אלן זילברמן

“אני לא חושב שמכירה באיביי זה כסף קל, אבל אני יודע שעם עבודה קשה, התמדה ולמידה – זו שיטה שאין סיבה שמישהו לא יצליח איתה”.

“תמיד רציתי לקדם את עצמי, גם מבחינת פרנסה. אני אב לחמישה ילדים, זה ממש לא פשוט. אני עובד כשכיר, גם אשתי שכירה, וההכנסה יחד לא מספיקה אף פעם. נכנס לי “ג’וק במוח” שאני רוצה להתחיל עם מסחר באיביי. מאז הפעם הראשונה שנתקלתי בקורסים של יעל ושראיתי שיש קורסים למסחר באיביי עד שבפועל באמת הלכתי והתחלתי, עברו כמה חודשים טובים, עד שיום אחד, לפי יום ההולדת שלי, במרץ לפני שנה, אמרתי “אני אתן לעצמי מתנה” והתחלתי.

מה שהפחיד אותי לפני שהתחלתי זו קודם כל ההשקעה, גם בקורס, וגם הפחד שזה עוד דבר כזה שאני אתחיל ואני לא אצליח, וגם פחד להכיר משהו חדש שלא הכרתי. בקורס התחלנו מהבסיס, למדתי את המערכת – מה זה איביי בכלל, איך מעלים מוצרים. המוצר הראשון שמכרתי היה בגד משומש של הילדים שלי, היה לי סטוק של בגדים שלא בשימוש, זה נמכר ב-5 דולר, אני חושב, אבל זאת הייתה התרגשות.

אני זוכר את עצמי בקורס, שכבר ממש לא פחדתי, ומיד בימים הראשונים של הליווי כבר פרסמתי מוצר. על כל מוצר שהייתי מפרסם הייתי מקבל ביקורות של המנטורים: עדכון השעה, תשנה פה, תוסיף מילה כזאת או אחרת, וראיתי תוצאות. לאט לאט עם כל מוצר שהעלתי התחלתי להבין יותר איך זה עובד – המערכת, שירות לקוחות, מה לענות, איך לענות, איך לקדם את עצמי בתוך איביי. עם כל הליווי שקיבלתי בימים של הקורס באמת הגעתי לתוצאות מאד מאד יפות.

אני זוכר שהיה לי איזשהו עט שמצאתי במגירה, שקיבלתי מבת מצווה, איזה עט יוקרה, ואמרתי ‘אנסה את זה, אולי אעשה קופון חדש’, ופתאום זה נמכר ב-150 דולר, ובאמת אמרתי ‘אם אני יכול להרוויח 150 דולר על עט אחד, אני יכול להמשיך ליותר’.

לפני תחילת הקורס המטרה שלי הייתה ליצור לאט לאט מקור הכנסה נוסף למשפחה. הצבתי לעצמי יעד להרוויח בחודש הראשון 50 דולר ואחרי זה 200 דולר וכן הלאה. בסופו של דבר הגעתי למטרות עוד לפני, כי היו לי כמה מכירות די טובות, אבל כן, רציתי לנשום יותר לרווחה, גם להשלים את ההכנסה וגם לשמור קצת, להשאיר איזו קופת חסכון בצד, כדי שאם אני אצטרך יום אחד, שיהיה לי לאן לפנות. חלק מהכסף השקעתי בקורסים נוספים, התחלתי לעשות קורס באמזון, ושילמתי על הקורס מהכסף שעשיתי באיביי.

עד היום הגעתי למטרות, אני מוכר בכ-30,000 דולר בחודש, זה היקף המכירות שלי. אני כבר עובד עם שלושה ספקים שונים, שני ספקים אמריקאים וספק סיני אחד. אני מוכר הרבה צעצועים, מוצרי אלקטרוניקה, זה רוב הכיוון שלי, ויש לי כיוון חדש למכור מוצרי אופנה. אני יכול לישון בלילה ובבוקר יהיו לי עוד 100 דולר של מכירות, או אפילו 100 דולר רווח, וזה יותר ממה שאני עושה ביום עבודה כשכיר פחות או יותר.

בלי הקורס לא הייתי מגיע למקום שהגעתי היום. יש המון אנשים שעושים טעויות וסוגרים להם חשבונות, לא יודעים ממה להיזהר ומתחילים ישר למכור דרופשיפינג בלי להתנסות בלמכור דברים מהבית, וכן צריך ליווי, לפחות בהתחלה.

הקשיים שהתגברתי עליהם בדרך היו קודם כל לקבל את התמיכה של הסביבה הקרובה שלי, שלא כל כך האמינה שזה אפשרי, ולהכיר את העולם החדש. זה היה מאוד חדש. בסופו של דבר, גם האנגלית שלי השתפרה במהלך הקורס, והקשר עם הספקים, והיום באמת הדברים עובדים יותר חלק.                                                                                           מה שגיליתי שעושה אותי סוחר טוב זה שלא פחדתי, קפצתי למים מאוד מהר ואני מנסה לתת את השירות הטוב ביותר ללקוחות שלי. אני ממליץ לכל אחד למכור באיביי. אני לא חושב שזה כסף קל, אבל אני יודע שעם עבודה קשה, התמדה ולמידה – זו שיטה שאין סיבה שמישהו לא יצליח איתה.

הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת לאנשים הוא קודם כל להציב לעצמם מטרות ובאמת לעקוב אחריהן ולהתמיד. מי שמתמיד ואומר לעצמו בכל יום ‘אני אעשה, אני אפרסם ואני אמכור’ – בסופו של דבר יצליח. בעוד שנתיים אני רוצה לראות את עצמי מרוויח סכום די נחמד, שאני אוכל לישון בשקט ולדעת שהילדים שלי יקבלו את הטוב ביותר. להזיע פחות ולהרוויח יותר.