דבי זילברמן

“אני חושבת שאפשר ללמוד איביי לבד, אבל עם הרבה שגיאות, הרבה נפילות והרבה יותר דם, יזע ודמעות… אין מצב שהייתי מגיעה לאיפה שהגעתי בלי הקורס”

היי דבי.

היי יעל.

אני ממש שמחה לארח אותך פה היום, ואני רוצה לספר שהתחלת את הקורס אצלנו לפני שנה ושהגעת היום למכירות של 18,000  דולר באיביי! לפני שניכנס ונדבר על הנושא של המסחר עצמו, אני רוצה לשמוע ממך על “הרגע לפני” – לפני שהתחלת לסחור. מה את עושה בחיים?

“בהשכלה שלי אני מהנדסת מחשבים, זה באמת מה שעשיתי רוב החיים שלי. הייתי 25 שנה בתחום ההיי-טק, ובגיל 47, כשהגעתי אל הבוס לקבל את הקידום הבא, קיבלתי במקום זה את הזבנג של “תודה רבה, את מפוטרת”. זה מאוד מאוד קשה, ואני בטוחה שיש הרבה אנשים שחווים את זה, או שחברים שלהם עוברים את זה או שהם מפחדים מזה. אז קודם כל, אפשר לקום ולהמשיך, אבל זה באמת היה קשה”.

איך נראו החיים שלך בתור עובדת היי-טק?

“מאוד אהבתי מה שעשיתי, אבל בגדול זה הרבה מאוד שעות, זה הרבה אחריות.

הייתי יוצאת מהבית בשעה 8:00, היה לי מזל שעברתי לחברה בירושלים, אז עבדתי קרוב לבית, אבל קרוב לבית זה אומר שאחרי שהילדים היו עולים למיטה, הייתי חוזרת לעבודה”. 

הייתה לך את המחשבה הזאת שיכולים לפטר אותך?

“ממש לא. לא עלה בדעתי”.

איך הרגשת באותו הרגע?

“בלאק אאוט. לקח לי שבועיים לספר לבעלי, כמה שזאת הייתה הפתעה”.

ומהרגע הזה שמודיעים לך שאת מפוטרת עד הרגע שאת מבינה שאת רוצה להתחיל לסחור באיביי, כמה זמן עובר?

“זה הרבה זמן, כי היה לי חלום, איזשהו סטארט-אפ בתחום התיירות, תיירות אני אוהבת, והלכתי ללמוד קידום אתרים כדי לקדם את העסק שלי. מה שקרה זה שמצאתי את עצמי קרוב לסיום קורס של קידום אתרים, עם חברה לקידום אתרים, כשאני עושה קידום לחברות אחרות ולא לעצמי. זה לא היה בשבילי, חיפשתי עוד כמה דברים, ואז בדיוק היינו צריכים לחתן את הבן. חיפשתי כל מיני אביזרים לחתונה, ואיפה מצאתי אותם? רק באיביי. ממש חודש אחרי זה התחלתי לראות את הפרסומים שלך. אני חושבת שראיתי שלושה פרסומים, לא יותר, והתלהבתי. אמרתי, זה בשבילי!”

למה?

“ניסיתי הרבה מאוד דברים באינטרנט בעבר, כי הבנתי שהאינטרנט זה המקום. אם אני רוצה באמת להרוויח- זה המקום, ואני חשבתי שאני צריכה לעשות את זה לבד. קניתי כל מיני תוכנות וכל מיני דברים וראיתי בסופו של דבר שאני משקיעה הרבה יותר כסף ממה שאני מרוויחה, ובמקום להרוויח אני מרוקנת את חשבון הבנק, שזה לא הרעיון…

השיטה של הדרכה באינטרנט בשבילי זה מצוין. השילוב הזה של הסרטונים, פייסבוק, המנטורים והעבודה ביחד, הבנתי שזה כנראה מה שהיה חסר לי בכל הניסיונות שלי בעבר לעשות משהו באינטרנט”. 

אז אמרת “איביי זה בשבילי” ו…

“אבל זה היה יקר לי. בעלי היה עצמאי ואני גם הייתי עצמאית, וזה מאוד קשה עם שלושה ילדים – שני עצמאים בבית, במיוחד כשאתה רגיל לחיים של היי-טקיסט. זה לא היה יקר, אבל זה היה יקר לי. בעלי כל כך תמך, וזה היה פשוט נהדר, הוא אמר “את הולכת על זה, כי זה בשבילך”. הוא גם ראה שזה מתאים לי, ואז התחלתי. אני מתמוגגת…” 

מה המוצר הראשון שמכרת?

“המוצר הראשון היה עניבה של בעלי, איזושהי עניבה שהוא קנה לפני הרבה שנים. זה משהו מכוער להחריד, זה היה עוד תלוי בארון. התפלאתי שמישהו היה מוכן לקנות אותה אפילו במחיר הפסד של 99 סנט. זה היה הדבר הראשון”.

היו לך חששות לפני שהתחלת את הקורס?

