חני

” קיימת חשיבות רבה לשיתופיות, ללימוד מאחרים. אם לא שואלים, לא מקבלים תשובות ולא לומדים ומתקדמים. בגלזר מספקים מענה לא רק במסגרת זמן הקורס אלא גם אחר כך, ויש לזה חשיבות עצומה!”

אל הקורס הגעתי אחרי רצף לימוד של 2 קורסים למסחר באיביי. זה היה הרבה מדיי. כנראה שהייתי צריכה לקחת תקופה של הפסקה והבשלה, אך יצר הסקרנות בער בי והחלטתי ללכת על כל הקופה.

כשהתחלנו את הלימוד, רצו בקבוצת הפייסבוק מושגים שלא הכרתי כלל ולא אמרו לי דבר. ניתן לומר, שהקורס חלף לידי ולא דרכי. רק בסיום הקורס התחלתי ליישם את התכנים. עבדתי לפי הספר, או ליתר דיוק לפי הסרטונים, שלב אחר שלב. וזה עבד.

הסרטונים ברורים, בנויים בצורה לוגית והדרגתית, ומתאימים לכל אדם, גם לסוחר מתחיל כמוני. חודש לאחר שהתחלתי ליישם את הכללים התחילו מכירות ראשונות. שפשפתי עיניים בהתרגשות. מתברר שזה עובד. התחילו להגיע מיילים עם הודעות על מוצרים שנמכרו. כחודש לאחר שהתחלתי לסחור באמזון העברתי את כל הסחורה למחסני FBA, וכך אני עובדת היום.

בשלב זה אני מוכרת מוצרים מהארץ וממדינות נוספות באירופה, שעל פי מחקר שוק נמכרים היטב, או לחילופין, לא היו קיימים באמזון והעליתי אותם לראשונה. עדיין אין לי מוצר שהוא private label, אך מוצר ראשון כבר בהתהוות.

 

כמה תובנות שגיבשתי בשלב זה (ואני מניחה, שהן אינן אבסולוטיות, אלא משתנות לכאן ולכאן עם הזמן):

1. ניתן ללמוד את חוקי המסחר באמזון בלימוד עצמי. ישנו חומר רב ברשת. אולם זמן זה כסף. לימוד בקורס מזרז תהליכים ומבנה את הלימוד. הקורסים מתעדכנים ומשתדרגים כל הזמן. הקורס, מן הסתם, גם מציע ידע, שלא קל להגיע אליו באופן עצמאי.

2. קיימת חשיבות רבה לשיתופיות, ללימוד מאחרים. קבוצת הפייסבוק של גלזר, המנטורים כמו גם החברים, עזרה לי מאוד. ולכל הלומדים ממליצה – תשאלו שאלות, תעודדו עמיתים לשאול שאלות. אם לא שואלים, לא מקבלים תשובות ולא לומדים ומתקדמים. בגלזר מספקים מענה לא רק במסגרת זמן הקורס אלא גם אחר כך, ויש לזה חשיבות עצומה, שכן פעמים רבות (אצלי, למשל) הלמידה המשמעותית החלה לקראת סיום הקורס ואחריו.

3. מסחר באמזון הוא בניית עסק לכל דבר, וככזה הוא דורש השקעה, מה שאומר משאבים. המשאב הכלכלי פחות קריטי, כי אפשר להתחיל מקטן, אך משאב הזמן משמעותי מאוד. כדי להצליח צריך לשבת וללמוד, לנתח, להתקדם, ליפול ולקום ולהמשיך להתקדם.

4. הפוטנציאל באמזון הוא עצום. קהל הלקוחות הוא רחב מני ים, והאפשרויות בלתי מוגבלות. לפעמים זה מהווה קושי, כי הסוחר המתחיל יכול ללכת לאיבוד. אך בנשימה עמוקה ובהליכה איטית ובטוחה ניתן לסלול דרך יציבה באמזון, שתביא רווחים יפים, ואף יותר מכך.

אם גם אתם מחפשים עצמאות כלכלית, לא נרתעים מהתנסויות חדשות, מעדיפים להיות ממוקדים וללמוד בצורה מסודרת – בחרו בגלזר הדרכה!