שגיב בוקסר

“ברגע שאתה עובד מהבית הדברים נראים אחרת…להיות הבוס של עצמך זה הדבר הכי כיף בעולם”

נשוי + 1, בעל עסק, גר בנצרת עלית. בשעות הפנאי אני מנהל חנות ובחודשים אחרונים אני מתעסק במסחר ב eBay. הגעתי לזה אחרי ששמעתי מחברים שאפשר להרוויח, תכל’ס.

בחודש הראשון אני חושב שמכרתי עשרה מוצרים, וגם זה היה מגניב, כי לפני זה לא מכרתי שום דבר משמעותי. ככל שהקורס התקדם, לקראת אמצע החודש השני, העניינים כבר התחילו להתקדם ולפרוץ – מצב החשבון שלי היה טוב יותר, יכולתי להעלות יותר מוצרים ודאגתי כל הזמן שהמכסה הזאת תהייה מלאה.

מבחינת הכנסות, בחודש הראשון כיסיתי חצי מהתשלום הראשון של הקורס, בחודש השני כבר כיסיתי את התשלום המלא של הקורס, בחודש השלישי כיסיתי כמעט את מה שנשאר מהקורס, אני חושב שנשאר לי עוד תשלום אחד לכסות וזה בטח יקרה בחודש הזה ונגמר הסיפור.

כמעט לכל המטרות שהצבתי לעצמי הגעתי. יש עוד כמה מטרות רחוקות טווח ואני בדרך לשם. אני מניח שעד סוף השנה אני אגשים את כל המטרות שלי. הכנסות ריאליות מבחינתי הן 1,500-2,000 דולר בחודש, נטו. אחרי תזרים, אחרי הספקים ואחרי הכל. אני מניח שאני אגיע לשם בחצי השנה הקרובה.

כשחסר ידע ויש שאלות אז קודם כל יש את הקבוצה בפייסבוק, שם אפשרי לשאול ולקבל תשובות לכל שאלה שלא תהיה בתחום האיביי. אני אישית ממליץ לאנשים למכור ב- eBay, במיוחד למישהו שרוצה לעשות משהו אחר עם החיים שלו. אני לא אומר ישר לרוץ ולעזוב עבודות ולחפש את מזלך ב- eBay, אבל בהחלט לשלב בין השניים, לפחות לתקופה הראשונה – להעמיד חשבון, להעמיד חנות ובעצם לצאת לדרך חדשה.

החיים משתנים פלאים מהעניין הזה – קודם כל זה נורא כיף! וכל מי שהיום נוסע ונתקע שעתיים בפקקים הלוך חזור במהלך העבודה הרגילה שלו, פשוט מתחיל לעבוד מהבית. ברגע שאתה עובד מהבית הדברים נראים אחרת. נכון, אתה לבד וצריך משמעת, אין לך את הבוס שנותן לך רשימת מטלות, אבל להיות הבוס של עצמך זה הדבר הכי כיף בעולם. ברגע שעובדים על מחשב נייד, הדברים הם קצת פחות מסובכים בלקחת חופשים וכאלה. בעוד שנתיים אני רואה את עצמי עם חנות בינונית, או אפילו גדולה, מוצרים נמכרים, מוצרים עולים, מוצרים מסתיימים. אני רואה את עצמי עובד עם כמה וכמה ספקים בארץ ובחו”ל. אני רואה את עצמי עושה אחלה עסק עם eBay. אני רואה הכנסה בחודש של 10,000 דולר נטו”.