל אחד יכול למצוא שם את המקום שלו.

בעוד שנתיים מהיום, מבחינת הכנסות, אני רואה את עצמי מרוויחה 50,000 ₪ בחודש נטו. זה יעד שאני קבעתי לעצמי שאני אעצור בו ואז אחשוב אם אני רוצה לפתח את העסק הזה עוד, או שאני רוצה לעשות משהו אחר, כי יש לי עוד כל מיני חלומות להגשים שפתאום נהיים ריאליים, כמו לעסוק באומנות ובכל מיני דברים אחרים, אבל אני יודעת שאם אני ארצה להרוויח יותר אין שום בעיה – צריך פשוט לעבוד עוד ולהגיע לעוד.