סמדר טייטלבאום

“בחרתי ללמוד מאלו שיודעים יותר ממני ואני שמחה על הבחירה הזו – היא שמה אותי היום במקום שבו אני מומחית בתחומי ולא סתם מוכרת חובבת…וזה בעיני יקר ערך!”

 

בת 34, אמא לשתי בנות, מתגוררת בכפר אחים, עוסקת במחקר בביולוגיה, בעלת תואר שני, מהנדסת מחקר במקצועי.

 

לאחר שנים של השקעה בקריירה, הבנתי שהשכר שלי לא מספק אותי והוא גם לא צפוי לעלות באופן משמעותי בשנים הבאות. בנוסף, הרגשתי שהעבודה לא מרגשת אותי, השעות רבות, הלחץ רב והדבר גובה מחיר כבד ממני, מבנותיי הקטנות ומבעלי. בחנתי אנשים סביבי שלהם עסק משלהם ושאלתי את עצמי: האם לא אוכל גם אני להיות עצמאית? להחליט היכן ומתי לעבוד? האם אאלץ לחיות חיים בינוניים ואפורים בעבודה שאינה מספקת אותי? האם אצטרך לעבוד תחת בוסים שחלקם הם אנשים לא ראויים בעיני? החלטתי לנסות.

לרגע לא חשבתי שמדובר בעבודה קלה, אבל זו העבודה שלי ותוצאות העבודה והשכר הם התוצאה הישירה של ההתנהלות שלי – היזמת. אני מסכימה עם אלו שאומרים שניתן ללמוד למכור באיביי לבד, השאלה היא כמה זמן זה ייקח, כמה טעויות יתרחשו בדרך בשל חוסר ידיעה, מה יהיה המחיר של הטעויות האלו (סגירת חשבון באיביי? ספק שיישלח סחורה פגומה ואתה תאלץ להחזיר כספים ללקוחות? ניהול זמן לא נכון שיעלה לך בכסף? עבודה לא יעילה…)

אני בחרתי ללמוד מאלו שיודעים יותר ממני (יעל גלזר המוכשרת), בחרתי ואני שמחה על הבחירה הזו. היא שמה אותי היום במקום שבו אני מומחית בתחומי ולא סתם מוכרת חובבת שלא יודעת היכן נמצא ימין ושמאל, וזה בעיני יקר ערך!

התפטרתי מהעבודה שלי ואני עובדת באיביי באופן מלא כבר חודשיים וחצי, יחד עם שותפה שעובדת יחד איתי. כרגע בתחילת הדרך, יש לי הכנסות של 10,000 ₪ בחודש ורווחים של בערך 6,000 ₪. אני מנסה למצוא עוד ספקים מאמזון ומאליאקספרס וגם ספקים מאתרים נוספים באינטרנט ומהארץ. בנוסף אני מתחילה למכור באתרים נוספים ובניהם Amazon.

החזון שלי הוא להתמחות בתחום שיווק והפצה של מוצרים מתחום הביוטכנולוגיה ואיכות הסביבה ולהקים מרכז לוגיסטי למכירות באינטרנט הכוללות בין היתר את eBay.  בגלל שאני והשותפה שלי אוהבות לייצר בעצמנו, חשבנו לשקול בהמשך את האפשרות של ייצור מוצרים שמותאמים ספציפית לשווקים האלו. אלו החלומות, אני מקווה ומאמינה שנגיע לשם, בינתיים הדרך מעניינת, מרגשת ומתנהלת בבית שלי עם כוס הקפה שלי, מה אפשר לבקש יותר?