“האמת שלא, זה מדהים. הרי קיבלתי המון מכות בעבר- גם המכה של הפטורים, וגם המכה של לנסות הרבה דברים ולא להצליח, שזאת לא הרגשה נעימה, אז אמרתי פה, יש פה ליווי ויש פה משהו מאוד מסודר, ואני יודעת שאני יכולה להצליח, ולא, דווקא בקטע הזה לא חששתי”.

מהו הכלי שמבחינתך נתן לך את הכי הרבה ערך במהלך הקורס?

“לא חושבת שיש אחד. זאת אומרת, השילוב הזה של ההדרכה המסודרת, המאד מאד מאד ברורה. אני אשת מחשבים, אז אני חושבת שאני יודעת הכל, אבל זה כל כך עזר לי – הסדר והעריכה המסודרת, והמנטורים, זה פשוט שילוב מאד מאד טוב, וכמובן עבודה אמיתית. אי אפשר רק לשבת ולהקשיב. צריך לעשות”. 

ספרי קצת על המסלול שהביא אותך למכירות של 18,000 דולר בחודש.

“אוקיי, אז כמובן שהתחלתי עם דברים מהבית. הרווחים הם מצוינים, בגלל שאלו דברים שהם מהבית, אני בכלל לא מחשיבה כמה אני שילמתי עליהם, בשבילי הם אפס קנייה, והרווח… זה נהדר”. 

אני זוכרת שסיפרת לי שהלכת לאיזשהו סייל, קנית דברים…

“בשני שקל, ומכרתי חולצת משי ב-40 דולר, על השקעה של שני שקלים. אפילו עם המשלוח נשאר לי רווח של 70%. שם הרווחים הם באמת מצוינים. אני ממשיכה, אני לא סיימתי עם זה, אבל פתחתי חשבון נוסף ושם אני עושה דרופשיפינג. זאת אומרת, אני בעיקר מוכרת דברים שאני קונה באמזון, וזה גם חצי אוטומטי. את החלק היותר טכני מישהו אחר עושה, ואת החלק החשיבתי והלוגי – מה להעלות וכמה – זה כבר אני עושה בעצמי”.

ואיך החיים שלך נראים היום?

“קודם כל, הכי כיף. אני נהנית היום יותר ממה שנהנתי בכל החיים שלי כשעבדתי, ונהניתי. אני לא מרגישה שאני עובדת בכלל. בבית הרבה יותר רגוע, גם כי בעלי מאד תומך וגם כי יש יותר כסף. זה כיף, זה פשוט משהו אחר. אני גם רואה שהגידול תלוי בי בלבד, וכשאני רואה את הגידול במכירות מחודש לחודש ומשנה לשנה… באפריל הצבתי לעצמי יעד לסוף השנה שאני רוצה להרוויח 200 דולר ליום נטו, זה יוצא 6,000 דולר בחודש, שזו כבר ממש משכורת! ב-30 בדצמבר כבר הגעתי ל-220 דולר”. 

מה המטרה שלך לעוד שנה מהיום?

“המטרה שלי בעוד שנה מהיום היא להגיע ל-40,000-50,000 מכירות בחודש, אם אנחנו מדברים על דרופשיפינג, ברווח של 15%, שזה מאד מאד יפה, כיום יש לי רווחים של 15%, זה (סכום המכירות) רק לא כל כך גדול”.

מה את יכולה להגיד לאנשים שמתלבטים אם לעשות איביי, לא לעשות איביי…?

“אחד הדברים שצריך להבין כשחושבים אם לעשות איביי או לא לעשות איביי, זה שמדובר במשהו שאין בו הוצאה ואין סכנה ויש כל כך הרבה אפשרויות להתקדם. אן סיבה שמישהו אחר לא יעשה את זה”.

את חושבת שאפשר ללמוד איביי לבד?

“אני חושבת שאפשר ללמוד איביי לבד, אבל עם הרבה שגיאות, הרבה נפילות והרבה יותר דם, יזע ודמעות, מאשר אם עושים את זה בצורה מסודרת. אין מצב שהייתי מגיעה לאיפה שהגעתי בלי הקורס”.

מה הטיפ שיש לך לאנשים שרק מתחילים?

“פוקוס. מאוד חשוב להיות מפוקס במה שאתה עושה. בהתחלה צריך לחפש דברים שאפשר להרוויח עליהם יפה, ושלא ירגישו בהתחלה שהם “מפסידים”, חשוב שיהיה רישום וצריך שיהיו יעדים. באמת שצריך שיהיו יעדים ולעבוד לפי תוכנית עבודה. זה תמיד עוזר”.

דבי, תודה רבה. אני ממש שמחתי לפגוש אותך, ומה אמרנו המטרה לעוד שנה מהיום?

50,000 דולר מכירות בחודש, 10,000 דולר רווח בחודש, אני מבסוטית”.

ואז נקבע עוד ראיון.

“בכיף” 🙂

אז לחיי 50,000 הדולר הבאים ותודה רבה.

“תודה רבה לך, ובאמת שאני לא יכולה רק להגיד לך תודה, כי בלעדיך, בלי כל המערכת שאת בנית, אני יודעת שלא הייתי כאן היום, נהנית כל-כך ורואה עתיד ורוד”.