אלי ונטורה

“באמזון, אחרי שהדלקנו את המדורה, אנחנו בסך הכל צריכים לוודא שהיא בוערת כל הזמן, כלומר לשמן אותה, להכניס עוד קצת פרסום, והמדורה בעצם תדלק לנצח”.

נשוי, 32+ 2, רמת השרון, 10,000$ בחודש באמזון, אחרי 6 חודשים, יש לי שני מותגים באמזון עם ארבעה מוצרים, מותג אחד עם מוצר אחד, מותג שני עם שלושה מוצרים. מחזור המכירות החודשי שלי עומד כרגע על 10,000$. כמובן שאנחנו מצפים שהוא יעלה לקראת הקריסמס הקרב ובא.

הגעתי לאמזון בגלל הנוחות. אמזון היא למעשה פלטפורמה שמאפשרת לך לעשות One stop shop – גם מכירה, גם שיווק וגם מיתוג, תוך כדי כל העניין של הלוגיסטיקה. כלומר, מאחסנים את כל המוצרים במחסנים של אמזון. אמזון עושים עבורי הכל – את אריזת המוצרים, שליחתם ללקוח וטיפול בשירות לקוחות, כך שלמעשה זה מפנה אותי כי ההתעסקות שלי בכל מה שאני עושה באמזון היא מינימאלית לגמרי. זאת הסיבה שהגעתי לאמזון.

הסיבה שאני אוהב את אמזון היא הריגוש, כי באמזון למעשה אנחנו מקימים מותג חדש. זה מותג שלי, שאני הקמתי, שאני בניתי, אני כתבתי לו את השם, אני יצרתי לו את הלוגו. זה מותג שלי ואני משווק אותו גם באמזון וגם מחוצה לו. הפוטנציאל בעניין של המיתוג וה – Private Label הוא עצום. זה לקחת מוצר שאתם אוהבים ורוצים, למתג אותו ולעשות אותו מוצר שלכם, זה מותג שלכם.

המטרה שלי בסופו של דבר היא אקזיט, כלומר מבחינתי ייקח חצי שנה, שנה, שנתיים, אני לא יודע כמה, אבל בסופו של דבר אני אמכור את המותג הזה שבניתי ואייצר עוד ועוד מותגים ואמכור גם אותם.

ההתעסקות היומיומית שלי באמזון היא באמת מינימאלית, זה לקום בבוקר לראות כמה מכירות היו, להתעסק קצת בפרסום בתוך אמזון, קצת בפרסום מחוץ לאמזון ובעיקר להחיות את המדורה. ההתעסקות בהתחלה היא גדולה יותר – למצוא את המוצר, לעשות את מחקר השוק, לאתר את המוצר הנכון, למתג אותו, להריץ אותו לאמזון, לשווק אותו באמזון. לאחר מכן, אחרי שהדלקנו את המדורה הזאת, אנחנו בסך הכל צריכים לוודא שהיא בוערת כל הזמן, כלומר לשמן אותה, להכניס עוד קצת פרסום, והמדורה בעצם תדלק לנצח.

העבודה שלי היום מסתכמת לכל היותר בחצי שעה ביום, ברמה כזאת, במחזורים של 10,000$ עם אחוזי רווח מאוד גדולים, של מינימום 30%, ואפילו  40% ובתקופות טובות יותר גם 60%.

אז זה אני וזה הסיפור שלי על אמזון. בהצלחה.