שי שטיינמיץ

“אני חושב שלעשות לבד זה לא דבר חכם. אין פטנט אחר, אם אתה רוצה להתמקצע אתה צריך ללמוד. זה מונע ממך כישלונות מיותרים ותסכולים”

בן 41, נשוי + 3, גר בגליל, פרש לפני 5 שנים מעבודתו כשכיר, הכנסה חודשית ממוצעת בשנה האחרונה: עשרות אלפי שקלים בחודש.

קוראים לי שי שטינמץ, אני בן 41, נשוי, אבא לשלוש בנות וגר בגליל. אני מסיים את שנת 2013 עם מחזור מכירות של      6 ספרות, שזה כיף מאוד גדול.

כשהסתכלתי קדימה, מה אני רוצה לעשות בעוד 5 שנים או בעוד 10 שנים, הבנתי שבעצם מישהו אחר מתכנן את החיים שלי. המעסיק שלי. היום זה המעסיק הזה ומחר זה מעסיק אחר. הבנתי שאני צריך לקחת אחריות ושאני יכול להוביל את זה למה שאני חושב שמגיע לי. כל הזמן היה לי בראש לצאת לדרך עצמאית, שזה אומר לפתוח עסק ולהשקיע השקעה מאוד יפה… ואז הגעתי לאיזשהו כנס של יעל וזה הדליק אותי מאוד! כשהבנתי שאפשר לעשות את זה אחרת, זה קסם לי בצורה מדהימה ואמרתי לעצמי שאני הולך על זה.

התחלתי למכור, להעלות מוצרים שונים כמו שעון שלא עובד, או חצי בושם של אשתי, או איזו עניבה שהייתה לי בארון ואיזה פאזל של הילדים. אמרתי “אלוהים אדירים, מי יקנה את הדברים האלה?”… והייתי פשוט בשוק. זה פשוט לא ייאמן. פשוט לא ייאמן!  אתה לא מאמין שיש מישהו מאוסטרליה שהשעון שלך, שבכלל לא עובד, זה בדיוק מה שהוא מחפש!

אני יכול לומר שבערך אחרי שמונה עשרה חודשים כבר הגעתי למחזור מכירות של 5,000-6,000$ בחודש, שזה סכום שכבר התחיל לייצר לי הכנסה נחמדה.

כל מה שאני צריך בעצם בשביל לנהל את העסק שלי זה מחשב וחיבור לאינטרנט. זה מה שאני צריך. אני לא חייב להיות פיזית בשום מקום ספציפי. אני לא חייב להחזיק עובדים, אני אדון לעצמי, והגמישות הזו מבחינתי היא ערך מוסף מאד מאד גדול. מאד כיף לי לצלם ולמכור דברים יפים מהבית שאני כבר לא צריך, אבל היום למעשה אני מוכר מוצרים בעיקר מספקים.

הכי קשה למוכרים חדשים זה להתאזר בסבלנות. אתה יוצא למקום חדש, אתה רוצה להרוויח עשרות אלפי דולרים בחודש, אתה רוצה לרוץ קדימה, כי אתה באטרף ואתה כאילו נעצר כל הזמן, אבל צריך להבין שבניית עסק לוקחת זמן.                אם אתה מוכוון מטרה וזה מה שאתה רוצה לעשות, אז אתה לוקח את זה, נושם עמוק ובונה את העסק לאט לאט ומתקדם, ואז אתה גם מגיע לתוצאות טובות. ואתה מגיע לתוצאות, כי אין פה שום דרך אחרת.

אני חושב שלעשות לבד זה לא דבר חכם. אין פטנט אחר, אם אתה רוצה להתמקצע אתה צריך ללמוד. זה מונע ממך כישלונות מיותרים ותסכולים. אחד היתרונות באמת שיש בקבוצה הזאת זה המנטורים – מישהו שעשה את זה ויודע לענות לך תשובות מקצועיות על השאלות שלך, ואתה יכול לסמוך על כך שהוא עשה את זה. זה נותן תחושת ביטחון מאד טובה. מאד מאד טובה.

אם אני מסתכל על איביי, זו פלטפורמה שקיימת משנת 95 לערך, כלומר אנחנו תיכף סוגרים 20 שנה לפלטפורמה והיא רק הולכת וגדלה, ואני הולך לגדול איתה. עם החדשנות, עם מוצרים, עם ספקים. אני בגיל 50 מתכנן לצאת לפנסיה, לא מעניין אותי כלום, אני מוכוון לשם.