רינת פלג

“היתרון הכי גדול בשיטה של יעל זה בעצם הליווי המקיף, הליווי הצמוד, היד ביד הזה בעצם שמוליכים אותך מהבסיס. מבחינתי אני קוראת לזה “מכתה א’ עד להצלחה”

נשואה+ 3, אשת קבע לשעבר, מחזור מכירות ממוצע בשנת 2013: 35,000 ₪ לחודש.

לפני 5 שנים בערך הכרתי את איביי. התחלתי לסחור לא בהצלחה, שלא לומר בכישלון והפסדים צורמים, כי עשיתי לבד ועשיתי המון המון טעויות. סחרתי בהפסדים ענקיים והחלטתי לעזוב את זה ולחפש את עצמי במקום אחר. ואז בעצם מצאתי את עצמי איפה שאני היום, בעסק שלי, והיות והעסק שלי הוא מאד מאד דינמי ויש לי הרבה זמן פנוי בין מטופל למטופל, אז בעצם חיפשתי איך למלא את החלל הזה.

כשנתקלתי ביעל, אמרתי לבעלי: “אז אולי זה כן עובד ואני בעצם עשיתי משהו לא בסדר”, מאז התחלתי ללמוד בצורה מסודרת ולהבין מה אני עושה, לא לעשות שטויות, לא לעשות טעויות ולעשות את הכל בעצם עם הכוונה מאד מאד מסודרת, ואז, התחלתי לראות את הכסף. בחודש הראשון כבר הרווחתי 700 דולר ובחודש השני הרווחתי 1,500 דולר, ואחר כך עמדתי משהו כמו 3-4 חודשים על 2,000 דולר, ומאז אני מרוויחה סכומים יפים מאוד של 5 ספרות בדולרים וזה כיף.

אני חושבת שהיתרון הכי גדול בשיטה של יעל זה בעצם הליווי המקיף, הליווי הצמוד, ה’יד ביד’ הזה בעצם שמוליכים אותך מהבסיס. מבחינתי אני קוראת לזה “מכתה א’ עד להצלחה”.

היום, מבחינת המסחר האישי שלי באיביי, אני משקיעה משהו כמו  4-5 שעות ביום. אני גם מוכרת דברים מהבית, יד שנייה מה שנקרא, אני גם מוכרת דברים שאני קונה בחנויות כאן בארץ, ואני גם עובדת בשיטה שנקראת ‘דרופשיפינג’, שזה בעצם לקנות ממישהו והוא בעצם זה ששולח עבורי את המוצרים ללקוח. כל מה שיכולתי להפסיד בעצם זה את הכסף של הערכה וגם את זה לא ממש יכולתי להפסיד כי גם עליה יש אחריות מלאה, אז אם הייתי מגלה שלא מתאים לי, אז לא מתאים לי, מחזירים ולהתראות. ככה שאיזשהו הפסד ממשי לא היה נגרם לי בכל מקרה.

זה ממש כיף, זה מאד כיף להרוויח 5 ספרות, זה מאוד כיף שבעלי אומר לי “אז תצמצמי קצת, מה קרה?”, אז אני אומרת לו “תגיד, אתה יודע כמה אני מרוויחה באיביי?!”. אני מציעה לכל אחד שבאמת יש לו קצת זמן פנוי, אפילו שעה ביום, זה מספיק לגמרי כדי להתחיל לסחור באיביי. אני חושבת שזו דרך מצוינת לעצמאות כלכלית, למי שעדיין נשאר שכיר, באמת כל הוצאה שכל אחד חושב לעצמו שהוא רוצה, אבל אולי לא יכול להרשות לעצמו, אני באמת חושבת שאיביי זה אחלה פתרון כדי להביא את הכסף הזה.