דריה טל בילגורי

“אופן ההתקדמות ומהירות ההתקדמות שלי הם אך ורק הודות לקורס!”

“קוראים לי דריה. אני בת שלושים וחמש. יש לי תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית. יש לי משפחה, שלושה ילדים. אני גרה בחיפה כרגע, במקור אני מקיבוץ בגליל העליון.

תוך כדי התואר השני התחלתי לחשוב על מה אעשה אחר כך, מה הלאה. התחלתי לרחרח בשוק, וראיתי את התנאים. הבנתי שאני יוצאת לשוק מאד קשה ושיהיה קשה לעשות את ה- Juggling עם משפחה וקריירה.

רצה הגורל ויצאתי לשוק העבודה בעצם בדיוק בשיא הרחבת המשפחה. כשחיפשתי עבודות ראיתי שאצטרך לתת את כולי למשרה מלאה, עד חמש וחצי אחר הצהריים, לעבוד גם בלילות ושמצופה שהעבודה תהיה הדבר ראשון בסדר העדיפויות שלי, והכל בשביל שבעת אלפים שקל לחודש – זה היה נשמע לי מופרך!

לא ניסיתי קורס אחר לפני כן, אבל כל הזמן נחשפתי לתחום, ופשוט זה לא עבר את המחסום של ה”או קי” מבעלי, כי זה היה נראה מעורפל מדי ולא ידענו אם עובדים עלינו בין כל ההבטחות לכסף גדול, עד שהגענו ליעל. שם פשוט לא היה כל ערפול. הכל היה מאד חד וחלק. אתה נותן כסף ואתה יודע מה אתה מקבל. אין פה שום הונאה, שום ערפול, היא לא עושה עליך או על ההצלחה שלך סכומים גדולים, זה מאד מצא חן בעינינו. גם נושא ההחזר הכספי האפשרי השפיע על קבלת ההחלטה, למרות שאם להיות כנה, כבר בהתחלה הייתי בטוחה ב 99% שאני לא אשתמש בזה.

אני זוכרת שהתקשרתי יום אחד לבעלי ואמרתי לו: “תקשיב, אם אנחנו רוצים שאני אעשה את זה”, נראה לי שכדאי שאני אעשה את הקורס כדי להתקדם כמה שיותר מהר ולעשות את זה בצורה הטובה ביותר”. הוא אמר לי: “אני איתך”, ואנחנו לא מצטערים לרגע.

המוצרים הראשונים שמכרתי היו דברים מהבית – כל מה שהצלחתי. בעלי כל הזמן צחק שהוא פוחד ללכת לישון ולהתעורר בתוך איזו אריזת פצפץ בדרך לבלארוס. אבל על כל מה שאני שמה את ידי עליו ואני אומרת: “טוב, לא צריך”, ישר נכנס לאתר, הולך להצטלם ומועלה כדף מכירה.

המוצר הראשון נמכר לפני ולנטיין. קבלתי מתנה לחתונה תרווד בצורת לב, אז העליתי אותו לאתר. בקבוקי בושם ריקים או חצי משומשים, בגדים, נעליים, קצת דיסקים, מוצרי אלקטרוניקה ישנים, מעט ספרים, צעצועים ישנים, כל המוצרים שהעליתי היו משומשים. גם היום אני משתדלת עדיין לא להוציא כסף, לא לצאת ולקנות מוצרים במיוחד, אלא לאט לאט  להרחיב לאט לאט את המעגל כך שיותר ויותר אנשים סביבי יודעים שהם לא זורקים כלום, הם מעבירים לדריה.

אופן ההתקדמות ומהירות ההתקדמות שלי הם אך ורק הודות לקורס! עם הזמן הקצוב שיש לי כל יום, יוצא לי היום לשוטט קצת ולראות מוכרים אחרים, ואני מסתכלת ואומרת: “מה נסגר איתם, איך הם עושים את הטעות הזאת?” ואני קולטת שגם אני הייתי עושה את הטעות הזאת אם לא הייתי לומדת את הקורס.

עוד שנתיים מהיום אני רואה את עצמי מרוויחה משכורת יפה שהייתי מצליחה להשיג אותה בתעשייה אחרי לפחות שמונה שנים של ניסיון.  בטווח הרחוק יותר אני רואה את עצמי מרוויחה משכורת שלא הייתי מצליחה להגיע אליה בתעשייה בחוץ, או אם כן, אז רק אחרי עשרים שנה של ניסיון. משהו בטווח של שלושים אלף שקל בחודש נטו. אני רואה את עצמי המפרנסת היחידה, מאפשרת לבעלי להתפנות לעיסוקיו, לעשות הסבת מקצוע בנחת, לבנות בית ולכלכל את הילדים שלנו בכבוד פלוס, פלוס.”