יובל יהלומי

“איך נראו החיים שלי לפני שהתחלתי באיביי? קמתי בבוקר, ארגנתי את הבנות, יצאתי מהבית, 12 שעות עבודה, חוזר הביתה, הילדים ישנים, אני לא שותף לחיים שלהם. עובד מצאת החמה עד צאת הנשמה”

בשנים הקודמות, עוד לפני שהתחלתי את המסחר באיביי, לקחתי כל מיני קורסים – פרסום בגוגל, תכניות שותפים, היה גם קורס איביי ישן שלקחתי, עם פורומים שהתמיכה בהם לא הייתה קיימת למעשה, תשובות פעם בשבועיים-שלושה, קורסים לא מעודכנים – עד שהגעתי ליעל גלזר.

כששמעתי בפעם הראשונה יעל גלזר זה היה לפני בערך 3 שנים ובמקביל לעבודה בהיי-טק התחלתי קצת ללמוד את הנושא. התחלתי לשחק, קצת למכור, להבין, ולמעשה לפני שנה התחלתי לעסוק בזה ברצינות. הפחדים שהיו לי לפני שהתחלתי לסחור באיביי היו פחדים מכישלון, מלהפסיד כסף, שלא תהיה תמיכה, שאני אתקע, שאני לא אדע מה לעשות. בחודשיים הראשונים ישבתי מול המחשב לחשוב, ואחרי זה פשוט קפצתי למים. הבנתי שאם אני רוצה להתקדם אני חייב להעז, ולא לפחד להפסיד, ומשם התחלתי לצמוח. החלטתי שאני מיד קונה חנות, כי ידעתי לאן אני רוצה להגיע.

המוצר הראשון שמכרתי באיביי היה מטבע ישן של 10 אגורות, זאת הייתה התרגשות אדירה. פתאום מישהו קונה ואני צריך לעטוף את זה ולשים על זה בול, לשלוח, לעדכן ולהתפלל שהכל מגיע בשלום. התחלתי עם חשבון מאוד מאוד קטן ופשוט בחודש הראשון הפסדתי 10 דולר, בחודש השני כבר הרווחתי 50 דולר, בחודש השלישי כבר הרווחתי 100 דולר.

המטרה הראשונה שלי הייתה קודם כל להפסיק את העבדות של ההיי-טק, להיות יותר בבית, להיות יותר עם הילדים. המטרה שלי  לסוף שנה הייתה להגיע לרווחים של 2,500 דולר אבל בעצם כבר הגעתי לזה אחרי 5 חודשים בלבד.  למעשה, המיליון דולר הראשון שעשיתי היה כשהבת הקטנה שלי אמרה לי “אבא, איזה כיף, אתה בבית”.

אני סוחר עשרה חודשים, הגעתי לסכום הרווחים שרציתי, אני בבית עם הילדים, אני עוסק באימון אישי להצלחה וכיף בחיים.  בחודש האחרון היה לי מחזור מכירות של 26,000 דולר שהם 15% רווח. למעשה היום אני מוכר בשתי שיטות- אחת, יש לי דרופשיפינג מארה”ב, כל מיני גאדג’טים ודברים שונים שאני קונה ומוכר, והשיטה המרכזית כרגע היא דרופשיפינג מאמזון באמצעותה אני מוכר מכל הבא ליד, ויש אפילו מספר מוצרים שאני המוכר הכי גדול שלהם באיביי.

מה שהופך אותי לסוחר טוב, זה שאני לומד מאנשים מצליחים, אני עוקב אחרי סוחרים מצליחים, אני לומד את השיטות שלהם ומשפר אותן לפי היצירתיות שלי וזה הולך לי. זה ניסוי ותהייה, ללמוד מכישלונות, לשחזר הצלחות, הרבה סבלנות וראייה לטווח ארוך.

מה הקורס נתן לי? ממש הרגשה של משפחה. יש עזרה הדדית, תשובות יומיומיות, עזרה אחד לשני, מענה לשאלות, לקשיים, שיתופי פעולה. פשוט חלום. לעשות את זה לבד מביא לכל כך הרבה קשיים ודברים שיכולים לעכב, וכשעושים את הדברים ביחד ולומדים מכישלונות והצלחות של אחרים זה נותן הרבה מאוד מוטיבציה ואנרגיות להמשיך לעבוד, זה שווה כל שקל. 

המטרות שלי הן להגיע ל-10,000 דולר רווח בחודש, ואני אגיע לשם. עוד שנתיים אני רואה את עצמי עוסק באימון אישי להצלחה, אני רואה את עצמי מעסיק עוזר שעושה לי את העבודות שאני לא אוהב לעשות באיביי, ואני עושה את הדברים שאני כן אוהב לעשות. יש לי חיי עושר, שפע וחופש כלכלי, ואני עושה את כל הדברים שרק חלמתי לעשות.

הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת לאנשים זה לא לחשוב על הפסדים, וכן לחשוב על הצלחות. לחשוב קדימה ולא אחורה. להתחיל בקטן, לנסות ולשכפל הצלחות וללמוד מכישלונות, ולציין נקודות שרוצים להגיע אליהן ופשוט לצעוד לשם. אם אני הצלחתי, כל אחד יכול.”